ПОВТОРЕННЯ ПОЧАТКОВИХ ПОНЯТЬ ПРО ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК.
УРОК. ДІАГНОСТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Цілі:
формування ключових компетентностей:
· основні компетентності у природничих науках і технологіях;
· уміння вчитися упродовж життя;
· математична компетентність;
формування предметних компетентностей:
· перевірити рівень навчальних досягнень учнів з неорганічної хімії за курс 8 класу;
· виховувати інтерес до вивчення хімії.
Обладнання: роздавальний матеріал.
Тип уроку: самостійна робота урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок;.
Форми роботи: індивідуальна робота за варіантами.
ХІД УРОКУ
Формування ключових компетентностей |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Основні компетентності у природничих науках і технологіях; уміння вчитися упродовж життя; математична компетентність |
Контроль і спостереження |
Самостійне виконання завдань |
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
ІІІ. САМОСТІЙНЕ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА РОЗДАВАЛЬНИМ МАТЕРІАЛОМ
Три варіанти завдань — тести.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати навчальні проекти на тему:
· «Використання неорганічних сполук в побуті».
Варіант №1.
1. Вкажіть формулу ортофосфатної кислоти:
А) НРО3; Б) РН3; В) Н3РО4; Г) НF.
2. Вкажіть ряд сполук, в якому є тільки солі:
А) НРО3, СаО, К2SO3; Б) NaCl, MgS, Fe2(SO4)3; В) K3PO4, HCl, NaOH; Г) HF, CaBr2,Li2S.
3. Вкажіть сполуку яка не є оксидом:
А) SO2; Б) H2SO3; В) H2O; Г) MgO.
4. Вкажіть ряд сполук, в якому є тільки триосновні кислоти:
А) Н3PO4, H3AsO4, H3PO3; Б) H2S, H2SO3, HBr; В) Н3PO4, HCl, H2SO4; Г) HF, H3AsO4, H2S.
5. Вкажіть формулу оксиду неметалу:
А) K2O; Б) CaO; В) CO2; Г) Al2O3.
6. Найдіть відповідність між класами і формулою сполук:
1) кислота А) СuО
2) основа Б) Fe(OH)2
3) оксид В) К2S
4) сіль Г) HNO3
Д) NH3
7. Найдіть відповідність між назвою та формулою сполуки:
1) Ферум (ІІІ) сульфат А) FeS
2) Ферум (ІІІ) гідроксид Б) Fe(OH)3
3) Ферум (ІІ) оксид В) FeSO4
4) Ферум (ІІ) сульфід Г) Fe2(SO4)2
Д) FeO
8. Складіть формули сполук:
А) купрум (ІІ) сульфід; Б) хром (ІІІ) оксид; В) сульфітна кислота; Г) барію гідроксид.
9. Розставте метали в порядку зменшення їх активності в реакціях з кислотами:
А)Fe ; Б) Na ; В) Al ; Г) Ag ; Д) Mg ; Е) Sn
10. Вкажіть луги:
А) NaOH; Б) Zn(OH)2; В) Ba(OH)2; Г) Al(OH)3.
11. Напишіть рівняння реакцій:
А) Zn + Н3PO4 →
Б) MgO + HCl→
В) Na + H2O→
12. Яку масу буде мати газ СО2 взятий кількістю речовини 2,5 моль?
Варіант №2.
1. Вкажіть формулу хром(ІІІ) гідроксиду:
А) Cr(OH)3; Б) CrOH; В) Cr(OH)2; Г) Cr3OH.
2. Вкажіть ряд сполук в якому є тільки оксиди:
А) КРО3, H2О, CaSO3; Б) NaCl, MgO, H2SO4; В) Na3PO4, HCl, BaO ; Г) K2O, CaO, Li2O
3. Вкажіть сполуку яка не є кислотою:
А) НРО3; Б) РН3; В) Н3РО4; Г) НF.
4. Вкажіть формулу оксиду металу:
А) Br2O7; Б) SiO2; В) BaO; Г) CO2.
5. Вкажіть ряж сполук в якому є лише тільки оксигеновмісні кислоти:
А) Н2S, Н3PO4, НРО3; Б) H2S, H2SO4, HBr; В) Н3PO4, H2SO3, H2SO4; Г) HF, H3AsO4,H2S.
6. Вкажіть розчинні у воді сполуки:
А) PbO; Б) Н3PO4; В) MgSО4; Г) BaO.
7. Найдіть відповідність між класами і формулою сполук:
1) кислота А) Mn(OH)2
2) основа Б) CuSO4
3) оксид В) H2SO3
4) сіль Г) Cl2O7
Д) Cr(OH)2
8. Складіть формули сполук:
А) алюміній оксид; Б) ферум (ІІІ) хлорид; В) сілікатна кислота; Г) кальцію гідроксид.
9. Розставте метали в порядку збільшенням їх активності в реакціях з кислотами:
А)Hg ; Б) Co ; В) Ca ; Г) Zn ; Д) Cr ; Е) Pb
10. Вкажіть луги:
А) KOH; Б) Fe(OH)3; В) Ca(OH)2; Г) Pb(OH)2.
11. Напишіть рівняння реакцій:
А) Mg + HCl →
Б) CuO + HCl→
В) NaOH + Н3PO4→
12. Який об’єм займатиме газ метан СН4 взятий кількістю речовини 1,5 моль при н. у.?