11 клас
Урок №35
Дата:
Оцінювання знань за розділами«Загальні суспільно-географічні
закономірності світу»,«Суспільна географія України»
Навчальна мета: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за наведеними темами.
Розвивальна мета: удосконалювати в процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізуданих, розвивати уміння зосереджуватися.
Виховна мета: виховувати впевненість у власних можливостях.
Тип уроку: контролю, перевірки, оцінювання знань, вмінь, навичок.
I. Організаційний момент
ІІ. Перевірказнань
Варіант 1
Перший рівень
1. За теорією світосистеми центром такої соціальної системи є:
а) зона економічного, військово-політичного та культурно-технологічногопереважання в системі;
б) спільноти і економіки, в якихпереважаютьтрадиційніформивиробництва і соціальноїорганізації;
в) спільноти і економіки, в яких у рівнихчасткахпоєднуютьсятрадиційніформивиробництваі соціальноїорганізації та інноваційні.
2. Для країнпериферіїсвітосистемихарактерним є тип відтворення:
а) прогресивний; б) стаціонарний;
в) регресивний.
3. Міжнароднекооперуванняпередбачає:
а) спільнускоординованупереважнодовгостроковувиробничо-економічну та науковотехнічнудіяльністьпартнерів з різнихкраїн, засновану на розподілівиробничо-збутовихпрограм;
б) виробництвотоварів і послуг у країні, щоперевершуєїївнутрішні потреби для подальшоїреалізації на міжнародних ринках;
в) процесзближення і поступовогооб’єднаннянаціональнихекономічних систем.
4. Лідерамирозвиткуавіаційно-космічноїпромисловості є:
а) Бразилія, Японія, Китай; б) США, ЄС, Канада;
в) Китай, Японія, Росія; г) Росія, Україна, Німеччина.
5. Найбільшимифінансовими центрами світу є:
а) Лондон, Нью-Йорк, Сінгапур; б) Київ, Токіо, Канберра;
в) Токіо, Цюріх, Ліма; г) Люксембург, Париж, Касабланка.
6. Геополітика — це:
а) оцінкавпливугеопростору на політичніціліта інтересидержави;
б) один ізнапрямівполітичноїгеографії, щовивчає в єдностігеографічні, історичні, політичні та іншівзаємодіючіфактори, щовпливають на стратегічнийпотенціалдержави;
в) комплекс заходівдержавиу межахїїгеографічного простору щодо проблем функціонуваннядержави як ТПС.
Другийрівень
1. Розрахуйтеприроднийприріст (на 1000 осіб) у Китаї 2018 р. за даними: кількістьнаселення1 401 295 763, народжених 17 314 749, кількістьпомерлих 9 744 774 особи.
2. Визначтевідповідність
1 ТНК |
А Група компаній та організацій, які географічно наближені й інтеграційновзаємодіють між собою, а також функціонують в певній галузевій (багатогалузевій) сфері і взаємодоповнюють один одного |
2 Вільна (особлива) еконо- мічна зона |
Б Фірма, що має пільгове оподаткування і зареєстрована поза межами країни, деїї власник здійснює бізнес-діяльність |
3 Офшор |
В Обмеженатериторія в рамках державичиокремі, переважноневеликідержавиз особливимправовим режимом (спрощенічипільговіумовимитного, валютного, податкового, візового характеру) господарськоїдіяльності |
4 Кластер |
Г Компанія (корпорація), що має виробничі підрозділи в кількох країнах |
|
Д Сукупність технопарків, інкубаторів і комплексів різноманітних структур,що забезпечують життя міста з метою комерціалізації результатів науковихдосліджень |
Третійрівень
1. Зазначте суть глобальнихланцюгівдоданоївартості.
2. Зазначтегалузь, яка випускаєпродукціюзізначноюінноваційноюскладовою. Якіособливостігеографіїїїпоширення у світі та Україні?
Четвертийрівень (запитання на вибір)
1. Запропонуйтеорієнтовнупрограмурозвитку кластера свогорегіону.
2. Зазначте один напрямвиробничоїдіяльності, для якого в Україні є можливостідосягненняконкурентнихпереваг і перспективирозвитку в межах глобальноїекономіки. Коротко аргументуйтесвійвибір.
Варіант 2
Перший рівень
1. За теорієюсвітосистемипериферієютакоїсоціальноїсистеми є:
а) зона економічного, військово-політичного та культурно-технологічногопереважання в системі;
б) спільноти і економіки, в якихпереважаютьтрадиційніформивиробництва і соціальноїорганізації;
в) спільноти і економіки, в яких в рівнихчасткахпоєднуютьсятрадиційніформивиробництваі соціальноїорганізації та інноваційні.
2. Для країн центру світосистемихарактерним є тип відтворення:
а) прогресивний; б) стаціонарний;
в) регресивний.
3. Міжнароднаспеціалізаціякраїнипередбачає:
а) спільнускоординованупереважнодовгостроковувиробничо-економічну та науково-технічнудіяльністьпартнерів з різнихкраїн, засновану на розподілівиробничо-збутовихпрограм;
б) виробництвотоварів і послуг в країні, щоперевершуєїївнутрішні потреби для подальшоїреалізації на міжнародних ринках;
в) процесзближення і поступовогооб’єднаннянаціональнихекономічних систем.
4. Лідерамивиробництва та обслуговуваннязалізничнихтранспортних систем світу є:
а) Канада, Німеччина, Франція; б) США, Бразилія, Китай;
в) Мексика, Японія, Китай; г) США, Індія, Канада.
5. Найбільшвідвідувані туристами країни:
а) Франція, США, Іспанія; б) Велика Британія, Китай, Австралія;
в) Іспанія, Китай, Єгипет; г) Росія, Китай, Японія.
6. Територіально-політичнісистеми — це:
а) сукупність доктрин, ідей, груп, партій, рухів у громадянськомусуспільстві, щовпливають на владу та беруть участь в їїреалізації для відстоюванняпевнихінтересів;
б) об’єктивновзаємопов’язаніпоєднанняелементівполітичноїсфери (політичних і адміністративнихкордонів, центрівуправління,органіввлади, партій, громадськихрухіві т. п.), щофункціонують на певнійтериторії;
в) суть і базові характеристики політикивідносновладнихвзаємодій, в результатіякихформуютьсяполітичніінституції.
Другийрівень
1. Розрахуйтеприроднийприріст (на 1000 осіб) в Індії 2018 р. за даними: кількістьнаселення1 370 048 541, народжених 27 615 018, кількістьпомерлих 10 025 834 особи.
2. Визначтевідповідність
1 Технопарк |
А Територіальначастинанаціональногогосподарства, щомаєпевнуспеціалізацію в межах країни |
2 Вільна (особлива) економічна зона |
Б Фірмачикомпанія, щозареєстрована в країні, в якій не маєдоходів, тому позбавленаповністюабочастковооподаткування. Власникчикерівництво не є резидентами країниреєстрації |
3 ТНК |
В Обмежений район країни з особливо сприятливимиумовами для вільногопідприємництва і зовнішньоекономічноїдіяльності |
4 Офшор |
Г Територіальновідокремлений комплекс, заснований на базіпровідногоуніверситету,щовключає в себе наукові установи, промисловіпідприємства, інформаційні, сервісніта виставковікомплекси, комфортніжитлово-побутовіумови з метою комерціалізаціїнауково-технічноїдіяльності |
|
Д Компанія, щоздійснюєосновну свою діяльність за межами країни-реєстрації, переважно в кількохкраїнах, де має мережу відділень, філій, виробництвтощо |
Третійрівень
1. Зазначте суть міжнародного ринку.
2. Зазначтечинникиконкурентоспроможності аграрного сектора України, перспективнінапрямийогорозвитку, видові та географічнініші на міжнародному ринку.
Четвертийрівень (на вибір)
1. Запропонуйтеорієнтовнупрограмурозвитку кластера свогорегіону.
2. Зазначте один напрямвиробничоїдіяльності, для якого в Україні є можливостідосягненняконкурентнихпереваг і перспективирозвитку в межах глобальноїекономіки. Коротко аргументуйтесвійвибір.
ІІІ. Підсумки уроку
ІV. Домашнєзавдання
-Проаналізувативиконаннязавданьконтрольноїроботи.
1
huh