О.Генрі "Вождь Червоношкірих". Характеристика Джонні.

Про матеріал

Вивчення оповідання " Вождь Червоношкірих". Аналіз літературного твору, його композиційні та художні особливості. В розробці уроку є творче завдання "Моделювання характеру Джонні", Вікторина "Чи знаєш ти текст?"

Перегляд файлу

Тема уроку: О. Генрі «Вождь Червоношкірих». Характеристика Джонні.

Мета: розвивати вміння аналізувати літературний твір,вивчати його композиційні та

           художні особливості; формувати навички вдумливого читання; збагачувати

           словниковий запас дітей; розвивати аналітичне мислення; виховувати порядні-

           сть,милосердя,здоровий глузд.

Тип уроку: комбінований.

Епіграф: Поведінка – це дзеркало,в якому кожен показує своє обличчя.

                                                                                                                В.Гете.

Співчуття до тварин настільки пов’язане з доброю натурою,що можна напевно стверджувати: той, хто жорстокий до тварин, не може бути добрим.

                                                                                                                 Ж.Поль.

 

Хід уроку

I. Оргмомент.

Виявлення рівня первинного сприйняття тексту:

  • яке ваше враження від новели?
  • який з епізодів найбільше запам’ятався? Що в ньому зацікавило вас?
  • навіщо Семові та Біллові були потрібні гроші? Як вони задумали здобути капітал?
  • чи жаль вам Джонні,що його викрали?
  • який художній засіб використав автор у новелі?
  • а що таке гумор?
  • чи тільки смішно вам було при читанні твору? чому?
  • на які роздуми наштовхнула вас новела?

II. Вивчення нової теми

1. Дослідження тексту новели:

- в якій сімї жив хлопець?

- схарактеризуйте  відносини батька і сина.

- який факт засвідчує байдужість Ебенезера Дорсета до сина?

- яку мораль несуть у собі Білл і Сем? чи є такі люди в нашому суспільстві?

- навколо чого концентруються всі події в новелі?

- що спільного між батьком Джонні і викрадачами?

- на що сподівались викрадачі?

- а що отримала натомість?

- зачитайте листа Ебенезера Дорсета.

- де, на вашу думку, кульмінаційний момент твору?

 

2. Визначення композиції новели:

- експозиція (прийшла думка про викрадення дітей)

- зав’язка (викрадення Джонні)

- розвиток дії (ігри - страждання - розвідка в с. Поплар- Ков- лист - відповідь)

- кульмінація (відповідь Дорсета)

- розв’язка (повернення хлопця додому)

 

3. Творче завдання: змоделюйте характер Джонні. Учні самостійно записують у зошит риси характеру героя.

Підтвердіть цитатами з тексту свої записи.

Якими ж були ігри Джонні? З яким і чому він невблаганний у жорстоких витівках?

Висновок: Садизм Джонні спрямований проти носія такої ж моралі Білла Дрісколла. Гонитва за наживою стає змістом життя оточуючих Джонні людей. У цій жорстокій боротьбі не знайшлося місця цивілізованій конкуренції,хлопець виявився талановитим наслідувачем своїх вихователів. Він з грубою жорстокістю ставився до тварин і людей. Мірою жорстокості хлопця можуть бути слова Білла в останньому епізоді,де зображено. Як викрадачі опівночі приводять Джонні додому і віддають батькові сина,доплачуючи 250 доларів.

 

4. Вікторина « Чи знаєш ти текс?»

  1. імена викрадачів (Біл і Сем)
  2. в якому штаті відбуваються події? (Алабама)
  3. назва містечка,куди приїхали герої? (Вершина)
  4. що найбільше любив Ебенезер Дорсет? (Гроші)
  5. скільки років було Джонні? (Десять)
  6. що збирався зняти з Білла Вождь Червоношкірих? (Скальп)
  7.  а яка доля чекала Сема? (засмажить його на вогнику)
  8. як Джонні охрестив Сема? (Зміїним оком,Шпигуном)
  9.  в одній руці Вождь тримав волосся Білла, а в другій?...(гострого ножа)
  10.  за словами Білла,хлопець засмажив би на вогнищі Сема,якби знайшов…що? (сірники)
  11.  що сподівався побачити Сем з того боку,де було місто?( натовп фермерів,що розшукував хлопця).
  12.  скільки штатів збирався перетнути Білл за 10 хв.? (три: Центральні, Північні,Середньозахідні).

 

III. Підсумкові запитання:

Що позитивного можна зазначити в характері Джонні?

Чи є в його поведінці щось гідне наслідування?

Яким показаний світ дітей та дорослих у новелі «Вождь Червоношкірих»?

 

Домашнє завдання: Творча робота « Жорстокість і милосердя…Звідки беруть вони свій початок?»

 

docx
Додав(-ла)
Власенко Н Г
Додано
16 жовтня 2018
Переглядів
15937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку