КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«МІСЬКИЙ ПАЛАЦ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ГОРИЦВІТ»
КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Розробка уроку вокального ансамблю для молодшої групи
Студії сучасного вокалу «МIX» на тему :
«Пісня у сольному та ансамблевому виконанні»
Підготувала керівник гуртка
Студії сучасного вокалу «МIX»
Андрусенко І.Б
2020 р.
Розробка уроку вокального ансамблю для молодшої групи
Студії сучасного вокалу «МIX» на тему :
«Пісня у сольному та ансамблевому виконанні»
Мета:
Тип уроку: комбінований
Вікова категорія: 6-7 років
Вокальні твори та поспівки: «Весела пісенька» Ю.Ентін, «Їжак» муз.В.Герчик,В.Вітлін, сл.С.Прокофьєвой, «Весняне сонечко» муз. Л.Дичко, сл. М.Лисич
Обладнання: синтезатор (фортепіано), ноти вокальних розспівок, пісень, конспект уроку
Хід уроку
Діти заходять до класу та сідають на місця. Оголошення теми та мети уроку. Перевірка співацької позиції
Дихальні вправи: «Куляка», «Квіточка», «Гріємо долоньки», «Вітерець», «Торт зі свічками»
Артикуляційна гімнастика: «Язичок», «Коник», «Голка», «Куліси», «Каченя», «Мавпеня»
Дикційна гімнастика: «Машина», «Тигреня», «Бім,бім,бім – загорівся киці дім», «Сорока»
Вчитель: Діти!А давайте згадаємо вокальні твори, які ми з вами вчили у минулому році!
(Діти відповідають на питання)
Вчитель:Молодці!А зараз давайте з вами згадаємо пісню «Весела пісенька» та по співку «Маленький їжачок» з минулого року. Ви стали дорослі, вже багато чого навчились. Ось тепер, використовуючи ваші набуті знання давайте згадаємо ці твори
Виконання твору «Весела пісенька» Ю.Ентін
Завдання: досягти плавного , легкого звучання; формування навички м'якої атаки звуку.
1) виконання зі словами;
2) виконання на склад «лю»;
3) виконання на склад «ду»;
(Виконання твору)
Виконання поспівки «Їжак» муз.В.Герчик,В.Вітлін, сл.С.Прокофьєвой
Завдання: досягти того, щоб куплети виконувалися по - різному, а саме:
1 куплет - рухливо, весело, грайливо.
Спосіб ведення звуку - легке стаккато. Тверда атака звуку.
2 куплет - повільно, ніжно. Спосіб ведення звуку - легато. М'яка атака.
(Виконання поспівки)
Вчитель: Діти!А як ви гадаєте,яку поспівку можна назвати піснею?
Хто складає та пише музику?
У різних життєвих ситуаціях люди співали пісні по різному,пісні з різними настроями: веселі,сумні,величальні, святкові, грайливі тощо.
А які пісні співають у вашій родині?
Пісня – це словесно-музичний вид творчості,яка супроводжує людину усе життя.
Існують різні види пісенної творчості:
Вокальні твори можуть виконуватись сольно,у ансамблі, хором
Сольне виконання – спів твору одного виконавця
Ансамблеве виконання – спів твору разом із іншими виконавцями. У дуеті – 2 виконавця (2 солісти, соліст та акомпанемент)
Тріо ,Квартет ,квінтет – виконання твору 3,4,5 виконавцями
Хор – виконання твору ансамблем більше 15 осіб.
Вчитель: Зараз ми з вами познайомимось із новим вокальним твором!Ось послухайте текст пісні:
Робота над піснею «Весняне сонечко» муз. Л.Дичко, сл. М.Лисич
1.Світить сонце на віконце,
Біга зайчик по стіні,
Кіт зрадів, що світить сонце,
Гріє спинку на вікні!
Приспів:
Жайвір в полі за рікою
Вже колише тишину,
Разом з піснею дзвінкою
Він приніс до нас весну!
2. Із дахів тече, неначе
Хтось водичку ллє з відра,
То зима від горя плаче,
Що пройшла її пора...
Приспів.
Сонце! Сонце!
Одне на світі
Ти світи мені, світи!
Сонце! Сонце!
Світи мені, світи!
Вчитель: Діти!Який характер має твір? Який настрій твору?
(Діти відповідають)
Вчитель: Діти!А як ви гадаєте, яка ця пісня – народна чи професійна?
(Діти відповідають)
Вчитель: Підсумовуючи сьогоднішнє заняття, давайте згадаємо, з яким поняттям ми сьогодні познайомились?
(Діти відповідають)
Бачу ви багато запам’ятали з сьогоднішнього заняття. Надіюсь, ваша скарбничка знань та вмінь поповнилася
А ще надіюсь, що вам це заняття сподобалось!