23 вересня о 18:00Вебінар: Математика на дотик: формати роботи та ідеї завдань для дітей із порушеннями зору

Печворк "Богдан Лепкий. "Мотря"

Про матеріал
Даний печворк -узагальнення вивченого про історичну повість Богдана Лепкого "Мотря".
Перегляд файлу

 

Печворк               «Богдан  Лепкий. «Мотря»

C:\Users\АДМИН\Desktop\печворки кроссенси\10 клас\ukrlit-10-borzenko-166.jpg

 

"Мотря" – це перші дві книги епопеї Б. Лепкого "Мазепа", у якій автор  зображає один із найвеличніших і водночас найтрагічніших періодів в історії України. Епопея вражає своєю актуальністю. Письменник ніби застерігає прийдешні покоління українців: не повторіть помилок минулого, внутрішній ворог не менш небезпечний, ніж ворог зовнішній, а розбрат здатний поховати нашу незалежність.

 

C:\Users\АДМИН\Desktop\печворки кроссенси\10 клас\image287.jpg

 

Образ Мотрі виписаний автором з любов’ю. Перед нами у всій красі постає дівчина, яка розуміє велич України у світі. Але за це треба боротись. Вона жертвує власним коханням заради того, аби гетьман Мазепа здобув Україні незалежність. У міру своїх сил і здібностей Мотря готова допомагати йому.

 

Богда́н Ле́пкий (повне ім'я — Богдан Теодор Нестор Лепкий), 04.11.1872 (за іншими даними 09.11), с. Кривеньке, нині Чортківського району Тернопільської області — 21.07.1941, м. Краків) — український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури, видавець, публіцист, громадсько-культурний діяч, художник.

C:\Users\АДМИН\Desktop\печворки кроссенси\10 клас\mazepa-bohdan-lepkyj-210x300.jpg

Жанр – історична повість.

Тема – висвітлення  суспільних і політичних процесів, у центрі яких опинився Іван Мазепа,  автор розкрив мотиви, якими керувався гетьман у своїй державотворчій діяльності.

Проблеми: патріотизму, влади та відповідальності, кохання і вірності, батьків і дітей, віри, народної моралі.

Роман складається з 2 частин. У 1 більше уваги приділено образам Івана Мазепи й козацької старшини, у 2  висувається образ Мотрі Кочубеївни — повніше розкривається її характер, висвітлюються стосунки дівчини з гетьманом та батьками.

Іван Мазепа постає як мудрий державець і патріот, а також розумний дипломат, здатний на компроміси, наділений витримкою й політичним талантом.

«Не пожалуємо нічого, щоб постояти за права наші, за волю й за славу України».

 

 

 

 

docx
Додано
1 серпня 2019
Переглядів
1677
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку