Конспект уроку з математики для 1 класу
Тема. Орієнтування в просторі та на площині. Повторення геометричних фігур.
Мета: Формувати елементарні математичні уявлення. Закріпити уявлення дітей про форму, колір, розмір. Розвивати мислення, уяву, дрібну моторику рук. Виховувати самостійність, наполегливість, зосередженість.
Обладнання: набір цеглинок LEGO DUPLO
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Орієнтування в просторі.
- Підніміть догори праву руку; ліву. Доторкніться лівим ліктем парти, потім правим.
- Встаньте і поверніться праворуч, потім ліворуч.
- Назвіть предмети, які є у нашому класі праворуч, ліворуч.
2. Орієнтування на площині.
Робота в парі.
Учитель контролює виконання.
- Із конверта візьміть одне яблуко. Перемістіть його у правий верхній кут парти; у лівий верхній кут; у правий нижній; у лівий нижній.
- Покладіть яблуко на середину парти. Візьміть одну тарілочку.
- Покладіть її зліва від яблука, потім справа від яблука.
- Перемістіть її вгору над яблуком; вниз під яблуком.
3. Веселі башти
Хід вправи
Завдання і запитання (ускладнення, розширення):
Обведіть башти за контуром та розфарбуйте олівцями певного кольору.
4. Фізкультхвилинка
5. Робота в зошиті.
Написання ліній, крапок у куточках клітинок.
6. Вправа. Веселі геометричні фігурки DUPLO
Хід вправи
Кожна дитина має пластинку та набір цеглинок необхідних для виконання завдання;
Вихователь показує дітям картинку із зображенням геометричної фігурки, діти будують, намагаючись відтворити якомога точніше фігуру, такого ж кольору як на картинці
Запитання для дітей:
6.Зорова вправа.
Ця цікава Варвара.
Гляне вліво, гляне вправо.
Вгору очі підіймає,
На підлозі щось шукає.
Ви погляньте лиш, малята,
Наче дзиґа оченята.
Гляне прямо – не моргне,
Научила і мене.
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1. Ігрова вправа «Відгадай».
- Назвіть предмети у класі, які знаходяться справа від дошки; зліва; внизу; вгорі.
IV. Підсумок уроку. (Рефлексія. (- Що нового дізналися на уроці?- Чого навчилися?))