Урок "Навколишній світ" - 2 кл за науково-педагогічним проектом "Росток".
В доступній та делікатній формі дає відповідь на непрості дитячі питання.
Урок навколишнього світу - 2 клас за
науково-педагогічним проектом “Росток ”
Тема: Як я з’явився на світ?
Мета: повторити матеріал теми “Дні тижня ” ;
Обладнання: відеоматеріали,підручник “Навколишній світ ”(2 клас), фотографії, малюнки, конструктор уроку,
схема-потяг.
Урок навколишній світ за комплексною програмою розвитку «РОСТОК»
Тема: Як я з'явився на світ?
Мета: З'ясувати з дітьми питання, як людина з'явилася на світ, та вияснити сприятливі умови виникнення цієї події; навчити визначати спільні та відмінні ознаки людей; розвивати логічне мислення, мовлення вміння відстоювати свою думку, фантазувати; виховувати любов до батьків та повагу один до одного.
Хід уроку:
1. Орг.момент. Налаштування.
На дошці розташовані теми уроків, над якими ми працювали на попередніх уроках
навколишнього світу.
- Розташуйте їх у такій послідовності, як ми вивчали.
1 .Комахи
2. Птахи.
З.Дикі тварини
4. Свійські тварини
5.Дні тижня
Діти перевертають їх на інший бік і читають речення :
З маленької удачі починається великий успіх
-Як ви розумієте слово успіх?
Я бажаю вам успіху на сьогоднішньому уроці. Побажайте успіху один одному.
(Діти тиснуть один одному руки і бажають успіху)
- Але пам'ятайте, успіх приходить тільки до того учня. Який сумлінно працює.
II. Актуалізація о.з. Що ми знаємо ?
Відгадайте загадку:
Братів є разом сім-
Дуже добре знані всім. Шість з них праці дають досить,
Сьомий спочинок просить.
(Дні тижня)
III. Постановка проблеми. Запитання уроку.
- Як всі ці люди з'явилися на світ ?
(Щоб уникнути небажаних відповідей : - Згадайте , що вам мама розповідала, коли ви в неї просили братика чи сестричку?)
Прогнозовані відповіді: приніс лелека, знайшли в капусті, купили в магазині. У результаті створюється проблемна ситуація.
- Давайте з'ясуємо яка ж відповідь правильна.
IV. Повідомлення теми і мети. Запитання уроку.
Отже, мета нашого уроку зясувати : -Яке питання ?(Відповідь дітей). Та з'ясувати умови виникнення цієї події.
V .Проектування і фіксація нових знань. Як ми вміємо мислити 1. Робота з підручником.
Впр. 4 с 6 2. Робота в групах
- Ми всі частина живої природи , і нас об'єднує те що ми люди але чим ми різні і що нас ще об'єднує спробуємо з'ясувати і скласти павутинку.
Вступ. С. 4
І група - Чим ми різні.
II- Що нас об'єднує.
Висновок:
Отже,що нас об'єднує?
Чим м відрізняємось. А чи маємо ми однаковий вигляд ? Нам допоможе з'ясувати ВПР.6с.7.
А чому я наприклад можу сказати не знаючи Дашу, що вона Соснова Миколи Миколайовича Дочка ? (Бо вона схожа на свого тата)
Фізкультхвилинка
VІ.Відкриття нових знань. Ми дослідники.
Наш організм, складається з маленьких клітинок, які ми можемо побачити під мікроскопом.
Уявіть, що ви - маленька клітинка у збільшеному вигляді (присядьте)
Вас кинули у сухий, холодний грунт. Чи будете ви рости. Чи будете ви рости ?Чому? Які умови
потрібні для того щоб зернинка проросла?(Тепло, вода)
Уявіть, що земельку полив дощик, нагріло сонечко і наша зернинка почала проростати у неї
з'явилось стебельце, листочки, які вона тягнула до сонечка, зміцнювався корінчик.
Гра - пошук «Відшукай місце».
А тепер стисніть один кулачок і уявіть, що це татова клітинка, притисніть його до іншого
кулачка - це мамина клітинка. Давайте знайдемо зручне тепле місце для цих двох клітинок, щоб
зародилася маленька дитина.
-Діти де це місце ? (Діти повинні дійти до висновку, що це місце животик мами під серденьком)
V. Первинне закріплення. Збір інформації.
-А хочете це побачити ? 1. Перегляд відеоролику «Як я з'явився ?».
VI. Закріплення вивченого. Ми дізналися
1. Самоперевірка.
Впрі сі
2. Гра «Відгадай хто я, чий я ?»
Висновок: То хто бере участь у створенні дива - народження дитини ?(Наші батьки)
VII. Підсумок уроку.
1.Вузлик уроку.
Я навчився...
Я дізнався... Мені було цікаво... У мене виходило... Я хочу.. 2. Оцінювання З.Д/3 С.6-7 Закінчити анкету « Познайомтеся це я»