Презентація Галчинський " Пісня про солдатів з Весерплятте"

Про матеріал

Презентація знайомить коротко із життям і творчістю К. Галчинського та його поезією " Пісня про солдатів з Вестерплятте" . Подається аналіз поезії. Презентація допоможе вчителю під час проведення уроку, особливо при дистанційному навчанні.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Друга світова війна у європейській поезіїВчитель зарубіжної літератури Г.І. Кузьменко. Підгородненський ліцей №4

Номер слайду 2

Константи Ільдефонс Галчинський( 1905- 1953)

Номер слайду 3

Константи Галчинський (Ільдефонс – його своєрідний псевдонім) народився у Варшаві 23 січня 1905 року в сім’ї залізничника: Закінчивши гімназію, Галчинський у 1923-1926 роках навчався у Варшавському університеті на відділенні класичної англійської філології, де вивчав класичну англійську філософію, світову культуру й літературу. Дуже любив музику, тому через усю його творчість проходить образ скрипки.

Номер слайду 4

У 1931-1933 роках Галчинський працював референтом із питань культури в польському консульстві в Берліні. У 1934-1936 роках поет із сім’єю мешкав у Вільнюсі.1939 року поета призвали до армії.  Константи Галчинський пройшов через всі кола пекла 1939 року. 24 серпня 1939 року Константи Галчинський отримує мобілізаційну повістку. А вже 17 вересня потрапляє в полон.

Номер слайду 5

Два вірші, датовані 16 вересня,— «Пісня про солдатів Вестерплятте» і «Сон солдата» — дружині поета Наталії передає один із друзів. А потім на поета чекає шестирічне табірне життя. Інколи до дружини, Наталії Галчинської, доходять вірші її чоловіка… Кінець війни Галчинський зустрічає на кордоні Нідерландів. Знайомі в Італії по пам’яті збирають і видають том його віршів..

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Після війни працював у популярному журналі «Пшекруй» («Огляд»). Злигодні воєнних років підірвали здоров’я поета. Перші два інфаркти – 1940 та 1952 років – Галчинський переміг, а третій виявився фатальним: 6 грудня 1953 року поета не стало.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Робота над поезією Читання статті у підручнику ст. 94 « Робота архіваріуса»Виразне читання вірша ст. 95

Номер слайду 12

Цей вірш розповідає про бій польських солдатів з німцями під містом Вестерплятте. Автор показує як один за одним вмирали солдати, але вони з оптимізмом дивилися у майбутнє, і навіть на небі вони захисники Варшави. Рік написання – 1939 Жанр: патріотичний вірш. Тема: розповідь про героїчний опір захисників з Вестерплятте.Ідея: возвеличення солдатського подвигу захисників від загарбників. Основна думка: захист своєї землі – святий обов’язок кожного громадянина

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Епітети: весела путь, на осяйні поляни, даль бездонну, рівний крок, час чудесний, теплі дні, вересі небеснім. Порівняння: «стояли…, як мур». Персоніфікація: путь веде, зір плине, слух сяга зірок, стане сніг кружляти. Метафора: «дні спинили плин», «до неба лавами ішли солдати з Вестерплятте», «ми в хмарах після бур», «не брали нас гармати».

Номер слайду 15

Інверсія: пішли солдати, боліли рани, стояли ми, в даль бездонну, не згаять час чудесний, подмуть вітри. Антитеза: «вітри зими – теплі дні «боліли рани – весела путь». Повторення «Солдати з Вестерплятте».

Номер слайду 16

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лєвтєрова Марина Дмитрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
15 листопада 2022
Переглядів
6540
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку