Тема. Автоматизація звука [ч] в складах, словах.
Мета: автоматизувати звук [ч] в складах, словах; закріпити знання про
роботу мовного апарату при творенні звука [ч]; розвивати моторику
артикуляційного апарату, фонематичний слух, слухову увагу,
мовленнєве дихання; спонукати говорити виразно, чітко, емоційно.
Обладнання: індивідуальні дзеркала, картки з складами, предметні
малюнки, зошити, ручки.
Хід заняття
1. Організаційна хвилинка.
- Спочатку займіть місця, чиї імена починаються на голосний звук, а потім
чиї імена починаються на приголосний.
2. Повідомлення теми заняття.
- Сьогодні ми з вами навчимося вимовляти звук [ч] в складах, словах.
3. Артикуляційні вправи.
1) «Чашечка».
2) «Усмішка».
3) «Коник».
4) «Лопатка».
5) «Голочка».
4. Вправа «Потяг».
- Торкаючись кожною рукою хмаринки пари, чітко вимовляйте разом із
потягом: «Ч-ч-ч».
5. Хвилинка каліграфії .
- А зараз ми красиво запишемо букву Ч ч.
6. Дихальні вправи.
1) «Понюхай квітку».
2) «Сильніше понюхай квітку».
7. Читання складів з звуком [ч].
8. Робота з предметними малюнками.
- Назвіть малюнки, визначте місце звука [ч] в назвах малюнків.
9. Гра «Спіймай звук».
- Почувши звук [ч] у слові, плескайте у долоні. При словах, в яких немає
звука [ч], розводьте руки в сторони.
10. Пальчикова гімнастика.
- Будемо промовляти слова зі звуком [ч] і з’єднувати почергово з великим
пальцем вказівний, середній, мізинець.
Чайка, качан, ключ, часник,ніч, піч, човен, чайник, чоботи, м’яч,чабан,квочка,
блюдечко, сонечко, качка.
11. Підсумок заняття.
- Що вам найбільше сподобалося на занятті?
- Який звук ми вчили? Повторимо ще раз його.