Українська мова 2 клас
Тема. Перевірка орфограм слабкої позиції звука в корені за допомогою споріднених слів
Мета. Сприяти формуванню понять Перевірка орфограм слабкої позиції звука в корені за допомогою споріднених слів; формувати контрольно-оцінювальні дії. Розвивати фонетичний слух, пам`ять, увагу, мислення, усне мовлення. Виховувати любов до предмету, до природи, активність на уроці.
Обладнання. Презентація, сюжетні малюнки, схеми.
Тип уроку. Комбінований.
Форми і методи роботи. Розповідь, бесіда, фронтальна робота, самостійна робота, робота в парах, робота з підручником.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань.
1. Зоровий диктант.
На небі яскраво світило сонце.
Тепле сонечко зігріло малюка.
- Знайдіть спільнокореневі слова та виділіть корінь.
2. Перевірка зорового диктанту.
3. Каліграфічна хвилинка _______нце ечк___________________
II. Створення ситуації успіху. Опрацювання нового матеріалу
Вправа 25
- Прочитайте.
- За допомогою якого слова можна перевірити орфограму.
- Поясніть вибір слова.
- Запишіть слова з орфограмами, позначаючи орфограми буквами та підкреслюючи їх.
- Зробіть висновок. (Якщо в перевірочному лові чуємо звук [е], то пишемо літеру е, якщо в перевірочному слові чуємо звук [и], то пишемо літеру и)
Фізкультхвилинка рухова.
Вправа 26 (робота в парах)
- Прочитайте.
- Перевірте орфограми добираючи слова з довідки.
- Потрібне слово підставте у дужках.
- Запишіть речення позначаючи орфограми буквами.
Фізкультхвилинка для очей
IV Постановка навчальної задачі. Закріплення вивченого матеріалу.
5. Вправа 69 .
- Прочитайте.
- Створіть дерево спільнокореневих слів з коренем зим- .
- Чи можете ви орфограму в корені позначити буквою?
- Спробуйте доповнити список споріднених слів ще кількома прикладами.
- Де на цьому дереві можна їх розташувати?
V. Підсумок уроку.
- Які форми роботи вам сподобались на уроці?
- Над якою орфограмою ми сьогодні працювали на уроці?
- Що цікавого ви розкажете батькам?
VI. Домашнє завдання.
С.15, впр. 29. (інструктаж до виконання).