Конспект уроку
музичного мистецтва
для 2 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №22
ТЕМА : Птахи на крилах весну несуть
Мета :
навчальна: ознайомити учнів із музичними творами, які передають образи птахів у музиці.
розвивальна: розвивати вокально – хорові навички, вміння «дивитися і бачити» навколишню красу , розвивати естетичний смак.
виховна: виховувати в учнів любов до навколишнього світу через музику.
Музичний матеріал: К.Сен-Санс «Зозуля в глибині лісу», «Лебідь» із сюїти «Карнавал тварин». Українська народна пісня «Щебетала пташечка»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми, портрет композитора К.Сен-Санса
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під укр.нар. пісню «Щебетала пташечка»
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Основна частина
Слухання музики
У народі вірили, що на Стрітення зима вирушає туди, де було літо. Здавна вважалося, що весна настає, коли з вирію птахи повернуться- на своїх крилах весну принесуть.
Послухайте , як мовою музики композитор Каміль Сен-Санс зобразив лебедя і зозулю.
К.Сен-Санс- французький композитор, органіст та піаніст.
Слухання музики К.Сен-Санс «Зозуля в глибині лісу», «Лебідь» із сюїти «Карнавал тварин».
Фізкультхвилинка «Corn Dance» https://youtu.be/0meG5Pn_iOl
Вокально-хорова робота
Розспівування
Сьогодні ми вивчимо українську народну пісеньку «Щебетала пташечка»
Слухання пісні українська народна пісенька «Щебетала пташечка»
Розучування пісні українська народна пісенька «Щебетала пташечка»
( передавання змісту пісні за допомогою рухів)
V. Підсумок уроку.
- Чим можна за допомогою музики передати образ птахів?
- Що цікавого розповіла нам музика про птахів???