Про матеріал
Шановні колеги, хотілося б надати Вам можливість ознайомитися з роботою Степана Сарваша, учня 8-А класу. Він підготував презентацію за індивідуальним завданням -------
Пекло та покарання за “Божественною Комедією” Данте Аліг’єрі….
В своєму виступі учень мав проаналізувати основні структури побудови поеми , як композицію.
Тому що «Божественна комедія» поділена на три частини: Пекло , Чистилище, Рай.
А кожна частина — на 33 пісні. Всього в поемі 100 пісень: 1 (вступ) + 33 («Пекло») + 33 («Чистилище») + 33 («Рай»).
Учень дізнався , що як математик Данте вичислив просторові параметри:
а) у «Пеклі» — 9 кіл;
б) у «Чистилищі» — 2 передчистилища та 7 сходинок гори;
в) у «Раю» — 9-небесних сфер.
Учень зупинився в своїй роботі на структурі ПЕКЛА… Він показав у своїх слайдах структуру ПЕКЛА та як та від чого страждають душі грішників, а саме: у Північній півкулі розташована глибока вирва Пекла, має вигляд воронки, яка утворилася внаслідок падіння Люцифера-ангела, що був вигнаний із раю. Центр її — у середині Землі. У дев’яти колах Пекла страждають душі грішників. Це всеосяжна картина людських вад і пороків.
В усній промові учень надав характеристику персонажам та проаналізував їхні вчинки. Потім зробив висновок про актуальність поеми для сьогодення , тому що й зараз також потрібно відвернути людину від гріха та навести її до праведного життя. Необхідно постійно рятувати людей від ганебного стану в їхньому житті й привести їх до щастя.
Учень казав, що письменник мріяв про духовне спасіння людини й усього світу, що є актуальним для людства 21 століття також.
Тому й мета поеми — звільнити людей від стану гріховності й привести на шлях блаженства, тобто висловлена морально-релігійна думка про звільнення від гріха як шлях до щастя, а саме чесного, порядного життя та добробуту й злагоди .