Особливості текстів-описів. Мета таких текстів.

Про матеріал
Даний конспект уроку допомагає вчителеві закріпити знання учнів про текст-опис ; вчити учнів самостійно описувати живих істот, предмети, дії; розвивати спостережливість і збагачувати словниковий запас, розвивати логіку.
Перегляд файлу

                  Тема. Особливості текстів-описів. Мета таких текстів.

 Мета. Закріпити знання учнів про текст-опис; вчити самостійно описувати

живих істот, предмети, дії; розвивати спостережливість і збагачувати

словниковий запас. 

Обладнання:, таблиця «типи текстів» , таблиця «Словничок», чистий

аркуш паперу, кольорові олівці.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Перевірка домашнього завдання.

1На карточках  записані питання на повторення теми попереднього уроку.

Учні по черзі зачитують їхі відповідають на запитання.

— які види текстів ви знаєте?

— яка мета тексту-розповіді?

— З якою метою складають текст-опис?

— яка мета тексту-міркування?

— Що таке тема тексту?

— Що таке мета тексту?

2. Запитання до домашньої вправи.

— До якого типу належить текст домашньої вправи? (Текст-міркування.)

— Про що розмірковується в тексті? (Про найголовніше в житті.)

— то який висновок можна зробити з усіх цих міркувань? (Найголовніше

в житті — праця, бо без праці не було б ні вугілля, на металу, ні хліба.)

— а ще без праці не було б зошита, книжки, парку, красивого квітника,

величавої затишної будови, а ще — не було б письменника, лікаря, інженера,

пекаря, пожежника. Бо, якщо хочеш чогось досягти, щось мати, треба спочатку добре попрацювати.

а яка ваша найголовніша праця на сьогоднішній день? (Добросовісне навчання.)

— як можна назвати слова говорить, твердить, каже? (Синонімами.)

— Підберіть синоніми до слова працювати.

III. Каліграфічна хвилинка.

2. Каліграфічний запис у зошит слів з дошки.

— Діти, слово портрет — це словникове слово. На яке питання воно

відповідає?

— якою частиною мови виражене? (Іменником.)

— Отже, запишемо в таблицю до іменників слово портрет

IV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.

1. ознайомлення з текстом-описом (за матеріалами вправи 37).

а) читання тексту, з’ясування значення невідомих слів.

б) Підбір заголовка до тексту.

в) З’ясування типу тексту і його мети (за допомогою таблиці «типи текстів»).

Висновок. Це текст-опис. Його мета — описати зовнішність людини, тобто подати її словесний портрет.

 2. Вправа «Мозковий шторм»

Учні повинні зробити опис заданого вчителем предмету.

Фізкультхвилинка.

3. Самостійна робота (за завданнями вправи 39) (виконується на окремому

аркуші).

Скласти і записати текст-опис зовнішнього вигляду близької людини.

Вказівка. Можна створювати опис, опираючись на текст вправ 37, 38.

Роботи виконувати на окремих аркушах, які вчитель збирає для перевірки.

Слово вчителя.

— Неабияку роль в озвученні будь-якого тексту має інтонація. Для тексту-розповіді характерний тон повідомлення, швидкий або повільний, з підвищеним або зниженим голосом. Опис відрізняється повільнішим темпом,

більш одноманітним характером інтонації.

V. Осмислення, узагальнення і систематизація знань.

1. конкурс діалогів (робота в групах, вправа 40).

VI. Підсумок уроку.

Пригадайте,діти, які казочки вам читали батьки в дитинстві. Які герої найбільше сподобались

— якщо вам запропонували б взяти участь у конкурсі-описі, кого з героїв

цієї казочки ви вибрали б для словесного опису?

VII. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.

С. 21 — правило, с. 22 — вправа 41.

 

docx
Додав(-ла)
Грішна Наталія
Додано
9 лютого 2021
Переглядів
427
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку