Презентація уроку технологіі з проекту "Виготовлення швейного виробу".
Підгин низу - це обробка нижнього зрізу виробу. Існує декілька способів його виконання.
Обробка країв швейного виробу. Трудове навчання8 клас
Номер слайду 2
Підгин низу - це обробка нижнього зрізу виробу. Існує декілька способів його виконання. Яким із них скористатися залежить від типу одягу, вибраного матеріалу, викрійки і бажаного зовнішнього вигляду моделі. Після розмічування довжини припуск на підгин низу відвертають на виворітний бік, приметують, припрасовують і зрізають паралельно згину на бажану ширину. Основне правило: 4 см - припуск на підгин для прямого низу, 2 см - для округленого. Припуск на підгин низу пришивають вручну або на швацькій машині. Розрізняють такі види підгину: з відкритим зрізом, тобто тканину відвертають на виворітний бік тільки один раз, і з подвійним підгином зрізу. Підгин буває помітним і непомітним із лицьового боку виробу. При всіх «відкритих» способах підгину спочатку обробляють зріз припуску. 8 способів обробки низу виробу
Номер слайду 3
1. Потайний підгин низу. Застосовується у випадках, коли з лицьового боку стібки мають бути непомітні. Зріз підвернутого припуску відверніть на лицьовий бік на ширину бл. 1 см і пришийте, як показано на рисунку. Щоб на лицьовому боці не було видно жодного стібка, захоплюйте голкою по 1-2 нитки тканини. Стібки на припуску можуть бути довшими. Нитку туго не натягуйте.
Номер слайду 4
За допомогою спеціальної лапки для потайної строчки ви можете пришити припуск на машині. Для цього припуск приметайте на 2 см нижче зрізу. Зріз підвернутого припуску відверніть на лицьовий бік і пришийте. Стежте за тим, щоб строчка з лицьового боку захоплювала всього 1-2 нитки тканини. Для цього потрібно збільшити довжину стібка і трохи послабити натяг ниток. Детальні вказівки ви знайдете в інструкції до своєї швацької машини.
Номер слайду 5
2. Підгин «руликом»Підгин виробів із дуже тонких тканин виконують вручну «руликом». Для цього потрібні тонка голка і тонкі нитки для машинної вишивки і штопання. Припуск на підгин - 1 см. Підгин «руликом» можна виконувати двома способами. Припуск підверніть на ширину 0,5 см. По черзі вколюйте голку то в згин, то близько до зрізу припуску, при цьому захоплюйте тільки 1-2 нитки тканини. Зробивши кілька стібків, обережно натягніть нитку, при цьому підгорнутий зріз скрутиться.
Номер слайду 6
Можна також скручувати підгин низу між вказівним і великим пальцями і пришивати отриманий рулик потайним швом.
Номер слайду 7
3. Підгин на машиніСпочатку відверніть припуск на виворітний бік, припрасуйте один раз, потім підверніть до потрібної ширини, приколіть, припрасуйте і настрочіть у край. У підгину з відкритим зрізом спочатку слід обметати зріз, потім відвернути на виворітний бік, приметати, припрасувати і пришити з лицьового боку. Порада: у виробів з еластичних тканин підгин пришивають хрестоподібним швом або еластичним потайним швом. У виробів із розтяжних тканин нижній зріз залишиться еластичним, якщо його пришити подвійною голкою.
Номер слайду 8
4. Підгин «зигзагом»У плісированих спідниць-сонце, оборок і воланів зріз підгину вистрочують щільною зигзагоподібною строчкою. Для цього припуск на підгин низу запрасуйте на виворітний бік, згин вистрочіть щільною зигзагоподібною строчкою, потім зріжте припуск впритул до шва. Якщо нижній край виробу не прямий, а повинен лягати м'якими хвилями, то при вистрочуванні відтягуйте край і прихоплюйте перлонову нитку (наприклад, волосінь)
Номер слайду 9
5. «Фальшивий» підгин. Якщо тканини на підгин низу виробу не вистачає або модель шиється із тканини з пайєтками, то застосовують «фальшивий» підгин із підходящої за кольором підкладкової або оздоблювальної тканини. Для цього відріжте смугу тканини шириною бл. 6 см і пришийте її уздовж наміченої лінії підгину виробу лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва розпрасуйте. Потім «фальшивий» підгин відверніть на виворітний бік, краї припрасуйте. Зріз припуску підверніть і пришийте вручну або настрочіть.
Номер слайду 10
6. Округлений підгин. При підгині низу спідниці кльош, округлених пілочок жакета або шліци підгорнутий край повинен лежати плоско. Для цього зайву довжину округленої ділянки необхідно прибрати, призборивши його. Уздовж верхнього зрізу припуску прокладіть дві строчки великими стібками. Припуск відверніть на виворітний бік, приметайте і потім стягуйте на нижні нитки строчок, поки він не ляже плоско. Зборку рівномірно розподіліть і припрасуйте. Зріз припуску обметайте і пришийте вручну потайними стібками або настрочіть. Як обробити кути на підгині
Номер слайду 11
7. Приклеєний підгин. Це найпростіший і швидкий спосіб обробки нижніх зрізів. Зріз припуску обметайте, відверніть на виворітний бік, приметайте і припрасуйте. Видаліть наметувальні нитки. Клейову стрічку заумфікс покладіть під припуск. Стрічка не має бути ширшою за припуск, інакше вона приклеїться до праски. Припрасуйте. Важливо: перш ніж приступити до припрасування стрічки, ознайомтеся з інструкцією із застосування прокладки і виконайте пробне припрасування на клапті тканини.
Номер слайду 12
8. Окантовка косою Бейко. Косою Бейкою можна обробляти низ виробу, виходить дуже елегантно і красиво. Косу бейку можна виготовити своїми руками, а можна придбати у магазині для шиття. З’єднуємо виворіт виробу поєднуючи зрізи по лінії низу з косою бейки, спочатку шпильками, потім наметочним стібками. Прокладаємо строчку в лінію заутюжки косої бейки, яка ближче до зрізу. Після підгинаємо, сколюємо або приметуємо край.
Номер слайду 13
Правила безпечної праці при роботі з голкою та ножицями1. Зберігають голки та шпильки у відповідному місці - гольничці чи коробочці;2. Для роботи не можна використовувати зігнуті, іржаві голки;3. Забороняється лишати голку без нитки, підносити голку до очей, брати до рота, вколювати у робочий одяг або м’які меблі, не залишати її у виробі;4. Щоб не проколоти пальця під час шиття, слід користуватись наперстком, який повинен щільно надягатись на палець;5. Передають голку разом із ниткою, зав’язаною вузликом;6. Якщо голка зламалась, її уламки слід обов’язково зібрати і викинути у смітник;7. Нитку відрізають ножицями, а не відкушують зубами.8. Ножиці повинні знаходитись кільцями до працюючого.9. Передавати ножиці кільцями вперед, тримаючи за стулені леза.10. Леза ножиці тримати закритими.11. Стежити, щоб при роботі з ножицями пальці лівої руки не потрапили під їх леза.12. Не користуйтеся іржавою, гнутою, тупою голкою.13. Передавати голку вушком вперед.