План- конспект уроку з фізичної культури " Ігри для активного відпочинку" для учнів 4-х класів

Про матеріал

Гармонійний фізичний розвиток дитини за допомогою рухливих ігор.

Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу.

Молодший шкільний вік-найбільш сприятливий час для використання рухливих ігор у процесі виховання.


Перегляд файлу

 

План-конспект уроку фізичної культури

 ( Ігри для активного відпочинку)                    

для учнів 4-х класів

 

Тема уроку: Гармонійний фізичний розвиток дитини за допомогою рухливих ігор.

 

Мета:  формування навиків оволодіння м’ячем , розвиток основних фізичних якостей: уваги, швидкості, збереження та зміцнення  здоров`я учнів.

 

Завдання уроку

Освітні:                                                                                                                      

 1. Рухлива гра « Чотири стихії» для формування культури рухів.

 2. Рухлива гра « Білі ведмеді » для оволодіння навичками пересувань .

 3. «Зустрічна естафета » для опанування оволодіння навичками м’яча.

Оздоровчі:

 1.Розвивати фізичні якості, спритності, швидкості .

Виховні:

 1.Виховувати дисциплінованість, почуття єдності та увагу.

 2.Виховувати естетичні почуття в процесі заняття.

 

Місце проведення: спортивна зала.

 

Дата  проведення: 

 

Обладнання та інвентар: свисток, м’ячі-6шт,тенісні м’ячі -60 шт.

 

Тривалість уроку: 40 хв

 

Вчитель: Литовченко Оксана Василівна, учитель фізкультури школи І-ІІІ ступенів № 286 міста Києва, спеціаліст І категорії, вчитель лікувальної фізкультури, керівник гуртка «Лікувальної фізкультури».

Хід уроку

 

№ п/п

Зміст уроку

Дозу-вання

Організаційно-методичні вказівки

 

  І       Підготовча частина

15 хв

 

1.

Шикування, привітання, повідомлення теми і завдань уроку

 1 хв

У шеренгу, простежити за охайністю спортивної форми

2.

Правила поведінки і техніки безпеки під час уроку

 15 с

Виконувати вправи за командою

3.

ЧСС за 10 с

 15 с

Готовність учнів до уроку

4.

Стройові вправи:

  • повороти на місці: «Ліворуч!», «Праворуч!», «Кругом!»

 

 

 30 с

Правильність і чіткість виконання.

5.

 Різновиди ходьби з виконанням

 вправ на поставу:

  • ходьба по колу

      А) на носках, руки на пояс;

      Б) на пятках, руки на голову;

      В) у положенні присівши,

           руки за спину

 

 2 хв

У колоні по одному, в обхід

по залу.

Стежити за поставою. Плечі розправити, підборіддя підняти, тулуб тримати рівно.

Під музику

6.

Біг:

  • повільний, рівномірний;
  • з високим підніманням стегна;
  • з закиданням гомілки;
  • приставними кроками правим боком;
  • приставними кроками лівим боком;

 

 2 хв

Не обганяти один одного, тримати дистанцію поточним методом виконувати вправу

 

 

 

 

7.

Ходьба. Вправи на відновлення дихання.

   1-2 - руки вверх, глибокий вдих.

   3-4 - руки вниз , видих

Перешикування з колони по одному в колону по чотири з поворотами в русі.

 15 с

 

 

 

 15 с

Відновлення дихання.

Глибокий вдих.

Проходячи в колоні , інтервал 2 кроки

8.

  Комплекс спеціальних вправ:

1. В. п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1-3 нахил голови в перед та назад

4.В.п.

2. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1-3 нахил голови вліво та вправо

4.В.п.

3.В.п. ноги на ширині плеч, руки на поясі

1-4 кругові оберти плеч

4.В.п. ноги на ширині плеч, ліву руку до гори ,праву до низу

1-2 відведення рук назад

3-4 зміна рук

5.В.п. ноги на ширині плечей, руки перед собою

1-2 відведення ліктів сторони

3-4 поворот тулуба вліво з розгинання рук в сторони

5-6 В. п.

7-8 поворот тулуба вправо з розгинання рук в сторони

9-10 В. п.

6.В.п. ноги на ширині плеч, руки на поясі.

1.нахил тулуба вперед

2.В.п.

3.нахил тулуба назад

4.В.п.

7.В.п. ноги на ширині плеч, руки на поясі.

1.нахил тулуба вліво

2.В. п.

3.нахил тулуба вправо

4.В. п.

8.В.п .широка стійка, руки до низу

1.нахил тулуба до лівої ноги

2.до середини

3.до правої ноги

4.В. п.

9.В.п. широка стійка, руки до низу

1-8.»Вітряк»

2.В. п.

10.В.п . ноги на ширині ніг, руки на поясі

1.присяди

2.В. п.

11.В.п . ноги разом, руки на поясі

1-8. стрибки вгору

12.В.п . ноги на ширині ніг, руки на поясі

1-4. стрибки на лівій нозі

5-8. стрибки на правій нозі

13. В. п. ноги на ширині ніг, руки донизу

1-8.стрибки з оплисками над головою

14. «вдих», «видих»

10 хв

4 рази

 

 

 

4 рази

 

 

4 рази

 

 

4 рази

 

 

 

4 рази

 

 

 

 

 

 

 

 

4 рази

 

 

 

 

 

4 рази

 

 

 

 

 

4 рази

 

 

 

 

1 рази

 

 

8 рази

 

 

 

1раз

 

2 рази

 

 

 

1 раз

 

4 рази

 

 

 

Амплітуда максимальна.

 

 

 

 

Стежити за правильним виконанням.

 

Рівні руки тримати. Максимально відводити руки назад

 

Амплітуда максимальна.

 

 

 

 

 

 

 

 

Амплітуда максимальна.

 

 

 

 

 

Амплітуда максимальна.

 

 

 

 

 

Амплітуда максимальна.

Ноги прямі.

 

 

 

Амплітуда максимальна.

Ноги прямі.

 

Спина рівна.

П’яти не відривати від підлоги

 

Вистрибувати до гори.

Ноги разом

Вистрибувати до гори.

 

 

 

Вірне виконання.

 

ІІ. Основна частина

 

20 хв

 

1.

 

Рухлива гра : «Чотири стихії »

 

Дотримуватись правил гри та техніки безпеки.

2.

Рухлива гра : «Білі ведмеді »

4 хв

 

 

Дотримуватись правил гри та техніки безпеки.

3.

 « Зустрічна естафета »

 

Дотримуватись правил гри та техніки безпеки.

 

ІІІ. Заключна частина  

  5 хв

 

1.

 

Шикування в одну шеренгу.

 

  1 хв

 

 

2.

 

ЧСС за 6 с.

 

 

Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.

3.

 

Вправи на відновлення дихання, увагу.

  2 хв

 

 

4.

 

Підбиття підсумків уроку.

  1 хв

Визначити кращих учнів.

5.

 

 

 

 

Домашнє завдання.

  1. Виконувати комплекс вправ для профілактики сколіозу.
  2. Підготовча група та невстигаючі.

  1 хв

 

6 впр

8 впр

 

 

Виконувати в середньому темпі.

6.

Організований вихід із залу.

 

Тихо.

 

 

 

doc
Додано
11 листопада 2018
Переглядів
4621
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку