Перший урок у школі на тему ЗНАННЯ – НАЙБІЛЬША СИЛА, ЩО ДАРУЄ ШКОЛА Й УКРАЇНА МИЛА

Про матеріал
Перший урок в 1 класі, для ознайомлення зі шкільними правилами та згуртування дитячого колективу.
Перегляд файлу

Комунальний заклад „Навчально-виховне об’єднання

„Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад 1-го ступеня „Гармонія” – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання „Контакт” Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

 

 

 

 

Конспект першого уроку

В 1-В класі

на тему:

 

  

підготувала

вчитель початкових класів

Драгомирецька Н.Д.

 

 

 

 

 

Кропивницький-2018

ЗНАННЯ – НАЙБІЛЬША СИЛА,
ЩО ДАРУЄ ШКОЛА Й УКРАЇНА МИЛА
 

Мета: ознайомити учнів із національною символікою, з історією рідної школи;
збагатити активний словниковий запас учнів; розвивати усне зв‘язне мовлення, увагу, пам‘ять, мислення; виховувати почуття гордості і любові до Батьківщини, до своїх рідних, доброзичливе ставлення до товаришів.
Обладнання: плакати із зображенням національної символіки,мапа України, плакати дівчинки і хлопчика, смайлики, мозабук презентація, фотоапарат,клубок з нитками,фотографіх дітей.
 

                                                           Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
1.Привітання

Учитель вітає дітей із початком нового навчального року, висловлює побажання здоров‘я, успіхів у навчанні, гарного настрою.
Швидко літо пролетіло,
Осені прийшла пора.
Перше вересня настало,
Йде до школи дітвора.

2. Вправа«Павутинка дружби»

- Давайте станемо в коло і створимо павутинку дружби,адже сьогодні ви стали однокласниками і будете вчитись дружити одне з одним ,підтримувати, допомагати. А для цього нам треба познайомитись, тому що за літо ми трохи забули імена один одного.(Вчитель починає,називаючи своє ім’я і сусіда і так по колу).
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Учитель: Під час літніх канікул ви подорожували рідною країною?
А які місця ви відвідували, і що цікавого бачили ми зараз дізнаємось з ваших родинних світлин.(Презентація відпочинку сімей)

 А для чого люди фотографуються?(Так, люди фотографуються,щоб згодом згадувати події,які з ними відбуваються.

То ж і ми сьогодні створимо пам’ятне фото сьогоднішнього святкового дня. Але у нас зовсім не прикрашена класна кімната.
Учитель: Діти, поміркуйте: яке місце найкраще на землі?
(Відповіді учнів)

-Так, найкраще місце на Землі,це місце ,де ти народився і де живе твоя родина.
 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Учитель: То ж сьогодні ми і створимо картину України в нашому класі і станемо її частиною. А на згадку про сьогоднішній день зробимо світлину.
ІV. Вивчення і розкриття нової теми.

Учень 1: Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі.
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти…
Учень 2: Є в усіх одна країна,
Найрідніша нам усім.
Це – прекрасна Україна,
Нашого народу дім.
Учитель: Так, для кожної людини на землі рідний край – найкраще
місце. Ми живемо з вами у країні, яка називається – … головне місто -….А ми живемо в місті…   Наша школа-... (поч. школа «Гармонія»,гімназія ім..Т. Шевченка)  Наш клас має назву-… (1-В).

-Ось подивіться, яка перша частинка нашого фону для світлини вже з’явилася.
(мапа країни,місто ,наша школа і наш клас.)
-Діти, кожна країна має свої символи. У нас це…. Прапор,герб і гімн.

Прапор складається із двох смуг: блакитної і жовтої. Жовта символізує
багатство України – хліб, золотий степ, залитий сонячним промінням; блакитна
– чисте небо. А якщо змішати ці дві фарби, то вийде зелений колір – колір
життя.
Гімн – це урочиста пісня, державним гімном України є пісня «Ще не
вмерла Україна»
Тризуб – герб України.
 

Фізкультхвилинка.( Під пісню «Україна –це ти,Україна-це я»)
 

Учитель: Слово «Батьківщина» походить від слова «батько». Це земля,на якій ви народилися, де народилися і ваші діди, і ваші батьки, і всі ми.Якщо ви подивитесь на карту, то побачите гори, і моря, і річки. А крізь наше вікно видно лише корпус школи, дерева, вулицю. Але саме з таких невеличких куточків і складається наша Батьківщина.
Учитель: А чи задумувались ви, коли з‘явилася школа? Школа, виявляється, дуже
давня. Коли вона з‘явилася, стародавні греки називали її «схоле». Це було місце, де проводили свій вільний час і могли чогось навчитись.

-А чого саме хочете навчитись в школі ви?

(відповіді дітей)

-Школа-це приміщення, в якому ви будете проводити більше часу ,ніж вдома.

-А ось для українців,якими і ми з вами є ,фортецею була хатина,в якій вони жили.

(вчитель вішає зображення хатини в українськ.стилі)

-А які рослини обов’язково мали рости біля хати?

-Відгадайте загадки.

 

У ній сережки там і тут, А гілки до свята несуть.(верба)

Я – привітний кущик. Весною білим цвітом зацвітаю. Восени червоними ягодами вітаю. Взимку птахів пригощаю.(калина)

 

-Це ми повісили рослинні символи України.А який же птах є символом нашої держави?А підкаже нам загадка.

На даху моєї хати

 Оселився птах цибатий.

 Довгий дзьоб і ноги має,

Мишок, жабок полюбляє.

Чемних діток іздалека

В кожен дім несе …      (лелека)

 

-А яка ж хата без господарів?( вішаємо малюнок господарів біля дверей будинка).

-А кого іще там не вистачає? (Нас ,учнів 1-В класу). А зараз кожен із вас приклеє своє фото в центр зірочки.І щоб наше навчання проходило у нас успішно я вам бажаю кожному запалити свою зірку. Стати успішними і щасливими учнями гімназії.

(Діти клеять фото на зірку і розміщають на дощці).

-Ну ось, наш клас уже прикрашений і готовий до фотографування. Але все ж я хочу,щоб ви мені пообіцяли бути чемними,старанними і творчіми учнями.

Учень 3: Ще й дзвіночок не дзвенів,
Шкільну форму сам надів,
Вдяг шкарпетки, черевики,
Глянув в дзеркало – великий!
Учень 4: Всіх ляльок в шухлядку склала,
В школу жодної не брала.
Відтепер я – учениця,
На «12» буду вчиться.
Учень 5: Вчора я в дворі ганяв,
А сьогодні учнем став.
Вчитись в школу я пішов,
Нових друзів я знайшов.
Учень 6: Ну а я всю ніч крутився,
Прокидався раз у раз.
Думав, що вже запізнився
Перший раз у перший клас.
Учень 7: Дорогі учителі,
Не хвилюйтесь марно,
Ми іще хоч і малі,
Та вчитись будем гарно.
Учень 8: Будем міцно ми дружити
З гарними книжками,
Щоб могли нами гордитись
Наші тата й мами.
Учитель: Школо наша, школо,
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло оминати,
А добро чинити.
Бджілоньки – на квіти,
Дітоньки – до школи,
Там збирають мудрість,
Як мед в полі бджоли.
-Отже, учитись, отримувати знання – це зараз ваш основний обов‘язок.
Школа – наша берегиня, найрідніша, надійна, найкраща стежка до мети.
А щоб відчути себе частинкою великої шкільної сім‘ї, кожен із нас
подарує школі свою усмішку.
(На дошці плакати хлопчика і дівчинки учнів і діти по черзі внизу плаката
прикріплюють зображення обличчя, яке усміхається.)

VІ. Підсумок уроку

- Я думаю тепер ми можемо робити світлину на згадку про наш перший урок в пер

шому класі.(фотографуємось класом на фоні прикрашеної дошки та в різних навчальних зонах класу).

docx
Додано
20 вересня 2020
Переглядів
372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку