Підводний світ Тихого океану.

Про матеріал
Мета: формування предметних компетентностей : продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення на карті, уміння читати карту і працювати з нею, сформувати уявлення про світовий океан, ознайомити з особливостями Тихого океану, висвітлити значення океану , використання його багатств людиною, а також екологічні проблеми, пов’язані із життєдіяльністю людини. формування ключових компетентностей: вміння вчитися – висловлювати власні думки, робити висновки, стимулювати творчу уяву учнів, розвивати критичне мислення. комунікативної : формувати здатність невимушено спілкуватися, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, творче мислення; соціальної: удосконалювати навички роботи в парі, групі; громадянської: виховувати дбайливе ставлення до природи, захопленість її неповторністю і величчю .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Мета: формування предметних компетентностей : продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення на карті, уміння читати карту і працювати з нею, сформувати уявлення про світовий океан, ознайомити з особливостями Тихого океану, висвітлити значення океану , використання його багатств людиною, а також екологічні проблеми, пов’язані із життєдіяльністю людини.формування ключових компетентностей:вміння вчитися – висловлювати власні думки, робити висновки, стимулювати творчу уяву учнів, розвивати критичне мислення.комунікативної : формувати здатність невимушено спілкуватися, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення, творче мислення;соціальної: удосконалювати навички роботи в парі, групі;громадянської: виховувати дбайливе ставлення до природи, захопленість її неповторністю і величчю .

Номер слайду 3

Номер слайду 4

І. Організаційний момент. У ч и т е л ь Любі діти, добрий день! Зичу праці і старання, А ще, друзі, всім бажаю Сил, натхнення на весь день! Д і т и Добрий день! Добрий день! Дякуємо за побажання, На урок берем з собою Знання, вміння, навички й старання.

Номер слайду 5

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень( 1хв) (виступ чергового синоптика) :- Ми всі живемо на планеті Земля. В її мальовничому куточку, який має назву Україна. Надворі господарює місяць грудень. Він має 31 день. Грудень називають шапкою зими, передднем новоріччя, заспівом зими: "Грудень рік закінчує, зиму розпочинає". Вітер _____________. Опадів ______________. Температура повітря ____ С . Прохолодно. А я бажаю: нехай проблеми та незгоди, не роблять на уроці нам погоди. Приємного всім настрою.

Номер слайду 6

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда. Світ прекрасний навколо тебе –Сонце ясне і синє небо,Птахи і звірі, гори і ріки –Нехай він буде таким навіки!Нехай людина добро приносить,Бо світ навколо любові просить.- Такими словами я розпочала урок не випадково. Сьогодні на уроці я хочу, щоб ви це довели, що дійсно, все що нас оточує, це все прекрасно і все це треба зберегти.

Номер слайду 7

- Який колір переважає на карті півкуль? (Блакитний)- Що ним позначають? (Воду)- В яких трьох станах буває вода? (В рідкому, газоподібному, твердому)- За яких умов вода переходить з одного стану в інший? (Під дією зміни температури: нагрівається – випаровується, опускається нижче нуля – замерзає)- Як відбувається кругообіг води в природі?

Номер слайду 8

- Ви дуже багато читаєте додаткову літературу, дивитесь телепередачі пов’язані з природою, знаходите цікавий матеріал з ваших енциклопедій і нашої бібліотеки і тому знаєте, що на Землі багато води. Дві третини всієї поверхні Землі зайнято водою. Планету Земля можна було б назвати планетою Океан, вважають деякі дослідники. Мільйони років тому вся поверхня нашої планети була вкрита водою. Зараз Світовий океан займає близько 71% земної поверхні. Світовий океан - це виняткове творіння природи, колиска життя на Землі, комора різноманітних ресурсів. Сьогодні на уроці ми ознайомимося з особливостями Тихого океану, його рослинним і тваринним світом. Всю отриману інформацію узагальнимо та систематизуємо і помістимо на сторінку до нашого лепбуку. На попередньому уроці ми з вами почали заповнювати наш лепбук і працювли з першою сторінкою. А сьогодні ми заповнимо другу сторінку під назвою «Тихий океан».

Номер слайду 9

VІV. Повідомлення теми та завдань уроку. Розгадайте ребус. Відповідь : Тихий океан

Номер слайду 10

V. Вивчення нового матеріалу1. Розповідь учителя з елементами бесіди. Тихий океан — найбільша частина Світового океану. Окремі його ділянки між островами та виступами суходолу — це моря, які мають свої назви (Японське, Жовте, Берингове, Охотське). Більша частина Тихого океану розташована в Західній півкулі обабіч екватора. Більша частина Тихого океану розташована в Західній півкулі обабіч екватора.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Над Тихим океаном часто утворюються урагани — сильні штормові вітри, які супроводжуються сильними зливами й величезними хвилями на поверхні води. Урагани завдають великої шкоди та руйнувань прибережним районам та островам.

Номер слайду 13

Рослинний і тваринний світ Тихого океану надзвичайно різноманітний. Оскільки температура води в цьому океані коливається від теплої до холодної, то тут є умови для життя різноманітних живих організмів. У водах Тихого океану можна побачити й найбільшу серед риб китову акулу й летючих риб, морських левів.

Номер слайду 14

Тут мешкають різні види молюсків - устриці, мідії, гребінці, кальмари, каракатиці.

Номер слайду 15

Головоногі молюски: кальмари, каракатиці, восьминоги

Номер слайду 16

Медузи

Номер слайду 17

Морські зірки

Номер слайду 18

Науковці виявили, що на Великій тихоокеанській сміттєвій плямі оселилися живі організми, зокрема крихітні краби та морські анемони. Зазвичай вони живуть за тисячі кілометрів звідти.

Номер слайду 19

Фізкультхвилинка https://youtu.be/Q_HJADyd4yk?si=p. Mhlm. Z5v. G5lr. Mj. Vv

Номер слайду 20

Черепахи. У Тихому океані знайшли черепаху з надзвичайно тонким станом. Черепашка застрягла в пластиковому колечку, що валялося на дні океану, і не змогла вибратися. З роками її панцир придбав химерну форму вісімки.

Номер слайду 21

Риба клоун

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Дельфіни. ТюленіМоржіКотики

Номер слайду 25

Трапляються кити-кашалоти. Вони переміщаються зграями. На чолі кожної зграї найбільший самець.

Номер слайду 26

Рослинний світ Тихого океану представлений водоростями, які ростуть у прибережних водах . У водах океану біля узбережжя Північної Америки є велетенські водорості, які щодня виростають на 30-60 см . На півночі й півдні Тихого океану бурі та червоні водорості часто утворюють «підводні ліси». У водах Тихого океану росте ламінарія, яку ще називають морською капустою. Її вживають у їжу та використовують для виробництва ліків. 

Номер слайду 27

2. Робота за підручником. Робота в групах3. Інтерактивна вправа «Мікрофон» (Учні в кожній групі читають по черзі)- Які рослини є в Тихому океані? - Які тварини мешкають у Тихому океані?- Яке господарське значення природи Тихого океану?Робота в зошитах. Гра «Третій зайвий»1. Тунець, скумбрія, дельфін.2. Устриці, мідії, камбала.3. Акула, морж, котик.4. Зелені водорості, сині водорості, бурі водорості.

Номер слайду 28

VІ. Узагальнення і систематизація знань учнів1. Робота за картою- Покажіть на карті розташування й межі Тихого океану.- Визначте, в яких півкулях він розташований.- Береги яких материків він омиває?

Номер слайду 29

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія. Гра «Незакінчене речення». Життя у Світовому океані залежить від кількості ..... Тихий океан – це найбільший і …У водах Тихого океану водяться такі риби: …У водах Тихого океану мешкають ссавці: …VІІІ. Домашнє завдання1. Читати підручник, дати відповіді на запитання.2. Виконати інтерактивну вправу на Learning. Apps.org – онлайновому сервісі: https://learningapps.org/28180048

Номер слайду 30

Джерела:https://subject.com.ua/textbook/nature/4klas/20.htmlhttps://pidruchnyk.com.ua/677-prirodoznavstvo-glberg-sak-4-klas.htmlhttps://pidruchnyk.com.ua/677-prirodoznavstvo-glberg-sak-4-klas.htmlhttps://uk.wikipedia.org/wiki/https://learningapps.org/http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator

pptx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 4 клас, Презентації
НУШ
Додано
11 лютого 2024
Переглядів
286
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку