Управління освіти Курахівської міської ради
ПДЮТ м. Гірника Донецької області
Підсумкове заняття
Звітна виставка
«Кольоровий розмай»
гуртка «Малюнок та живопис»
вищого рівня 1 року навчання
Склала:
керівник гуртка
Синельникова І.М
Тема: Звітна виставка «Кольоровий розмай»
Мета: закріпити знання про кольори «теплий», «холодний», хроматичні та ахроматичні; удосконалювати знання про види образотворчого мистецтва; жанри образотворчого мистецтва; організувати звітну виставку
розвивати зорову пам'ять, уяву, логічне мислення та творчу смікалку.;
виховувати інтерес до образотворчого мистецтва, активізувати творчу ініціативу вихованців, цілеспрямованість, доброзичливість.
Обладнання та матеріали: крейда, кольорові картки, загадки, літери К,М,О, П; малюнки різних жанрів (8малюнків).Слова: графіка, живопис, архітектура, скульптура.
Методи: закріплення і перевірки знань, умінь та навичок.
Хід заняття
Шановні здобувачі освіти! Ось і прийшов до завершення навчальний рік. Сьогодні підсумкове заняття з образотворчого мистецтва у нашому гуртку-звітна виставка " Кольоровий розмай " Наше заняття сьогодні пройде у вигляді подорожі , де будуть творчі завдання, під час яких ви продемонструєте свої знання та вміння, логічне мислення та творчу смікалку.
Бажаю вам всім успіхів.
Подорож по кольоровій стежині. (Робота в групах)
Завдання по колам
Складання «асоціативного куща» до запропонованих слів. Жанри ОМ
Завдання «Відгадування загадок з образотворчого мистецтва».
Група1
Невелика деревина,
Із графіту середина,
Всім потрібна, щоб писати,
Щоб картини малювати (Олівець)
Намалюй барвисті квіти
І беріз зелені віти,
Щоб був гарний твій пейзаж,
Фарби ти візьми гуаш.
Поєднаєм квіти, сонце,
Небо ясне у віконці,
Як докупи все зберемо,
Як картину цю назвемо?
(Композиція)
Білий-білий, наче сніг
Рук нема, немає ніг,
Не людина і не звір,
А зовуть його... (Папір)
Група 2
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля.
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею-
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш, як зовуть цю фею?
Її зовуть, звичайно... (Фарба)
Фрукти, овочі та ваза,
Кожен з вас побачить зразу
В чому річ і в чому суть,
Як картину цю зовуть? (Натюрморт)
Він для фарби — незамінний,
Бо художник він відмінний.
Розфарбує все, як треба,
І малюнок є вже в тебе (Пензлик)
Зелені - вид образотворчого мистецтва, в якому головний виражальний засіб лінія (Графіка)
Жовті - вид образотворчого мистецтва, завданням якого є проектування і зведення будівель та споруд (Архітектура)
Червоні - вид образотворчого мистецтва. у якому застосовується колір (Живопис)
Білі - вид образотворчого мистецтва, твори якого мають тривимірний об’єм (Скульптура)
4. Зелене коло. Інтелектуальна гра "Мистецькі кубики"
К - картина, композиція, колаж, колорит, контраст.
О - образ, образотворче мистецтво, орнамент, охра.
М - мистецтво, мольберт, малюнок, марина, мариніст, майоліка, мініатюра.
П - пейзаж, портрет, палітра, панно, перспектива, пленер.
5.Блакитне коло. Дидактична гра "Визначаємо жанри"
(Надання малюнків різних жанрів по 4 малюнка кожній групі
6. Сине коло. Вправа «Знайди відповідність»
(За допомогою стрілочки знайди відповідність між термінами та їх значенням:)
Портрет гірський
Натюрморт історичний
Пейзаж шкільний
7. Фіолетове коло. Вправа «Веселка».
(Завдання: розказати все про колір «теплий», «холодний», хроматичний чи ахроматичний).
8. Інструктаж з БЖД
4.Творче практичне завдання. Онлайн - виставка «Створи персональну виставку»
(Виберіть малюнок , сфотографуй та виклади для проведення онлайн виставки «Кольоровий розмай». Виставку опублікуємо на сторінках фейсбука у групі Палац дитячої та юнацької творчості м.Гірника)
Динамічна пауза. Продовження роботи.
5. Підсумок заняття
1. Нагородження «Парад перемог» вихованців в різних конкурсах
2. Заключне слово педагога.