ГРЕЦЬКА РЕЛІГІЯ ТА МІТОЛОГІЯ. ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ6 клас
Номер слайду 2
ПЛАН Як стародавні греки уявляли світ богів. Грецька мітологія. Філосовські погляди греків. Олімпійські ігри.
Номер слайду 3
Грецькі боги Головними богами в Греції були Олімпійські боги, які «жили» на горі Олімп. За переказами, олімпійські боги захопили владу над світом, поборовши своїх батьків-титанів.
Номер слайду 4
«Портретна галерея» 1. Розгляньте портрети грецьких богів, прочитайте короткі відомості і заповніть таблицю ){5940675 A-B579-460 E-94 D1-54222 C63 F5 DA}Бог. Його функції. Основні характеристики. Як зображувався (з якими предметами)3eвс Посейдон Аполлон Афродіта Артеміда Афіна Деметра
Номер слайду 5
Зевс. Є богом неба, блискавки й грому. Вважається батьком богів і людей. Він може бачити майбутнє. Зевс утримує рівновагу добра і зла. Йому дана влада карати і прощати. Людей що провинились він вражає блискавкою, а богів скидає з Олімпу. Основними атрибутами Зевса вважаються: щит і блискавка.
Номер слайду 6
Посейдон. Брат Зевса. Покровитель водної стихії. Головні навички: може здіймати аьо гамувати шторм, підіймати кораблі, що пішли на дно, посилає рятівні течії тим, хто зазанав краху на морі, контролює острови, узбережжя і гавані. Головний атрибут – тризубець.
Номер слайду 7
Аїд. Бог – бог підземного світу, володар царства тіней померлих. Головні навички: володіє д. Ушами померлих, може здійснювати над ними суд, за результатами якого на них чекали покарання чи винагорода. Атрибути – Цербер (милий пес з трьома головами), двозубі вила та часом - шолом невидимості. Його часто зображають із дружиною Персефоною. На малюнках вона завжди сумна, на що є вагомі причини. Ці три брати були головними богами, але існували й інші.
Номер слайду 8
Аполлон. Стародавні греки вважали його богом Сонця і мистецтв, серед яких головну роль займала музика. Покровитель медицини, зображувався у вигляді безбородого прекрасного юнака з золотистим волоссям, що розвіваються за вітром і увінчаними благородним лавром. В руках він тримає свій незмінний атрибут – ліру.
Номер слайду 9
Афродіта. Богиня любові і краси. Також вона є покровителькою шлюбу і дітонародження, уособленням вічної весни. Жінок вона благословляє красою і дарує їм щасливий шлюб. Невід'ємними атрибутами богині були тварини. Також її символи – квіти: троянди, лілії і фіалки.
Номер слайду 10
Артеміда. Богиня полювання, вона смілива, швидка і прекрасно стріляє. Втомившись від полювання, Артеміда любила відпочити на самоті під склепіннями прохолодного гроту, увитого зеленню, поблизу дзвінких струмків і далеко від цікавих поглядів смертних. І горе тому, хто смів порушити її спокій. Атрибути: золотий лук і факел.
Номер слайду 11
Афіна. Богиня мудрості і справедливої війни, покровительниця знань, мистецтв і ремесел.. Вона входила в сім'ю дванадцяти головних олімпійців. Була шанованою богинею в Стародавній Греції. Богиню мудрості зображували високою красивою жінкою, одягненою в обладунки воїнів. Її голову прикрашає і оберігає захисний вишуканий шолом з високим гребенем. В руках у Афіни - спис і щит, обтягнутий зміїної шкурою з прикрасою у вигляді голови Медузи Горгони.
Номер слайду 12
Деметра. Богиня Деметра в грецької мітології вважається покровителькою землеробів, матір'ю родючості землі. Богиня Деметра дуже приваблива, а її образ - теплий і приємний. Богиня Деметра була оспівана багатьма поетами, про неї складено величезну кількість легенд і написано картин. Часто вона представлялася в образі жінки, яка блукає в пошуках своєї дочки, іноді - сидить, в оточенні плодів землі. Її головні атрибути - колосся, символи родючості, а також факел як символ пошуку втраченої дочки.
Номер слайду 13
Прометей У грецькій мітології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени Фетіди. Одним із самих выдомих і шляхетних героїв — мучеників у мітології був Прометей, що зробив неоціненну послугу людському роду. Викрав з Олімпу вогонь і передав його людям, за що був ув'язнений богами. Зевс звелів схопити й прикути Прометея до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку. За ніч печінка відростала, а вранці орел прилітав знову, щоб карати титана. Багато тисячоліть терпів Прометей тяжкі муки, аж поки Геракл (за згодою Зевса, який бажав прославити свого сина) убив орла й визволив титана.
Номер слайду 14
Храми присвячені Богам Храм Бога Гефеста Храм богині Гери Храм Посейдона Храм Зевса в Олімпії (сучасна реконструкція)
Номер слайду 15
Відомі грецькі філософи. Платон Аристотель Сократ. Геракліт
Номер слайду 16
Робота з історичним документом«Притча про три сита»
Номер слайду 17
ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ З 8 ст. до н. е. до 4 ст. н. е. ігри проводилися кожні чотири роки в Олімпії, що знаходиться в західній частині півострова Пелопоннес. Саме через місто де проходили ігри, вони й отримали свою назву. У Стародавній Греції було багато міст-держав, які воювали між собою: Афіни, Спарта, Беотія, Фессалія та інші, що знаходились по всій Греції та на прилеглих землях. Під час святкування ігор приймалось олімпійське перемир’я, щоб спортсмени могли безпечно подорожувати зі своїх міст на ігри. Участь у стародавніх Олімпійських іграх спочатку обмежувалася вільнонародженими громадянами Греції; жодних жіночих змагань не було, а заміжнім жінкам заборонялося навіть відвідувати змагання. Призами для переможців служили віночки з оливкових гілок та листів.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
«Словесний пазл»Олімпійські види спорту1. Визначте, які олімпійські види спорту зображено на малюнках.2. Якими якостями володіли давньогрецькі спортсмени?
Номер слайду 20
Графічний диктант. Основним богом, якого вшановували греки, був володар неба, грому, блискавок Зевс. Богинею кохання і краси вважалася Артеміда. Володарем підземного царства був Аїд. Храм — житло бога. Олімп – велике місто в Греції. В Іліаді йде розповідь про похід на м. Трою та її захват. Одіссей – цар о. Ітака. Демос в Греції – простолюд, народ. Посейдон – бог землеробства. Геракл подарував людям вогонь. Афіна – богиня мудрості. За мітами Деметра шукає свого коня.
Номер слайду 21
Про кого «розповідає» хмаринка слів?
Номер слайду 22
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати параграф 37. Завдання №1,3 рубрики «Знаю нове»Творче завдання (за бажанням) підготуйте розповідь одного з міфів Давньої Греції та зробіть іллюстрацію до нього