ПЕРШИЙ УРОК у першому класі на тему: «ЗДРАСТУЙ, ШКОЛО!»

Про матеріал

Мета даного уроку: розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу.

Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення.

Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість.

Перегляд файлу

ПЕРШИЙ УРОК У ПЕРШОМУ КЛАСІ

«ЗДРАСТУЙ, ШКОЛО!»

Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну  діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу.

Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення.

Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість.

Обладнання: Імпровізована «Квітка - семицвітка», макет дерева, паперові листочки, картки з завданнями.

                                             Хід уроку

Вчителька: Доброго дня, дорогі друзі! Я дуже рада вітати всіх, хто сьогодні прийшов на наше свято.

Любі мої першокласники, ще зовсім недавно ви були дошкільнятами, ходили до дитячого садочка. А сьогодні ви стали справжніми учнями. Віднині ви – члени великої дружної шкільної родини. Перед вами відчиняються двері в чудову і неосяжну Країну Знань.

(Вчителька дзвонить маленьким дзвіночком)

Вчителька: Цей дзвіночок сповістив вам про те, починається перший у вашому житті шкільний урок.

(Стук у двері. Заходить дівчинка у костюмі казкової феї).

Фея: Доброго дня, друзі. А чи це я у 1 – Б клас потрапила? Я хочу подарувати вам чарівну квітку. Та на превеликий жаль не можу залишитися з вами, бо дуже поспішаю до інших школяриків. Але сподіваюся, що ми з вами ще зустрінемось. До зустрічі, першокласники!

Вчителька: Дітки, а ви знаєте казку про чарівну квітку – семицвітку, яка виконувала всі бажання?

(Відповіді дітей)

Вчителька: А наша квіточка трішечки інша. Мудра Фея вирішила влаштувати нам іспити. І сьогодні ми маємо виконати бажання квіточки. Ви згодні?

(Вчителька по черзі відриває кожну пелюстку і читає завдання)

І пелюстка – «Знайомство».

Вчителька: Давайте знайомитися. Мене звати …. А тепер я хочу ближче познайомитися з вами. Подивіться, будь ласка, на це дерево. (Демонструє макет дерева). Воно вам подобається? А чого, на вашу думку, на ньому не вистачає? Так, вірно, листочків. Наше з вами завдання одягнути це дерево листочками. Скажу вам по секрету, що це дерево незвичайне. Це дерево символізує наш клас, а кожен з васце маленький неповторний листочок чарівного дерева. Зараз кожен з вас напише на листочку своє ім’я і ми прикріпимо його до гілочки.

(Діти пишуть імена на паперових листочках і мами допомагають прикріпити їх до дерева).

ІІ пелюстка – «Україна – рідний край»

Вчителька:Діти, а чи знаєте ви як називається наша країна? Вона велика і прекрасна. На  сотні кілометрів розкинулась з півночі на південь та зі сходу на захід.

(Демонструється мапа України). На її просторах вирощують хліб і цукор, а в її надрах добувають нафту та кам’яне вугілля. В садах дозрівають яблука та груші, на виноградниках – солодкий виноград, а на баштанах – кавуни і дині. На гірських схилах Карпат випасають отари овець, а в морях ловлять рибу. (Дітям пропонується розглянути фотографії різних регіонів України).

Діти, а як називається наше місто? (Бесіда про своє місто).            

ІІІ пелюстка – «Загадки та казки».

А зараз чарівна квіточка пропонує нам відгадати загадки.

1. Дає здоров’я – спорт,

    Вагу – солодкий торт.

    Мед – працьовиті бджоли.

    Знання глибокі -…(школа).

2. Щоб не спізнитись на урок,

    Нам голос подає …(дзвінок).

3. Цю найпершу в школі книжку

    Знає будь –який школяр.

    До усіх книжок доріжку

    Прокладає нам …(Буквар).

4. Ручки й олівці, щоб знали:

    Ми кладемо у …(пенали).

5. Що мовчить, а розуму вчить? (Книжка)

6. Довгі палички кругленькі –

    Сині, жовті, червоненькі.

    На папері походили,

    Кольори свої лишили…

 

    Звуться палички оці

    Кольорові …(олівці).

Вчителька: А ще ця пелюсточка пропонує нам відгадати з якої казки ці слова, або який казковий герой співав цю пісеньку.

1. Я від баби втік, я від діда втік    (Колобок).

2. А хто буде зерно молотити?(Колосок).

3. «Цок та в лобок,та в мішок»(Котик і Півник).

4. «А хто – хто в цій рукавичці живе?» (Рукавичка).

5. Що загубила на балу Попелюшка? (Туфельку).

6. Де живе Карлсон? (На даху)

  ІV пелюстка – «Завдання для батьків».

(Запрошуються 10 батьків).

Потрібно з’єднати і прочитати початок і кінець фрази.

  1. Заходити до вчителя в школу…
  2. Не відкривати зошити і щоденник…
  3. Ніколи не робити за дітей…
  4. Сварити своїх дітей…
  5. Бути на батьківських зборах…
  1. не менше двох разів в тиждень.
  2. в поганому настрої.
  3. домашнє завдання.
  4. в крайньому випадку.
  5. обов’язково.

Вчителька: Це були не просто красиві фрази. Це ваша батьківська обіцянка. Давайте ще раз її повторимо.

Вчителька читає фрази, а батьки після кожної кажуть: «Обіцяємо!»

Хвилинка відпочинку.

 V пелюстка -  «Вірші про школу».

1. Ой, веселе свято в нас.

    Ми прийшли у перший клас.

    Яскраві квіти у руках,

    Нові ранці на плечах

    Небо чисте, голубе,

    Радісно довкола,

    Осінь, ждали ми тебе,

    Щоб іти до школи.

 

 

2. Були до цього малюками,

    В садочок нас водили мами.

    А тепер всі підросли

     І дружно в 1 клас пішли.

 

2. Я хвилююсь, як ніколи,

    Я хвилююся весь час.

    Адже я прийшла до школи,

    Перший раз, у перший клас!

3.Готувалась я до школи,

    Встала рано, як ніколи.

 - Швидше, мамо, швидше, тату!

  Скільки ж можу вас чекати?

  Я ж іду не в дитсадок,

  А на перший свій урок!

4. Мама дуже переживала,

    Бабуся усю ніч не спала.

    А татові ще й сон наснився,

    Що я в школу запізнився.

5.   Щоб у школу не проспати

     Довелось о сьомій встати.

     Зуби чистити, вмиватись,

     Одягатись, заплітатись.

6.  Ходуном ходить весь дім:

Першокласник тепер в нім.

Вам по секрету скажу я:

  • Це відповідальна місія!

7.  Це не вигадка, не казка,

     Що віднині я школярик.

     Ось портфелик мій, будь ласка,

     А в портфелику Букварик.

     А в портфелі акварелі,

     Та ще й зошитів з десяток,

     Та дві книжечки веселі:

     Про птахів і про звіряток.

     Є там ручка і лінійка

      Із кружальцями такими.

      І щоденник (де ж подіться?)

      Примостився разом з ними.

      Ну а балів ще немає,
      Бо ж прийшов до школи тільки.

      Та сестричка вже питає

      Про шкільні мої оцінки.

  1. Сьогодні зранку в перший раз

     Я прийшов у перший клас.        

     Але я іще ніколи

     Не складав портфель до школи.

Що ж покласти у цю сумку?

Я поклав пенал і гумку.

Ведмежатко і лопату.

Гелікоптер і екскаватор.

М’яч, улюблену подушку,

На обід – смачну  ватрушку.

Зубну пасту, щітку, мило.

Працював, аж звечоріло.

Я прийшов у 1 клас

Сьогодні зранку в перший раз.

Хто б тепер мені сказав:

Чи я все в портфель поклав?

  1. Нас сьогодні іменинниками звуть,

Вітають з першим днем навчання.

Обіцяємо, що першокласники

Не підведуть.

Бо вчитись є у нас бажання.

  1.      Дуже хочу я учитись.

Обіцяю не лінитись

Вранці о сьомій годині

Прокидатимусь віднині.

  1.      Батьки за нас не бійтеся,

Бабусі,на нас надійтеся.

Хочемо вам пообіцяти:

На 12 лиш навчатись!

VІ пелюстка – «Пообіцяй!»

Вчителька:

Законів і правил існує багато.

Все неможливо запам’ятати.

А ось ці правила прості

Мають виконувати всі.

Перше правило – учитись.

Обіцяєте?

Учні: обіцяємо!

Друге правило – трудитись.

Обіцяєте?

Бути чесним і правдивим – третє правило у нас.

Бути другом незрадливим.

Ти за всіх, за тебе – клас.

Обіцяєте?

П’яте правило – читати,

Малювати і співати.

Гратися з товаришами

І дружити з малюками.

Обіцяєте?

Шосте правило, малята,

На уроках не жувати.

Не розмовляти і не спати.

І домашні всі завдання

На 12 готувати.

Обіцяєте?

Сьоме правило говорить:

Щоб навчались ви сумлінно

І поводились відмінно.

Щоб батьки могли радіти,

Що такі в них гарні діти.

Вчителька: А тепер настала моя черга дати вам обіцянку.

  • Урочисто обіцяю:
  • Щоб ви могли багато знати,

Буду добре вас навчати.

  • Нікого не ображати,

Хлопчикам і дівчаткам –

Всім допомагати.

  • До всіх ставитись з любов’ю.

Дбати про ваше здоров’я.

VІІ пелюстка – «Сюрприз».

(Під кожною партою  лежить подарунок )

Підсумок уроку.

Вчителька: У нашого українського народу є дуже гарна традиція. Перед початком будь – якої важливої справи просити Божого благословення. Давайте і ми з вами попросимо Бога допомагати у наших шкільних буднях.

(Діти складають ручки у молитві).

  • Благослови нас, добрий Боже,

      Благослови, Пречиста Мати –

      При яснім розумі та доброму здоров’ї

         Шкільне життя нам розпочати!

 

 

 

 

 

Ведмедик: Ідуть братці

            Верхи на конячці.

            За конем тягнеться слідок,

            За рядком встає рядок,

            (показує в руці ручку)

Вовчик-братик: Чорний Іван, дерев'яний каптан,

                  Де носом поведе, там помітку прокладе.  

                  (показує олівець)

 Зайчик: Щ Хто скликає на урок?

То гучний шкільний ...

(показує дзвінок)

 їжачок: Ось до класу всіх скликає

Голосистий цей дзвінок,

І ми радо поспішаєм

Не в садок, а на ... (урок).

 Мишка: Для письма, сказати прошу,

Що потрібно взяти? (зошит)

Білочка: Ручки й олівці, щоб знали,

Ми кладемо у ... (показує пенал).

Котик:  Букви всі від А до Я

На сторінках ... (показує Буквар).

Поросятко: Чисті віконця сміються від сонця,

Діточки навколо - наша люба... (школа).

Песик:      В сумці зошит і буквар.

Хто до школи йде? (школяр). Каченятко: Вранці він заходить в клас

І знання дає для нас. (вчитель)

їжачок:    Веселий світлий дім

Дітей багато в нім

Там пишуть і рахують

Читають і малюють, (школа)

 

  1. Наступна станція «Шкільне приладдя».

-          Ми познайомимося з приладдям, які стануть вашими помічниками у навчанні. Відгадайте загадки.

1)      Бачити – не бачить,

Чути - не чує,

Мовчки говорить,

Добре мудрує

Діток навчає, втоми

не знає ( книга)

2)      Цю найпершу книжку

      Знає будь-який школяр

      До всіх книжок доріжку

      Прокладає наш … (буквар)

3)      Не сорочка, а зшитий

Не кущ, а з листочками

                              (зошит)

4)      Всяк школяр його шанує,

Бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець?

Це звичайно … (олівець)

5)      Виводить букви і слова

Ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля

Нова, гарненька … (ручка)

6)      Я негарно писала,

А вона все те злизала.

Олівців моя сусідка,

Ця вертлява буквоїдка.

                                (гумка)

 

Перший урок у першому класі

Мета: Формувати в шестирічної дитини адекватне уявлення про шкільне життя, відчуття себе повноправним членом великої шкільної сім'ї. Домагатися розуміння необхідності дотримуватися прийнятих у класі правил поведінки. Сприяти підвищенню шкільної мотивації, усвідомленню специфіки позиції школяра. Виховувати почуття гордості за свою школу.

Обладнання: карта України, символи України, індивідуальні картки, кулька для гри, іграшковий зайчик, лист.

 

Хід заняття

                        Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Вступне слово вчителя

Учитель.

Добрий день, мої любі діти!

 Ви прийшли нині в перший клас.

 Вчитись будете і радіти,

І рости кожен день і час.

Школа двері для вас відчинила

І запрошує вчитися вас,

Бо знання де велика сила!

Тож навчайтеся! В добрий час!

1-й учень.

На листку в календарі,

Мов святкове гасло,

Перше вересня вгорі

Виписано ясно.

Учитель.

І ось ви в школі.

Це ваш клас.

Ви всі прийшли сюди учитись.

 Життя цікаве буде в вас,

Лищ треба добре потрудитись.

 Бо тільки праця все дає:

Знання, уміння й інше диво!

Коли ж у тебе все це є,

То ти зростатимеш щасливо!

III  Робота по темі уроку

  1. Поетична хвилинка

Вранці поспішають малюки в садок

Може мені з ними збігать ще разок?

Вже свою машину там не повезу

Бачу вихователька он ковта сльозу

Стежкою до школи з мамою іду.

Друзів з дитсадка я не підведу.

Вчитись буду гарно, краще від усіх!

 Ви не посміхайтесь, це не жарти й сміх.

    Я хвилююсь, як ніколи

    Я хвилююсь весь час.

    Адже я прийшла до школи

    Переший раз у перший клас.

  1.  Бесіда з дітьми

Як вас тепер називають? Чому?

 Учитель. Досі вас уважали маленькими, а тепер називають школярами, учнями 1-го класу. До школи ви прийшли для того, щоб навчитись писати й читати, рахувати й малювати, танцювати й співати. У школі вас усього навчатимуть. Тут весело й радісно, є багато учнів, з якими ви неодмінно подружитесь.

Вітаю Вас з початком  навчального року

Чого діти йдуть до школи? ( Здобувати знання) Бажаю вам гарних успіхів у навчанні, щоб в подальшому житті здобули належну освіту і принесли користь нашому суспільстві, ваші знання мають служити на благо людям.

  • Чим особливий сьогоднішній день?

  Сьогодні  свято - День Знань. По всій країні діти вперше сьогодні у новому навчальному році сідають за парти. І тепер кожного дня вони будуть мандрувати по країні Знань і дізнаватися чогось нового і цікавого.

  1. Ігровий момент.

Заходить зайчик. Знайомиться з дітьми

А ми його залишимо в себе на уроці. Нехай  подивиться, чи добре в школі, познайомиться з новими реча­ми, може, знайде собі друзів.

Але друзі мають бути чемними, допомага­ти одне одному, слухати й поважати старших, не тікати з уроків, на ходити по проїжджій частині вулиці й не блукати містом.

Добре, нехай залишається тут.

[Вуханьчик сідає на вільну парту й уважно слухає.)

  1. Робота з картою.
  • Діти, куди прийшов зайчик?(До нашого класу)
  • Де знаходиться наш клас? ( У ліцеї)
  • У якому місті знаходиться наш ліцей?
  • А як називається наша країна у якій ми живемо? (Україна)

Це велика держава. Щоб перейти її із заходу на схід, то треба йти 90 днів і кожного дня долати по 30 кілометрів. Ми у  3 - 4 класах більше дізнаємось про нашу велику державу.

  1. Ознайомлення з символами України.
  2. Поетична хвилинка

Вранці поспішають малюки в садок

Може мені з ними збігать ще разок?

Вже свою машину там не повезу

Бачу вихователька он ковта сльозу

Стежкою до школи з мамою іду.

Друзів з дитсадка я не підведу.

Вчитись буду гарно, краще від усіх!

 Ви не посміхайтесь, це не жарти й сміх.

 Я хвилююсь, як ніколи

 Я хвилююсь весь час.

 Адже я прийшла до школи

 Переший раз у перший клас.

7.Робота з загадками

Учитель. Що має бути в портфелі школяра? (Учні пригаду­ють назви шкільного приладдя.)

Лист до першокласників

 Привіт, мої любі! Ох і довго ж я на вас чекала! Ви, звісно ж, знаєте, хто я, але спершу відгадайте про мене загадку.

Одну ногу маю, та журби не знаю.

 По папері ходжу, все писати можу,

Та сама ніколи не буду ходити,

Мусять мене діти по зошиту водити.

 Та не ті бешкетники, що скачуть у полі,

 А оті розумнички, що вчаться у школі.

Діти.  Ручка.

Ска­жіть, що роблять ручкою? Діти. Пишуть у зошитах

 

Я негарно написала,

А вона все те злизала.

 Олівців моїх сусідка

Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка.)

Л. Куліш.

Діти. Гумка.

 А для чого я потрібна?

Діти. Аби витирати все, що неправильно написано в зошитах та неправильно намальовано в альбомах.

Портфель.

В мене є чудовий дім!

 Все що треба є у нім.

І живуть в будинку тому

Книги, ручки та альбоми. (Портфель.)

8.Бесіда з дітьми

 УЧИТЕЛЬ. Ви стали першокласниками, справжніми учнями. Що ви знаєте про шкільне життя? (Даю дітям можливістьподілитися всією інформацією, яку вони мають.)

Отримані відповіді учитель узагальнює: у школі бувають уроки і перерви; на уроках діти вчаться, читають, рахують, пишуть, на перерва — граються, розмовляють, готуються до уроку; на уроці відповідають на питання вчителя; якщо учень хоче запитати (ось у сусіда, то він повинен говорити пошепки; на питання вчителя потрібно відповідати голосно; учні приходять до школи з портфелем; у портфелі лежить все, що потрібно для навчання, а ще там можуть лежати сніданок, змінне взуття та інші необхідні речі.

9. Гра "Що лежить у портфелі?»

 Учитель кидає комусь із дітей м'яч і на­зиває який-небудь предмет, наприклад: ручка, зошит, цеглина то­що. Якщо, на думку дитини, цей предмет повинен лежати в порт­фелі, вона ловить м'яч, якщо ні ловити м'яч не треба.

Учитель. Жодне свято не може обійтися без сміху. Сміх продовжує людині життя. А тому я пропоную послухати смішин­ку й подумати, чи можна брати в школу зайві речі.

Микола-першокласник

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М'яч, перо, граблі, подушку,

На обід м'яку пампушку,

 Два ведмедики, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю.

 Ще стільця, стола і парту,

 Ще й географічну карту,

Трактора, машину, мило.

Вже й надворі звечоріло.

Сів Микола, дума думку

Чи усе поклав у сумку?

Н. Кир'ян

Чи можна брати в школу зайві речі? Якщо ні, то чому?

10. Поетична хвилинка

6-й учень.

Я маленький хлопчик, бо зросту не маю,

Йду до школи вчитись, старших поважаю.

 Коли моя вчителька щось мене питатиме,

Враз відповідатиму, навіть не чекатиму.

7-й учень.

Сьогодні першокласник я.

Мій день неначе дивень.

Тому від серця щирого

Усім гукну: «Добридень!»

8-й учень.

Вересень, стежка до школи,

Дзвонить веселий дзвінок.

 І через луг, через поле

Сонце спішить на урок.

9-й учень.

Сміх навкруги розсипає

Дружна учнівська сім'я.

 Нас біля школи стрічає

Вчителька перша моя. учень.

Засипає осінь слід

Кленовим листом.

 До школи нас запрошує

 Дзвінок урочисто.

11. Тест «Для чого я буду вчитися читати й писати?»

Тому що примушують батьки.

Щоб читати цікаві книжки.

Щоб бути не гіршим від інших.

Тому що цікаво вчитися.

Щоб вирости освіченою людиною.

Щоб писати листи.

Тому що всі діти вчаться.

Тому що мені цікаво дізнаватися про все нове.

Зошит це твоє обличчя, А підручник чужий труд. Бережи ти їх постійно, Щоб не знищив хижий бруд.

 Учитель. Ви учні, а всі учні повинні дотримуватись пев­них правил, щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за партою, щоб легше було вчителям вас учити, а вам учитися.

12. Гра «Правила для учнів»

Учитель читає вірш С. Маршака, а діти виконують відповідні рухи.

Заходить вчитель треба встати. (Встають.)

Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.)

Спитати хочеш не гукай (сваряться пальчиком),

А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)

У школі парту бережи. («Витирають» кришку парти.)

І на парті не лежи. (Схиляються на парти.)

Щоб урок минув не марно,

        Треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки напарту.)

        Не стрекочи на уроках (зображають руками теленькання язи­ком),

       Як папуга чи сорока. (Махаютьруками, ніби крилами птахи.)

13. Будемо прощатися з зайчиком.

Намалюй свою руку.

(Вчитель дає перше письмове завдання, дізнається чи  в класі є лівші)

IV.Підсумок уроку

Перший урок у першому класі

Мета: Формувати в шестирічної дитини адекватне уявлення про шкільне життя, відчуття себе повноправним членом великої шкільної сім'ї. Домагатися розуміння необхідності дотримуватися прийнятих у класі правил поведінки. Сприяти підвищенню шкільної мотивації, усвідомленню специфіки позиції школяра. Виховувати почуття гордості за свою школу.

Обладнання: карта України, символи України, індивідуальні картки, кулька для гри, іграшковий зайчик, лист.

 

Хід заняття

                        Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Вступне слово вчителя

Учитель.

Добрий день, мої любі діти!

 Ви прийшли нині в перший клас.

 Вчитись будете і радіти,

І рости кожен день і час.

Школа двері для вас відчинила

І запрошує вчитися вас,

Бо знання де велика сила!

Тож навчайтеся! В добрий час!

1-й учень.

На листку в календарі,

Мов святкове гасло,

Перше вересня вгорі

Виписано ясно.

Учитель.

І ось ви в школі.

Це ваш клас.

Ви всі прийшли сюди учитись.

 Життя цікаве буде в вас,

Лищ треба добре потрудитись.

 Бо тільки праця все дає:

Знання, уміння й інше диво!

Коли ж у тебе все це є,

То ти зростатимеш щасливо!

III  Робота по темі уроку

  1. Поетична хвилинка

Вранці поспішають малюки в садок

Може мені з ними збігать ще разок?

Вже свою машину там не повезу

Бачу вихователька он ковта сльозу

Стежкою до школи з мамою іду.

Друзів з дитсадка я не підведу.

Вчитись буду гарно, краще від усіх!

 Ви не посміхайтесь, це не жарти й сміх.

    Я хвилююсь, як ніколи

    Я хвилююсь весь час.

    Адже я прийшла до школи

    Переший раз у перший клас.

  1.  Бесіда з дітьми

Як вас тепер називають? Чому?

 Учитель. Досі вас уважали маленькими, а тепер називають школярами, учнями 1-го класу. До школи ви прийшли для того, щоб навчитись писати й читати, рахувати й малювати, танцювати й співати. У школі вас усього навчатимуть. Тут весело й радісно, є багато учнів, з якими ви неодмінно подружитесь.

Вітаю Вас з початком  навчального року

Чого діти йдуть до школи? ( Здобувати знання) Бажаю вам гарних успіхів у навчанні, щоб в подальшому житті здобули належну освіту і принесли користь нашому суспільстві, ваші знання мають служити на благо людям.

  • Чим особливий сьогоднішній день?

  Сьогодні  свято - День Знань. По всій країні діти вперше сьогодні у новому навчальному році сідають за парти. І тепер кожного дня вони будуть мандрувати по країні Знань і дізнаватися чогось нового і цікавого.

  1. Ігровий момент.

Заходить зайчик. Знайомиться з дітьми

А ми його залишимо в себе на уроці. Нехай  подивиться, чи добре в школі, познайомиться з новими реча­ми, може, знайде собі друзів.

Але друзі мають бути чемними, допомага­ти одне одному, слухати й поважати старших, не тікати з уроків, на ходити по проїжджій частині вулиці й не блукати містом.

Добре, нехай залишається тут.

[Вуханьчик сідає на вільну парту й уважно слухає.)

  1. Робота з картою.
  • Діти, куди прийшов зайчик?(До нашого класу)
  • Де знаходиться наш клас? ( У ліцеї)
  • У якому місті знаходиться наш ліцей?
  • А як називається наша країна у якій ми живемо? (Україна)

Це велика держава. Щоб перейти її із заходу на схід, то треба йти 90 днів і кожного дня долати по 30 кілометрів. Ми у  3 - 4 класах більше дізнаємось про нашу велику державу.

  1. Ознайомлення з символами України.
  2. Поетична хвилинка

Вранці поспішають малюки в садок

Може мені з ними збігать ще разок?

Вже свою машину там не повезу

Бачу вихователька он ковта сльозу

Стежкою до школи з мамою іду.

Друзів з дитсадка я не підведу.

Вчитись буду гарно, краще від усіх!

 Ви не посміхайтесь, це не жарти й сміх.

 Я хвилююсь, як ніколи

 Я хвилююсь весь час.

 Адже я прийшла до школи

 Переший раз у перший клас.

7.Робота з загадками

Учитель. Що має бути в портфелі школяра? (Учні пригаду­ють назви шкільного приладдя.)

Лист до першокласників

 Привіт, мої любі! Ох і довго ж я на вас чекала! Ви, звісно ж, знаєте, хто я, але спершу відгадайте про мене загадку.

Одну ногу маю, та журби не знаю.

 По папері ходжу, все писати можу,

Та сама ніколи не буду ходити,

Мусять мене діти по зошиту водити.

 Та не ті бешкетники, що скачуть у полі,

 А оті розумнички, що вчаться у школі.

Діти.  Ручка.

Ска­жіть, що роблять ручкою? Діти. Пишуть у зошитах

 

Я негарно написала,

А вона все те злизала.

 Олівців моїх сусідка

Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка.)

Л. Куліш.

Діти. Гумка.

 А для чого я потрібна?

Діти. Аби витирати все, що неправильно написано в зошитах та неправильно намальовано в альбомах.

Портфель.

В мене є чудовий дім!

 Все що треба є у нім.

І живуть в будинку тому

Книги, ручки та альбоми. (Портфель.)

8.Бесіда з дітьми

 УЧИТЕЛЬ. Ви стали першокласниками, справжніми учнями. Що ви знаєте про шкільне життя? (Даю дітям можливістьподілитися всією інформацією, яку вони мають.)

Отримані відповіді учитель узагальнює: у школі бувають уроки і перерви; на уроках діти вчаться, читають, рахують, пишуть, на перерва — граються, розмовляють, готуються до уроку; на уроці відповідають на питання вчителя; якщо учень хоче запитати (ось у сусіда, то він повинен говорити пошепки; на питання вчителя потрібно відповідати голосно; учні приходять до школи з портфелем; у портфелі лежить все, що потрібно для навчання, а ще там можуть лежати сніданок, змінне взуття та інші необхідні речі.

9. Гра "Що лежить у портфелі?»

 Учитель кидає комусь із дітей м'яч і на­зиває який-небудь предмет, наприклад: ручка, зошит, цеглина то­що. Якщо, на думку дитини, цей предмет повинен лежати в порт­фелі, вона ловить м'яч, якщо ні ловити м'яч не треба.

Учитель. Жодне свято не може обійтися без сміху. Сміх продовжує людині життя. А тому я пропоную послухати смішин­ку й подумати, чи можна брати в школу зайві речі.

Микола-першокласник

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М'яч, перо, граблі, подушку,

На обід м'яку пампушку,

 Два ведмедики, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю.

 Ще стільця, стола і парту,

 Ще й географічну карту,

Трактора, машину, мило.

Вже й надворі звечоріло.

Сів Микола, дума думку

Чи усе поклав у сумку?

Н. Кир'ян

Чи можна брати в школу зайві речі? Якщо ні, то чому?

10. Поетична хвилинка

6-й учень.

Я маленький хлопчик, бо зросту не маю,

Йду до школи вчитись, старших поважаю.

 Коли моя вчителька щось мене питатиме,

Враз відповідатиму, навіть не чекатиму.

7-й учень.

Сьогодні першокласник я.

Мій день неначе дивень.

Тому від серця щирого

Усім гукну: «Добридень!»

8-й учень.

Вересень, стежка до школи,

Дзвонить веселий дзвінок.

 І через луг, через поле

Сонце спішить на урок.

9-й учень.

Сміх навкруги розсипає

Дружна учнівська сім'я.

 Нас біля школи стрічає

Вчителька перша моя. учень.

Засипає осінь слід

Кленовим листом.

 До школи нас запрошує

 Дзвінок урочисто.

11. Тест «Для чого я буду вчитися читати й писати?»

Тому що примушують батьки.

Щоб читати цікаві книжки.

Щоб бути не гіршим від інших.

Тому що цікаво вчитися.

Щоб вирости освіченою людиною.

Щоб писати листи.

Тому що всі діти вчаться.

Тому що мені цікаво дізнаватися про все нове.

Зошит це твоє обличчя, А підручник чужий труд. Бережи ти їх постійно, Щоб не знищив хижий бруд.

 Учитель. Ви учні, а всі учні повинні дотримуватись пев­них правил, щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожен мав своє місце за партою, щоб легше було вчителям вас учити, а вам учитися.

12. Гра «Правила для учнів»

Учитель читає вірш С. Маршака, а діти виконують відповідні рухи.

Заходить вчитель треба встати. (Встають.)

Коли дозволить, тихо сядь. (Тихо сідають.)

Спитати хочеш не гукай (сваряться пальчиком),

А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)

У школі парту бережи. («Витирають» кришку парти.)

І на парті не лежи. (Схиляються на парти.)

Щоб урок минув не марно,

        Треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки напарту.)

        Не стрекочи на уроках (зображають руками теленькання язи­ком),

       Як папуга чи сорока. (Махаютьруками, ніби крилами птахи.)

13. Будемо прощатися з зайчиком.

Намалюй свою руку.

(Вчитель дає перше письмове завдання, дізнається чи  в класі є лівші)

IV.Підсумок уроку

 

 

Вчитель. Шановні батьки, любі діти! Щиро вітаю вас зі святом нашого знайомства! Бажаю вам міцного здоров’я, здійснення всіх ваших сподівань. Ось і пролунав дзвінок на перший урок у житті наших дітей. Вони стали першокласниками. Подивіться, шановнібатьки, які в нас гарні діти: охайні, веселі, непосидючі. А батьки? Я впевнена: кращих не існує! Мені дуже приємно, що ми всі разом зібралися в одному класі. Але щоб зустріч продовжилася, ми маємо познайомитися. (Я спочатку називаю своє П.І.П., потім вручаю м’яку іграшку, а учні називають своє П.І.П.).

Ось ми з вами і познайомилися. Ми проведемо разом 4 роки, протягом яких нас очікує багато цікавого, незабутнього.

Усі ви вже давно мріяли стати школярами, а чи відгадаєте загадки? Вони не прості, а шкільні.

Стоїть веселий світлий дім,

Дітей багато дуже в нім.

Там пишуть і рахують,

Читають і малюють. (Ш кола).

 

В сумці зошити, буквар.

Хто до школи йде? (Ш к о л я р).

 

Хто скликає на урок?

То дзвенить шкільний… (дзвінок).

 

Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книжка).

 

Для письма, сказати прошу,

Що потрібно взяти? (Зошит).

 

Малювать в альбомі цім

Допоможуть… (олівці).

 

Вчитель. А чи знаєте ви казки? Я читатиму, а ви скажете, з якої це казки.

“…А Півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а Мишенята танцюють та в ігри граються…” (“Колосок”).

 

“…Кізонько моя мила, кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?…” (“Коза-дереза”).

 

“…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…” (“Колобок”).

 

“…От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лиски і поніс додому…”

(“Котик і Півник”).

“…хто, хто тут живе?

  Я — Мишка-шкряботушка,

Жабка-скрекотушка,
  Зайчик-побігайчик!

  А ти хто?…” (“Рукавичка”).

(До всіх казок показую казкових героїв).

 

Молодці, діти!

А тепер послухайте вірш, як Миколка збирався до школи, і скажіть, що він взяв зайве? (коли почуєте зайвий предмет, плескайте в долоні)

Миколка-першокласник

Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку, -
М’яч, перо, граблі, подушку,
На обід м’яку пампушку,    

     Двох ведмедиків, лопату,

     Білочку руду хвостату,

     Лук і стріли, і рушницю,

    Ще й пухкеньку паляницю,

    Ще й стільця, стола, і парту,

    І географічну карту,

    Трактора, машинку, мило

     Вже й надворі звечоріло.

    Сів Микола, дума думку:

    “Чи усе поклав у сумку?”                       Надія Кир’ян

 

  Сьогодні народився наш клас. Сьогодні День народження нашого класу. А без чого не буває Дня народження? (Відповіді учнів).

 Звичайно, без торта.
Кожен з вас має взяти свічку і поставити на торт. І всі разом скажемо: “З Днем народження, наш клас!” (Діти повторюють 2—Зрази і задувають свічки).

Ось і завершилося наше свято. Ви зробили перший крок до знань — стали першокласниками. Щодня приходитимете до школи, вона стане для вас рідною. Буду щаслива щоранку бачити ваші сяючі допитливі оченята. (Пригощаю дітей і батьків тортом)

http://ivankivtsish.ucoz.ua/Foto/DSC01668.jpg

 

docx
Додано
9 лютого 2018
Переглядів
2303
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку