Виконала: Гаврюшенко А. М. – вчитель математики Виша категорія гімназія ім. С.Д.Скляренка м. Золотоноші
Номер слайду 2
При будівлі дахів балки скріплюють у вигляді трикутників. При будівництві мостів використовують систему трикутників. Вантажні крани для міцності мають трикутну споруду.
Номер слайду 3
1). Скільки існує трикутників зі стороною 10 см? Безліч С1 С2 А В С
Номер слайду 4
2). Скільки існує трикутників зі сторонами 5 см і 3 см ? С1 С2 А В С 5 см 5 см 5 см 5 см Безліч
Номер слайду 5
Один 3. Скільки можна побудувати трикутників зі сторонами 2 см і 5 см та кутом 45° ? А В С 2 см 5 см
Номер слайду 6
A B C M N P Якщо дві сторони і кут між ними одного трикутника відповідно дорівнюють двом сторонам і куту між ними другого трикутника, то такі трикутники рівні.
Номер слайду 7
A B C M N P Накладемо ∆NMP на ∆АВС так, щоб вершина М сумістилася з А, а прилеглі до неї сторони з АВ і АС. Тоді вершина Р суміститься з С, а вершина N суміститься з B. Отже, і сторона NP суміститься з ВС. Трикутники MNP і АВС сумістилися, отже, вони рівні. Доведемо , що ∆АВС = ∆MNP
Номер слайду 8
Механічний пристрій складається з двох стержнів AB і CD, що з'єднується в точці K, яка є їх серединою. Чому дорівнює недоступна довжина відрізка BD, якщо AC = 11 см? АК = КВ, СК = KD (за умовою) АКС = DKB (як вертикальні) ∆АКС = ∆DKB С А D В К 11 BD = CА = 11см.
Номер слайду 9
Номер слайду 10
У кожного на парті набір із трьох задач різного рівня складності. А В С D A B C D O A B C D O Довести: ∆АВD = ∆CBD АО = ОС, ОСВ=ОАD. Довести, що ∆OAD = ∆OCB, якщо BC = AD. AB = CD, O – середина перетину відрізків, САО = BDO, AC = 10см. Знайти: BD.
Номер слайду 11
Сформулювати І ознаку рівності трикутників. Який алгоритм доведення рівності двох трикутників? Як можна побудувати трикутник, що дорівнює даному, користуючись І ознакою рівності трикутників.
Номер слайду 12
Ст. 96 – 97, теорему вивчити, ст. 102, №19 (1, 2), № 21
Номер слайду 13
М.І. Бурда, Н.А. Тарасенкова, Геометрія 7, Київ, «Зодіак - ЕКО», 2007. «Я готуюсь до уроку геометрії» 7 клас, Київ, «Редакція загальнопедагогічних газет», 2005. Г.М. Возняк, Уроки з геометрії, 7 клас, Тернопіль «Підручники і посібники», 2002. http://www.google.com.ua uk/.wikipedia.org/wiki