«____»___________ 2024 року
Шило О.І.
Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.
Урок 29
Тема: Перевірка ненаголошених [е], [и] в коренях слів за допомогою словника. Звуко-буквенний аналіз слів.
Мета:
Навчальна:
- закріпити спосіб перевірки ненаголошених «е», «и» в корені слова;
- формувати навички роботи з орфографічним словником;
- збагачувати словниковий запас школярів;
- вчити доводити свою думку.
Розвивальна:
-розвивати спостережливість, увагу, творче мислення, пам`ять, фонематичний слух.
Виховна:
- підтримувати інтерес до вивчення рідної мови в процесі пошукової діяльності;
- виховувати навички співпраці.
Освітні галузі: мовно – літературна, соціальна.
Обладнання: мультимедійний комплект, іграшка, картки для роботи в групах.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Створення позитивного психологічного клімату класу.(Слайд 1)
Пролунав дзвінок – починаємо урок.
Перевірте, чи всі ви готові до уроку. Чи все необхідне є на партах?
1.Вправа «Очікування від уроку»
Учитель кидає кубик і той, хто спіймав каже свої очікування від уроку (учні відповідають)
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель кидає іграшку і той, хто спіймав каже свої очікування від уроку (учні відповідають)
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Записати спільнокореневі слова та визначити корінь слів.
Сад , садівник, висадили, посадили.
Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми з вами перевірятимемо наголоси в словах ненаголошеними [е], [и], користуючись словником.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вправа 103. Гра «Дешифрувальник». (Слайд 3)
Перевірте себе: Президент,депутат(записати каліграфічно до зошита)
Скласти сенкан до слова «Депутат»,
Скласти сенкан до слова «Президент»
Скласти асоціативний кущ «Президент»
Розгадати анаграми. раУкїна ппррао, бгер, нгмі, зипредент, пудетат(Слайд 5)
Вправа 104 ст.38 Назвіть зображені предмети.
За допомогою орфографічного словника перевір написання назв зображених предметів.
Запиши слова правильно.
Назвіть якомога більше українських традиційних страв, у складі яких є хоча б один із зображених продуктів.
Вправа 105. Прочитай текст, уставляючи пропущені букви.
Для цього добери перевірне слово або перевір написання слова за орфографічним словником. Спиши уривок. Підкресли слова з орфограмою.
7. Фізкультхвилинка.
Користуючись орфографічним словником перевірити написання слів.
Людина, яка навчає дітей.(Учитель)
Маленький хлопчик чи дівчинка.(Дитина)
Одиниця вимірювання довжини, що дорівнює 10 см.(Дециметр)
Тварина, яка любить мед.(Ведмідь)