Урок - подорож на тему:" Зменшення числа у кілька разів. Розв’язування задач та прикладів. " Порівняння чисел. Геометричні фігури

Про матеріал
Розробка для дітей з порушенням слуху. На уроці проводилася інтерактивна гра"Мікрофон", робота в парах.
Перегляд файлу

 


 

 



IMG_6159


Тема. Зменшення числа у кілька разів.  Розв’язування  задач та  прикладів.   

             Порівняння чисел. Геометричні фігури

Мета. Навчальна: вдосконалювати  знання  та  навички  учнів у розв’язуванні задач назбільшення та зменшення числа у кількаразів; закріпити уміння учнів  розв’язувати приклади вивчених типів,  порівнювати  числа; повторитиназви геометричних фігур;

розвивально-коригуюча: формувати комунікативні компетентності; розвивати і коригувати мислення, увагу, обчислювальні навички,  вміння  зчитувати з  губ педагога матеріал уроку;

виховна: виховувати   наполегливість  у  навчанні,  доброту, бажання   допомагати  всім, хто потребує  допомоги.

Обладнання: мапа подорожі, атрибути морської форми, корабель, картки, таблиці, геометричні фігури ( малюнок корабля), рибки, магнітофон, запис шуму моря  на  касеті, малюнки.

                                             ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент. Загальнокорекційний етап

1. Організаційна підготовка до уроку.

  • Увага!(Сприйняття слухо-зорово).
  • Па-па-па. Як ти чуєш?(Сприйняття фраз за екраном.)чую добре).

2. Психологічна підготовка учнів.

 Щоб  урок  пройшов  

немарно,
треба сісти рівно, гарно.(Сприйняття слухо-зорово, картка.)

      3. Інтерактивна  гра  «Мікрофон» (Сприйняття слухо-зорово, картка.)

 -- Чого ви очікуєте від уроку? ( Я очікую, що .. (урок буде цікавий; дізнаюся щось  нове;  буде  цікава  задача, буде  цікаво, буде щось нове; …)

IMG_6137 

 

 

 

 

IMG_6138II. Мотивація навчальної діяльності                                                                                                 Який зараз урок?(Сприйняття фрази за екраном.)                                                                        ( Зараз урок математики )

-- Сьогодні у нас буде урок-подорож.

IMG_6135-- Що ми будемо робити?(Сприйняття фрази за екраном.)                                                                       

( Будемо подорожувати )

-- Ми будемо подорожувати по морю. (Картка.)

(звучить запис з шумом моря).

-- Як шумить море? (Малюнок, картка.)

(ш_, ш_, ш_.)

В подорож ми вирушаємо, мапу подорожі маємо.

IMG_6159Корабель на нас чекає, всіх сюди він закликає.

Будемо ми по морю пливти,

По островах за знаннями іти.

Додавати і віднімати в межах 100,

Множити, ділити.

Фігури називати будемо, і ніколи їх не забудемо.

Різних звірят зустрінемо тут, цікаві завдання вони принесуть:

І приклади є, і задачі...

Бажаю усім вам удачі.(Слухо-зорово та за  допомогою жестів.)

III. Закріплення набутих знань, умінь, навичок учнів

1. Бесіда.  (Слухо-зорово та за  допомогою жестів.)

— Що це? (Корабель). У нас є корабель, але немає капітана. Його потрібно вибрати.

IMG_6140Капітаном буде той, хто добре навчається, відповідає завжди вірно на уроці, у кого добра поведінка.

  • Хто буде капітаном?
  • Капітаном буде ...

-- А ми хто? (Моряки)

 

 

  • Уявіть, що ми на кораблі. І пливемо по морю, чуємо його шум (звучить музика). Діти промовляють (ш_, ш_, ш_ .)
  • Капітан, веди корабель. Читай назву першої зупинки.(Картки.)

IMG_6162 

Острів чисел(читають всі діти разом )

— Хто нас тут зустрічає? (Черепаха)

Подивіться, як вона дивиться на нас,

хоче, щоб ми їй допомогли порахувати.

Допоможемо?(Слухо-зорово.)

2. Усний рахунок.(Сприйняття слухо-зорово, картка.)

  • IMG_6141Полічи десятками від 10 до 100.
  • Назви числа сьомого десятка.
  • Полічи від 43 до 35.

3.  Сприйняття  фраз.(За екраном).

  • Візьміть зошити.
  • Відкрийте зошити.
  • Візьміть ручку.

4.Запишіть«Математичний диктант»(слухо-зорово).

  • Сума чисел 10 і 7;
  • Сума чисел 6 і 20;
  • Різниця чисел 54 і 50;
  • Сума чисел 9 і 3;
  • Різниця чисел 100 і 40;
  • Різниця чисел 18 і 18.
  • Поміняйтеся зошитами і перевірте диктант. (17, 26, 4, 12, 60, 0)
  • IMG_6143Назвіть двоцифрові числа. (17, 26, 12, 60)
  • Скільки десятків і одиниць? (17,  26, 60)

5. Назвіть «сусідів» чисел   26, 60.(Картки).

-- Молодці діти, ви допомогли черепасі.

    Зараз пливемо далі.

 

— Капітан, веди корабель (звучить музика ) Діти промовляють (ш_, ш_, ш_.)

 

IMG_6163Острів задач ( читають всі разом )(Слухо-зорово та за  допомогою жестів.)                                                     Хто тут нас зустрічає? (Лев )

—Лев не може скласти і розв'язати задачі.

Допоможемо? (Так)

Складіть задачу за коротким записом.

         Дівчинка – 20 сторінок

         Хлопчик -- ?, у 2 рази менше

6. Аналіз та розв'язання задачі.(Слухо-зорово та за  допомогою карток, жестів)

  • Повторимо умову задачі.
  • Скільки сторінок прочитала дівчинка?  ( 20 сторінок).
  • А хлопчик? (Невідомо). А що сказано про хлопчика?
  • Що він прочитав у 2 рази менше.
  • Що запитує задача? ( Скільки сторінок прочитав хлопчик).
  • Можемо взнати? (Так).
  • Яку дію потрібно виконати ? (Дію ділення).
  • Запишіть розв'язання задачі. ... іди до дошки. Запиши розв'язування на дошці (діти записують у зошити).
  • Скільки сторінок прочитав хлопчик? (10 сторінок ).
  • IMG_6146Дайте повну відповідь. ( Хлопчик прочитав 10 сторінок.)
  • Діти, що потрібно змінити в задачі,

щоб вона розв’язувалася дією множення?

(Хлопчик прочитав у 2 рази більше.)

  • Якщо хлопчик прочитав у 2 рази більше,

то яку дію виконаємо ? (Дію множення)

  • Яке буде розв’язування? (20 * 2= 40 )
  • Це ми розв’язували задачі на 1 дію, тобто прості. А як утворити складену задачу, щоб розв’язувалася на 2 дії? (Скільки сторінок прочитали дівчинка і хлопчик разом?)
  • Яке буде розв’язування? 1) 20 : 2 = 10    2) 20 + 10 = 30
  • Молодці, діти, ви допомогли леву. Час пливти далі. Уявіть, що ми ідемо на корабель, пливемо по морю, чуємо його шум (звучить музика).

Діти промовляють (ш_, ш_, ш_.)

-- Капітан, веди корабель.

IMG_6164Острів відпочинку ( читають всі разом )

--Хто нас тут зустрічає? (Каченята)

-- Вони запрошують нас на фізкультхвилинку.

--Встаньте (звучить музика )
 

IMG_61567. Фізкультхвилинка.

Рахуємо разом:

1, 2 — всі пірнаємо,

3, 4 — виринаємо,

5, 6 — на воді кріпнуть крильця молоді,

7, 8 — що є сили всі до берега поплили.

І за парти тихо сіли.

 Капітан, веди корабель. Діти промовляють (ш_, ш_, ш_.)

IMG_6153Острів прикладів   (читають всі разом )                                                                                                            --Хто нас тут зустрічає? ( Слоник)

--Слоник хоче, щоб ми допомогли йому

розв'язати приклади.

-- Допоможемо? (Так)

8. Гра «Карусель» (усно)

IMG_616514:2,        16 : 4,       21 : 3,          36 : 4,          12 : 2,                 18 : 3,      12 : 4,        15 : 3,       18 : 2

9. Робота в зошитах.(Слухо-зорово.)

 А зараз візьміть ручки, запишіть приклади.

(Слідкую за осанкою  дітей.)

(Приклади  розв'язують  по  черзі  біля  дошки)
16 : (6- 4) =                  15 : 3 + 29 =

12 : (8 – 5) =                 24 : 4 + 27 : 3=

Хто виконав завдання-- розв'язує другий стовпчик.

Що ти зробив(ла)? (Я розв'язав(ла) приклади).
 

10. Порівняйте числа. (Робота в парах).

 

IMG_6270 

65...67 59...58

 

24...42 96...96

 

11. Послухай,  який приклад говорить учитель. (Сприйняття за екраном.)

35+6= 40-37=

Прочитай. Як по-іншому можна прочитати?

-- Молодці, допомогли і слонику. Час пливти далі, Уявляйте, що ми знову на кораблі          

(звучить музика).  Діти промовляють (ш_, ш_, ш_.)

IMG_6160-- Капітан, веди корабель.

Острів геометричних фігур

Хто нас тут зустрічає? (Жираф )

Жираф має довгу шию,

бачить всі фігури, але не знає їх назв.

-- Скажемо жирафу назви? ( Так).

12. Назвіть фігури. (Слухо-зорово, дактильно.)

--Що це? (Пряма, крива, відрізок, точка, ламана, промінь)

-- Що таке промінь? (Промінь—це частина прямої, обмежена з одного боку.)

-- А це що? (корабель)

IMG_6161 --Назвіть фігури, які ви тут бачите.

 (Квадрат, прямокутник, трикутник, круг).

--Скільки квадратів і т.д. ?

-- Який круг? (Великий, малий)

-- Якого кольору прямокутник?

-- Допомогли і жирафу, тепер він буде

    знати всі фігури.

-- Закрийте зошити.

-- Капітан, веди корабель.

-- Діти,уявляйте море, слухайте його шум.

( Звучить музика)

Діти промовляють (ш_, ш_, ш_.)

IV. Підсумкова зупинка (Картки).

--Що ми робили на уроці? (Рахували, думали, говорили, розв'язували приклади, задачі, порівнювали числа, називали фігури.)

-- Всі були активні, молодці, вірно відповідали, але не забувайте про

вимову, потрібно виразно говорити.

-- Сьогодні одержали такі оцінки …

-- Ще що ми робили? ( Подорожували )

-- Які тварини нас зустрічали?

(Черепаха, лев, слоник, жираф ).

-- Які цетварини — свійські чи дикі?

--Наші тварини дуже задоволені, бо ви   їм допомагали. Вони вамприготували подарунки. Що це? (Риба ). Як ласкаво назвати? (Рибки ). Ці рибки чарівні. Вони навчать васгарно вчитися,  завжди   допомагати  один  одному,     своїм товаришам, однокласникам. Допомагайте всім, зігрівайте всіх своєю добротою і у вас буде багато друзів, які завжди прийдуть на допомогу.

V. Домашнє  завдання

-- На зворотній  стороні  рибок записані приклади, які ви розв’яжете під час самопідготовки.

--Урок вам сподобався? (Так).(Слухо-зорово).

--Я дякую вам за співпрацю.(Слухо-зорово).

Установка на відпочинок. Читання чистомовки:

Ок-ок-ок — закінчився наш урок,

                     ати-ати-ати — будемо бігати, стрибати.

-- Урок закінчений.(Слухо-зорово).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
20 лютого 2019
Переглядів
687
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку