Урок №1.
Тема. Основні відомості про функцію
Формування компетентностей:
предметна компетентність: узагальнити та систематизувати знання учнів про функції, їхні властивості та графіки; відтворити вміння розв'язувати задачі, що передбачають застосування означення функції, властивостей функцій, побудову та аналіз графіків функцій;
ключові компетентності:
Тип уроку. узагальнення та систематизація знань.
Структура уроку, основний зміст і методи роботи.
І. Орг. момент
Вступна бесіда вчителя
В 11 класі ми продовжимо вивчати курс алгебри й початків аналізу. Ви вивчите означення й властивості двох функцій (показникової й логарифмічної), навчитеся розв’язувати відповідні рівняння й нерівності, ознайомитеся ще з однієї темою математичного аналізу — «Інтеграл та його застосування», а також з елементами таких розділів математики, як комбінаторика, теорія ймовірностей і математична статистика.
Чимало часу на уроках ми присвятимо повторенню навчального матеріалу, засвоєного вами в попередніх класах, підготовці до ЗНО.
Сподіваюсь, що ви готові до роботи, налаштовані на успіх!
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
► Бесіда вчителя
Однією з провідних тем шкільної математики є тема «Функція». Ви ознайомились із поняттям функції в 7 класі, а потім ви розширювали й доповнювали знання з цієї теми, дізнавались про нові функції та їхні властивості. Пригадайте відомі вам функції: лінійна, пряма пропорційність, обернена пропорційність, квадратична, степенева, тригонометричні.
Упродовж наступних уроків ви дізнаєтесь про властивості ще двох функцій — показникової й логарифмічної. Але перш ніж розпочинати вивчення нових функцій, ми узагальнимо й систематизуємо ваші знання про функції та їхні властивості
До РЕЧІ...
Латинське слово functio означає «здійснення, виконання». Як математичний термін слово «функція» вперше застосував Лейбніц у рукописах із 1673 року, у публікаціях — із 1692 року.
Функція — термін, який має кілька значень.
Функція (математика) — відповідність, у якій кожному значенню x із деякої множини D відповідає єдине значення у.
Функція системи — діяльність, роль об'єкта в межах деякої системи.
Функція (соціологія) — роль, яку виконує той чи інший елемент соціальної системи.
Функція (фізіологія) — життєві процеси, діяльність окремих живих органів та їх системи і в цілому всього живого організму; основний предмет вивчення фізіологи.
Функція (філософія) — термін, що вживають для опису діяльності або зв'язку різних категорій.
Функція (програмування) — частина програми, що реалізує певний алгоритм і дозволяє звернення до неї з різних частин загальної (головної) програми.
V. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІІІ. АОЗ
VІ. Узагальнення та систематизація знань.
VІІ. Закріплення нового матеріалу.
Ознака зростання функції
Якщо похідна функції більша нуля f'(x)> 0 на деякому проміжку, то функція f (x) зростає на цьому проміжку.
Ознака спадання функції
Якщо похідна функції від'ємна f'(x) < 0 на деякому інтервалі, то функція f (x) спадає на даному інтервалі
Підсумок уроку.
Домашнє завдання.