План -конспект уроку на тему "Формування та бойовий шлях Легіону УСС"

Про матеріал

Тема уроку "Формування та бойовий шлях легіону УСС".

Вид уроку- урок -презентація.

Під час проведення уроку використано методинаочні ,словесні ,практичні.


Перегляд файлу

Тема уроку:формування та бойовий шлях  легіону УСС.

Мета уроку:ознайомити учнів з процесом формування Легіону УСС та охарактеризувати  бойовий шлях легіону в ході Першої світової війни; проаналізувати культурно-просвітницьку діяльність січових стрільців. Формувати в учнів вміння аналізувати історичні джерела;узагальнювати та критично оцінювати історичні процеси та робити висновки.

Виховувати в учнів інтерес до національної історії.

Основні дати і події:  серпень 1914р-формування Легіону УСС

 27-28 вересень 1914р-перше бойове хрещення УСС на Ужоцькому та

                                                                  Верецькому перевалах

                                        квітень-травень 1915р-битва на г.Маківка

                                        вересень 1916р-бій УСС на г.Лисоня

Особистості :Д.Вітовський, М.Галущинський,Г.Коссак, М.Тарнавський.

Обладнання: презентація уроку,стінна карта «Україна в Першій світовій війні,атласи,

 мультимедійний проектор, роздатковий матеріал з завданнями для перевірки

 знань учнів.

Тип уроку: комбінований урок

                                  Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ . Актуалізація опорних знань учнів

        Перевірка домашнього завдання:

А)індивідуальна

(Декілька учнів отримують роздатковий матеріал з завданнями для перевірки їхніх знань)

 

Б)фронтальна

-Коли розпочалася Перша світова війна?

-Між ким велася Перша світова війна ?

-Яким було становище українських земель напередодні та під-час Першої світової війни?

-Якими були плани воюючих держав щодо українських земель?

-Які воєнні події відбувалися на території України у 1914 році?
- Що ви можете розповісти про Галицьку битву?
- Якими були її наслідки для України?

-Кого підтримували українці в Першій світовій війні?

-Коли виникла  та  хто очолив ГУР?

-Яка основна ціль ГУР?

-Кого закликала підтримати ГУР у війні?

-Які ви знаєте ще обєднання ,що виступали за підтримку Авсро-Угорщини  у війні?

-Чи відображала Австро-Угорщина інтереси українців  у війні?

-Які обєднання займали нейтральну позицію щодо підтримки у війні?

-Хто закликав підтримати у війні Росію?

-Які військові формування були створені українцями в ході війни?На сторороні яких армій вони виступали у війні?

Метод «Мікрофон»

-А яку б позицію щодо війни зайняли б ви?Свою відповідь аргументуйте

 

ІІІ.Підведення підсумків перевірки домашнього завдання

IV.Оголошення теми мети і завдань уроку

                   План уроку

 1.Формування Легіону УСС

2.Перше бойове хрещення стрільців

3.Битви на горі Маківка та Лисоня

4.Культурно просвітницька робота січових стрільців

 V. Вивчення нового матеріалу

 

1.Формування Легіону УСС

Розповідь вчителя з використанням таблиці

 

Дата

Подія

Кінець серпня 1914 р

Формування першої (Д. Вітовський) і другої (Е. Коник) сотні у Львові

30 серпня 1914 р.

Передислокація легіону УСС до Стрия

3 вересня 1914 р.

Складення січовиками присяги

Початок вересня 1914 р.

Передислокація січовиків на Закарпаття

27—28 вересня 1914 р

Перші бої січовиків на Ужоцькому і Верецькому перевалах

 

2.Мультимедійна презентація- Крок 10 - Українські Січові Стрільці

 

3. Самостійна робота учнів з підручником та заповнення таблиці

 

                                      Бойовий шлях Легіону УСС

Дата

Подія

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Робота з атласами. Знайти на карті місця основних битв Легіону УСС

5.Робота з історичним джерелом

 

Зі спогадів учасника битви українських Січових Стрільців

«Дим з наших і московських шрапнелів сповив гору туманом, зносився над нею мов над вулканом. Щохвилини прошибали той дим блискавиці - то, рвалися шрапнелі. Не поодиноко, а так як пащі цілими батареями плювали ними по чотири, по шість, по десять. А їм відповідала гора, вибухами землі. В цих вибухах столітні потрощені смереки, фонтани каміння, а в суміш людської руки, ноги, людське м'ясо... Клекотіли по обох боках скоростріли, при землі гупали ручні гранати - здавалося гора рухається, дихає пеклом. Так минала година за годиною. Це був третій пам'ятний день московського наступу на Маківку. Змагалися дві сили. Одна сказала за всяку ціну візьму, а друга відповіла: за всяку ціну не віддам. »..

-Про яку битву йде мова в джерелі?

-Коли відбулась дана битва?

-Які враження у вас викликає даний спогад?

 

6.Розповідь вчителя «Культурно просвітницька робота січових стрільців»

 

 

VІ.Закріплення нових знань

-За яких обставин і коли був створений Легіон УСС?

-З ініціативи кого та з якою метою було його створено?

-Як ставилась австрійська влада до Легіону УСС?

- Назвіть імена видатних ватажків «усусів».

-Згадайте, коли і де УСС пройшли бойове хрещення?

-В якій битві УСС зазнав найбільше втрат?

-Пригадайте пісні які ви чули про УСС?

(Звучать уривки пісень УСС)

 

VІІ.ПІДСУМКИ УРОКУ.

 

VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. кундич оля
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 10 клас (Кульчицький С.В., Лебедєва Ю.Г.)
Додано
3 липня 2018
Переглядів
4045
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку