План- конспект заняття на тему "Диференціація звуків [з], [з’]"

Про матеріал
Метеріали даного заняття призначені для роботи вчителя-логопеда з дітьми із ЗНМ ІІІ рівня.
Перегляд файлу

Диференціація звуків [з], [з]

Мета: вчити учнів розрізняти звуки на слух, у вимові та на письмі, знаходити    

            місце цих звуків у словах; закріпити поняття «твердий», «м’який» звук;

            удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу та синтезу; розвивати

           фонематичний слух, пам’ять, мислення, зв’язне мовлення.

Обладнання: індивідуальні дзеркала, предметні малюнки, картки, мікрофон,

                         літери, іграшки.

Хід заняття

  1. Організаційний момент.
  2. Нервово-психологічна підготовка.

Відгадування загадок.

  1. Повідомлення теми.
  2. Артикуляційна гімнастика.

Вправи: «Годинник», «Коник», «Усмішка», «Трубочка».

  1. Розрізнення артикуляції звуків [з], [з].
  •         Яке положення займають губи при вимові звуків?
  •         Яке положення займає кінчик язика при вимові звуків?
  1. Робота з предметними малюнками. Вправа «Мікрофон».
  •         Визначити місце звуків [з], [з] у назвах предметних малюнків.
  1. Гра «Злови звук».
  •         Хлопнути один раз, почувши звук [з] у словах, два рази – [з].
  1. Дихальні вправи.
  • Вдих носом, видих носом.
  • Вдих носом, видих ротом.
  • Вдих носом, видих губами.
  1. Гра «Стій іграшко, зупинись».
  •         Вибрати і назвати іграшки звуками [з], [з]. Визначити місце звуків [з], [з] у назвах іграшок. Скласти речення з назвами іграшок.

 

 

  1.  Завдання на картках.
  •         Записати слова у два стовпчики.

з                                з   

замок                                      зірка

  1.  Підсумок заняття.

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
8 січня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку