21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Перший урок на тему "Я живу в Україні".

Про матеріал
Перший урок на тему "Я живу в Україні". За допою якого можна доповнити і поглибити знання дітей про Батьківщину, формувати уявлення про Україну як суверенну державу з давньою історією
Перегляд файлу

 

 

 

 

Перший урок на тему:

Я ЖИВУ В УКРАЇНІ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       Підготувала:

                                                                   Вчитель початкових класів

                                                                     Юркевич Наталія Віталіївна

 Чернівецька ЗОШ I-III ст.№1

 

 

 

Мета:  доповнити  і  поглибити  знання  дітей  про  Батьківщину,  формувати уявлення про Україну як суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною; розвивати в учнів творче мислення, уяву , комунікабельн ість;  формуватигромадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість;  виховувати  любов і повагу до Батьківщини – України, її символів, обрядів, традицій; налаштувати  учнів на плідну роботу протягом навчального року, налагодити емоційний контакт як із  класом, так і учнів між собою.

Обладнання:  карта  України,  державні  символи  України;  Конституція  України, народні символи країни, плакати про Україну , презентація.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання.

Учитель:

Оця земля, це небо, ці стежини,

Поля безкрайні, річенька в гаю,

Усе – моє, все зветься – Україна,

Її – всім серцем рідну я люблю!

 

Шумливий ліс, Дніпра зелені кручі,

Говерла, що знялась за небокрай…

Ці люди – роботящі і співучі,

Це все моє – це наш славетний край.

 

Земля, омита кров'ю, буде завше

Боротись за святе і за своє.

І Схід, і Захід – все це рідне, наше.

Усе її багатство – це твоє!

 

2. Вступне слово вчителя.

-  Дорогі діти! Шановні батьки, я рада вас вітати у цьому світлому прекрасному  класі  з  початком  нового  навчального  року!  Хочу  побажати  д ітям  цікавих  подорожей  по  Країні  Знань. 

А зараз розпочнемо наш перший урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти! Сьогодні на уроці ми поведемо розмову про найцінніше, що є у кожної  людини. А про що саме, ви дізнаєтесь, прочитавши вірш Павла Тичини.

Х*ч м*л*й, я не*ел*кий,

З*т* д*б*е *н*ю,

Щ* к*ай р*д*ий – Ук*а*н*,

Я ї* к*х*ю.

(Хоч малий, я невеликий,

Зате добре знаю,

Що край рідний – Україна,

Я її кохаю.)

  • Україна…В одному цьому слові для нас бринить чарівна , ніжна, мелодійна  музика.

 «Аукціон слів»

Україна…Яка вона? Пропоную вам дібрати ознаки до слова «Україна».  (Україна  рідна, багата, щедра, прекрасна, співуча, люба, мила, чарівна, цінна,неповторна)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні  на  уроці  ми  поговоримо   про  чарівну,  багату  і  щедру,  співочу  і  сповнену  краси,  землю,  прекраснішої  від  якої немає  у  світі.  Ми  помандруємо  просторами нашої неньки – України  і відчуємо, що ми справжні українці.

Тема нашого уроку – «Я живу в Україні!»

ІV. Робота над темою уроку

Діти!  Влаштовуємося  зручніше  і  вирушаємо  в  уявну  подорож  рідною

Батьківщиною. 

1-а зупинка «Виникнення української землі»

Легенда.

   Багато планет, різних і таких не  схожих одна на одну, створив    Бог. Та всі вони були мертві.  Але якось набрав Творець пригорщу родючих ґрунтів і голубих вод та й кинув  чудодійний дар на планету, що пролітала поблизу. За мить та планета ожила і заграла всіма барвами.

   Минуло багато часу, і вирішив Творець провідати ту планету. Дістав він із Божої скрині  мішок  і  склав  у  нього  весь  свій  скарб:  золото  і  срібло,  діаманти  й  кришталь, руду і сіль, вугілля і граніт... Кинув свій мішок у напрямку живої планети, яку щойно назвав Землею.

   Раптом мішок зі скарбом розв’язався,  і почали висипатися з нього Божі дари на планету. А найбільше їх потрапило на слов’янську землю. Минули тисячі років. Якось зібрався  Творець  поглянути  на  цю  маленьку  планету.  Облетів  довкола  неї  й  побачив дивовижний куточок, кращого від якого не було на всій цій Землі. І вигукнув Господь:—  Це справжній рай!

Ступив  на  казкову  землю,  яка  так  припала  йому  до  душі,  й  нарік  її  Україною. Адже  у  цій  назві  було  слово  «рай».  Ось  так  і  виникла  українська  земля,  яку  сам Творець хотів би мати за рай.

  Наша  Україна    райська  земля  безмежних  степів,  неозорих  ланів, прадавніх  таємничих лісів.  Це земля могутніх  і славних предків, які залишили  нам у спадок священні звичаї та прекрасні пое тичні традиції, безцінні дари – слово і пісню.

А ми поспішаємо далі.

2-а зупинка «Моя рідна країна»

   Вітчизна,  Батьківщина…Україна,  рідна  ненька.  Земля-годувальниця,  земля-рідна мати…Які прекрасні ці одвічні слова! Велика, священна любов до Батьківщини жила і житиме в усіх чесних і щирих серцях.

   Україна    одна  з  найбільших  європейських  держав.  ЇЇ  площа    604  тис.  кв. метрів.  На  території  України  проживає  понад  110  національностей. 

Чисельність населення становить близько 43 млн. осіб.  Гори: Карпати (Говерла    найвища гора).

Річок близько 70 тис. Найбільші    Дніпро, Дунай, Дністер Південний Буг, Сіверський  Донець. Найбільші і найвідоміші озера: Світязь, Синевир, Ялпуг.(Пізнавальна бесіда супроводжується показом на карті.)

А  зараз  ми  перевіримо  як  добре  ви  знаєте  країну,  в  якій  живете. 

Вашій  увазі пропонується вікторина «Люби, вивчай свій рідний край»

  Як називається наша Батьківщина? ( Україна)

• Яке найважливіше місто України?  (Київ)

  Найдовший у світі музичний інструмент. (Трембіта)

  Герб України.  (Тризуб)

  Чому Черкащину називають шевченківським краєм?  (Тому що там народився  Т. Шевченко)

  Дерево - народний символ. (Верба)

  Як називається урочиста пісня, що є символом держави?  (Гімн)

  Найвища гора України. (Говерла)

  Брати- боксери в Україні.  (Брати Кличко)

  Грошова одиниця України. (Гривня)

  Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)

  Розписані великодні яйця. (Писанки)

  Найбільша річка України. (Дніпро)

  Швидкий український танок. (Гопак)

  Хто  з  українських  письменників  узяв  собі  псевдонім    назву  своєї

національності. (Леся Українка)

  Кущ – символ рідного краю.(Калина)

• На якій вулиці знаходиться твоя школа?

• Яка річка протікає через твоє місто?( Прут)

-  Дітки, ви справжні  українці, тому що  ще маленькі, а вже  так багато знаєте про країну,  в  якій  живете. 

Але  ми  не  зупиняємося  на  досягнутому,  а  впевнено рухаємося вгору і прагнемо ще більше пізнати рідний край.

-  Тож  займаємо  свої  місця  і  подорожуємо  далі.  Наступна  зупинка    «Україна  –незалежна держава».

3- тя зупинка «Україна – незалежна держава»

Україна    країна, де найбільше  люблять волю, країна довгої вікової боротьби за неї.

Цього року 24 серпня ми відзначили 25 років  Незалежності України.

24 серпня 1991 року Верховна рада проголосила Акт незалежності та створення  самостійної держави.

Україна  має  свою  Конституцію    Основний  закон,  правила,  за  якими  живуть  українці.

Виборовши свою волю, Україна має і свої державні символи

  • Які символи нашої держави ви можете назвати?

Свої національні символи люди повинні шанувати й берегти. Про це записано у ст.  65  Конституції  України  «Захист  Вітчизни,  незалежності  та  територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України».

Також в Основному законі сказано, що державною мовою в Україні є українська мова.

А  наша  мандрівка  продовжується.  Ми  линемо  над  мальовничими  краєвидами  неньки    України  і  зупиняємось,  щоб  більше  дізнатися  про  дивні  місця,  які  є  на Україні.

4-а зупинка «Українські дива»

(демонстрація презентації)

У 2008 році проводилася акція  «Сім природних чудес України».  Людям  усього  світу  тепер  відомо,  що  Україна    країна  з  унікальними  природними  ландшафтами, багатобарвною  і  неповторною  природою.  І  в  нашій  країні  було  визначено  сім  найкращих природних чудес:

1)  «Заповідник «Асканія-Нова».  В  Україні  існує дивний степ, жодного разу не ораний, дикий. Хазяйнують там не люди, а тварини. І називає ться він    заповідник «Асканія-Нова». Там вільно живуть тварини з усього світу. Зебри з зубрами, дикі коні  Пржевальського, рідкісні рослини, птахи та  комахи.  «Асканія-Нова»    один  з  найстаріших  та  найвідоміших  заповідників  у  світі,  з унікальним та чарівним світом.

2)   Дністровський  каньйон.  Каньйон,  утворений  річкою  Дністер  і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та  Хмельницької.  Найдавніші  пам'ятки  природи  Дністровського  каньйону    скелі девонського  геологічного  періоду  (вік    350-400 млн.  років),  численні  водоспади, широколисті, мішані та соснові ліси, цілющі джерела.

3)  Гранітно-степове  Побужжя.  Природний  комплекс  в  Україні,  у  межах північно-західної  частини  Миколаївської  області.  Вважається  однією  з  найдавніших ділянок суші Євразії, яка не поринала у морські глибини протягом 60 мільйонів років.

4)  Мармурова  печера.  Вхід  до  печери  розташований  на  висоті  920  м  над рівнем  моря.  Закладена  вона  у  блоці  верхньоюрських  вапняків  і  складається  з  трьох частин:  Головної  галереї,  Нижньої  і  бічного  «Тигрового  ходу».  Величезних  розмірів галереї  натіканнями  поділяються  на  окремі  зали.  Протяжність  розвіданих  ходів  —2050 м, глибина — 60 м.

5)  Подільські  Товтри.    Національний  парк  Подільські  Товтри  загальною площею  260  тисяч  гектарів  розташований  у  Хмельницькій  області.  Тут  природні скарби тісно переплетені з неоціненними історичними та культурними пам'ятками . Це залишки узбережних рифів, витягнутих паралельно давній береговій лінії. Аналогів у світі немає.

6)  Світязь.  Найглибше  озеро  в  Україні.  Розташоане  в  межах  Шацького району Волинської області. Вода тут надзвичайно прозора  і м’яка. У сонячну погоду дно видно на кілька метрів. У вітряну погоду хвилі досягають півтораметрової висоти.

7)  Синевир.  Озеро  Синевир  справедливо  вважається  найкоштовнішим природним  скарбом  однойменного  Національного  природного  парку  та  однією  з візитних  карток  Українських  Карпат.  Розташоване  воно  на  висоті  989  м  над  рівнем моря. У 2007 році також було визначено сім історико    культурних пам’яток України («Києво-Печерська Лавра», м. Київ; «Софія Київська», м. Київ; «Софіївка», м. Умань; «Хотинська  фортеця»;  острів  «Хортиця»;  «Кам’янець»,  м.  Кам’янець    Подільський; «Херсонес Таврійський», Крим).

У 2010 році визначалися сім найпривабливіших замків нашої країни.

А  скільки  ще  незвіданого  таїть  в  собі  наша  неповторна  Батьківщина .  Будемо рухатися  далі,  милуючись  красою  і  унікальністю  рідного  краю.  І  наша  наступна зупинка «Українська народна символіка».

5-а зупинка «Українська народна символіка»

Народні символи    це те, що найбільше любить і цінує народ. Їх вишивають на полотні,  про  них  складають  вірші,  пісні,  легенди,  використовують  у  звичаях  та обрядах.  Є  загальновизнані  народні  символи.  Народні  символи  України  є  рослинні  і тваринні.  До  рослинних  символів  належать  калина,  верба,  дуб,  тополя,  барвінок, чорнобривці.  Вони  здавна  уособлюють  красу  нашої  України,  духовну  міць  народу, засвідчують любов до рідної землі. Тваринних символів у нас також є багато. У княжі часи улюбленою твариною був  тур. У  козацькі  часи  -  кінь. У багатьох думах, піснях оспівували  козака  і  тут  же  згадували  його  коня.  Але  найулюбленішими тваринними символами  є  птахи.  Люди  вважали,  що  навесні  душі  померлих  в  образі  птахів повертаються на землю.

Національні символи та обереги України

Жито – символ життя. Це знак добробуту і злагоди в сім'ї.

Барвінок – символ вічності.

Калина – символ краси, кохання, щастя.

Верба – символ журби.

Лелека – символ сімейного затишку і благополуччя.

Соловей – символ веселощів, задоволення.

Український  віночок    є  частиною  українського  національного  костюма.  В давнину  їх  носили  тільки  дівчата.  Плели  з  живих  квітів.  Вважалось,  що  в  них  є чаклунська сила, здатна захистити від  будь-якого лиха.  Тому  український віночок не просто  прикраса,  а  й  оберіг.  Традиційно  український  віночок  прикрашали різнокольоровими стрічками. Кожен колір мав свою символіку.   Так, коричневий    це символ землі, жовтий    символ сонця,  синій    символ неба  і води, зелений    символ мудрості,  рожевий    символ  врожаю,  малиновий    символ  здоров'я,  фіолетовий  –символ мудрості.

Вишитий  рушник    стародавній  оберіг  дому.  З  рушником  зустрічали  гостей, молоді  ставали  на  рушник  під  час  шлюбного  обряду.  Вважалося,  що  візерунок вишивки оберігає від лиха та захищає від хвороб. Червоний колір символізує любов,   а чорний – журбу.

 

Робота з прислівями

А  тепер я пропоную вам із «розсипаних» слів скласти прислівя та пояснити їх зміст.

  калини, України, нема, і, Без, верби. (Без верби і калини нема України.)

  вербиця, здорова, там, срібліє, Де, водиця. (Де срібліє вербиця, там здорова водиця.)

  край, життя, За, рідний, віддай. (За рідний край життя віддай.)

Людина  народжується  на  світ  і  разом  із  життям  отримує  в  спадок,  мабуть, найбільше  і  найцінніше  багатство    Батьківщину.  Її  не  вибирають  за  смаком  і бажанням, так само, як і не вибирають собі неньку. Вітчизна, як рідна мати,  -  це наша доля.

Ось і добігає до кінця наша подорож. Килим повільно підносить нас до останньої  зупинки під назвою «Вінок любові до України».

 

 

6-а зупинка «Вінок любові до України»

Діти,  зараз  візьміть  підготовлене сердечко,  подумайте,  чого  б  ви  хотіли  побажати рідній Вітчизні  (Я бажаю любій Україні добра, миру, безпеки, процвітання, щастя  тощо)  і  по  черзі  прикріпіть  своє серце  по  контуру  до  карти  України, озвучуючи  своє  побажання. (Діти виконують завдання).

Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Україна – це ви! То ж своїми знаннями, працею,  здобутками  примножуйте  її  культуру,  своїми  досягненнями  прославляйте  її.

Будьте  гідними  своїх  предків,  любіть  рідну  землю,  бережіть  волю  і  незалежність України.

Дякую вам за увагу і співпрацю! На все добре!

 

docx
Додано
20 лютого 2019
Переглядів
630
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку