"Основні властивості рівнянь". Презентація, урок-гра.

Про матеріал

Урок-гра з теми "Основні властивості рівнянь".

Мета: Узагальнити, та систематизувати вміння і навички з теми. Вчити працювати в команді.

Обладнання: Проектор, дошка.

Хід уроку: Клас ділиться на 3 команди, кожна з яких обирає капітана, назву команди і девіз. Гра складається з 4 етапів різної складності для всіх учасників, та конкурсу капітанів. Також цікавим моментом є історична довідка про рівняння. Для найспритніших знавців рівнянь передбачені додаткові завдання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Основні властивості рівнянь. Серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука - математика. (С. Ковалевська)

Номер слайду 2

«Рівняння». Недаремно, що алгебра, яку ми почнемо вивчати наступного року, почалася і довго розвивалася саме як наука про рівняння Навіть сама назва «алгебра» утворилася від слова «аль-джебр», яке відомий узбецький математик ІХ ст. Мухам мед Аль –Хорезмі використовував у своїй книзі про розв’язування рівнянь. Перші рівняння люди вміли розв’язувати дуже давно. Єгипетські вчені майже 4 тис. років тому невідоме число в рівнянні називали «хау» ( у перекладі – «купа») і позначали спеціальним знаком. У папірусі, що дійшов до нас, є така здача: Купа і її сьома частина становить 19. Знайдіть купу. Сьогодні ця задача виглядала б так: «Сума невідомого числа і його сьомої частини дорівнює 19. Знайдіть невідоме число». Щоб розв’язати цю задачу необхідно скласти рівняння:. .

Номер слайду 3

І тур " Опитування - естафета": 1. Що називається рівнянням?2. Що значить розв’ язати рівняння?3. Що значить знайти корінь рівняння?4. Як знайти невідомий доданок?5. Як знайти невідомий від ємник?6. Як знайти невідоме зменшуване?7. Як знайти невідоме ділене?8. Які знайти невідомий дільник?9. Які рівняння називаються рівносильними?10. Сформулювати основні властивості рівнянь.

Номер слайду 4

Команда 1 Розв’яжіть рівняння:а) 4х+18=26-2х;б) 2х+5=2(х+1)+11;в) (у+4)–(у–1)=6у. Команда 2 Розв’яжіть рівняння:а) 0,4х+7=1-0,8х;б) 20у=19–(3+12у);в) 5(2х-4)=2(5х-10). Команда3 Знайдіть корені рівняння:а) 14–х=19-11х;б) (х-7)–(2х+9)=-13;в) 13–4,5у=2(3,7–0,5у).ІІ тур «Струмочок»

Номер слайду 5

ІІІ тур «Стратег»Кожна команда придумує рівняння для команди супротивника.

Номер слайду 6

Конкурс капітанів 1. При якому значенні змінної у значення виразів 11(3у-7)і 13у-2 рівняння між собою?2. Знайдіть суму коренів рівнянь 7(х-8,2)=3х+19 та 0,2(5х-6)+2х=0,8.

Номер слайду 7

Команда 1 Розв’яжіть рівняння:а) а+49=6(а-5)+2(а-6);б) 4(0,15х-5)–2,4(14х-25)=10-3х. Команда 3 Розв’яжіть рівняння:а) 4(а+7)–7(9–а)=а-5;б) 1,6(25–4,5х)–3(2,6х-12)=6-5х. Команда 2 Розв’яжіть рівняння:а) 5(х-6)-2(х+7)=х+6;б) 2,5(3х+16)-5(2,2х+3,4)=1,5х-13. IV тур « Разом ми сила»

Номер слайду 8

Д. З. №  Дякую за урок!!Математику вже за те любити варто, що вона розум до ладу приводить. М. В. Ломоносов

Номер слайду 9

1. При якому значенні змінної х значення виразів 5(2х+1) і 2(4х+3) рівні між собою?2. Знайдіть частку коренів рівнянь 0,6х+1,5=0,3(х-4) і 0,5(4–2х)=х-1,8.

pptx
Додано
1 липня 2018
Переглядів
2200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку