Конспект уроку з теми "Найпоширеніші випадки чергування приголосних звуків (практично)" для 5 класу НУШ.
Урок складено відповідно до підручника «Українська мова: підруч. для 5-го кл. закл. заг. серед. освіти / Олександра Глазова. – Київ: Видавничий дім «Освіта», 2022. – 240с.
Тема. Найпоширеніші випадки чергування приголосних звуків (практично)
Мета: повторити й поглибити знання учнів про приголосні звуки; удосконалювати вміння визначати вид чергування; дати поняття про особливості чергування приголосних; розвивати творче мислення, увагу; виховувати бажання вдосконалювати вимову та правопис
Тип уроку: комбінований.
Етап уроку |
Хід уроку |
Примітки |
Тема уроку |
Найпоширеніші випадки чергування приголосних звуків. Вивчаючи цю тему, ви дізнаєтеся про те, які приголосні звуки чергуються |
|
Запишіть сьогоднішню дату |
Двадцять третє січня Класна робота |
|
|
|
|
Теоретичний матеріал |
|
с.138 |
|
Змініть форму поданих слів, щоб у коренях чергувалися приголосні (або доберіть спільнокореневі) Молоко, горох, щука, крига, сніг, сміх, лелека, відвага, потіха, допомога |
Вправа 283 |
|
Перепишіть, уствляючи на місці пропусків слова з довідки, поставлені у давальному відмінку однини |
Вправа 286 |
Практичне завдання |
Знайти слова, в яких чергуються приголосні звуки. Пояснити вивчені орфограми і пунктограми. 1. Ой у лузі червона калина похилилася. 2. Ой ходила дівчина бережком, підганяла селезня батіжком. 3. Молодий козаче, чого зажурився? 4. Ой не шуми, луже, зелений байраче, не плач, не журися, молодий козаче.
|
|
|
|
Вправа 363 |
Теоретичний матеріал |
Чергування д//дж (ходити – ходжу), зд//ждж (проїзд – проїжджаю) |
с. 141 |
|
Перепишіть прислів’я, утворюючи від поданих у дужках дієслів правильні форми (Відповіді: випереджає, народжує, виїжджає, огороджує) |
Вправа 290 |
Рефлексія |
Закінчіть речення. На уроці я працюва(в/ла)… активно – пасивно. Своєю роботою на уроці я… задоволен(ий/а) – незадоволен(ий/а). Урок для мене видався… коротким – довгим. За урок я… не втомився / не втомилася – втомився / втомилася. Мій настрій став… кращим – гіршим. Матеріал уроку для мене був… зрозумілим – не зрозумілим. |
|
Домашнє завдання |
|
|
Урок складено відповідно до підручника «Українська мова: підруч. для 5-го кл. закл. заг. серед. освіти / Олександра Глазова. – Київ: Видавничий дім «Освіта», 2022. – 240с.