Ознайомлення з будовою фразеологічного словника, формування вміння користуватися фразеологічним словником; розвиток логічного й образного мислення школярів.
Заєць- полохливий мов заєць, величається як заєць. Собака- жити як собака з кішкою, ганяти собак, потрібний як собаці п’ята нога. Рак- доки рак свисне, знати де раки зимують, напекти раків. Вовк -про вовка промовка, вовк в овечій шкурі. Лисиця- старого лиса не виведеш з ліса, пізнався, як на фарбованім лисі. Півень -ходити півнем, ловити півня, вставати з півнями, пустити червоного півня. Найпопулярніші назви тварин, що використовуються у фразеологізмах
Номер слайду 8
Народні звичаї у фразеологіїНазви птахів у фразеологіїНазви одягу і взуття. Давати гарбуза, водити за ніс, вручати хліб-сіль, забити козла. Біла ворона, рання пташка, глуха тетеря, жити зозулею, вставати з півнями. Шапка Мономаха, шапка-бирка, видно пана по халявах, заткнути за пояс, народитися в сорочці.
Номер слайду 9
Назви чисел. Спортивні фразеологізми. Про забобони у фразеологіїВосьме чудо світу, діло десяте, гнути в три погибелі, сім п’ятниць на тиждень, чортова дюжина,шосте чуття. Виходити на фінішну пряму, тримати на дистанції, покласти на обидві лопатки, удар нижче пояса. Як гляне, аж молоко кисне, кидати слово на вітер, вставати лівою ногою, тремтіти як осиковий лист, сміття з хати не виносити.