Балаклійський дошкільний навчальний заклад
(ясла - садок) №7 комбінованого типу
Балаклійської міської ради Харківської області
План-конспект індивідуального логопедичного заняття
з використанням інноваційного ігрового матеріалу у сенсорній кімнаті.
в старшій групі № 10 для дітей ЗПР із ЗНМ ІІІ рівня
Підготувала:
Вчитель-логопед Пивовар О.О.
Балаклія, 2018 р.
Конспект індивідуального заняття у сенсорній кімнаті з розвитку мовлення для підгрупи
Тема: Осінній одяг.
Мета:
Корекційно-розвивальна Розвивати навички засвоєнням знань з допомогою довільного усвідомленого запам’ятовування, цілісність сприймання образу предмета. Розширювати активний та пасивний словник з теми «Одяг»; корегувати фонематичне сприймання,
Корекційно-виховна виховувати ініціативу, прагнення до активної діяльності.
Корекційно-навчальна Формувати вміння відповідати повним реченням, вміння добирати присвійні займ., вживати іменники у Р.В.
Обладнання: набір «6 цеглинок», сухий басейн, трафарети одягу, стіл з піском, м’які м’ячі, дитячі речі, лялька.
Хід заняття:
1 Організаційний момент
У сенсорній кімнаті почули, що плаче лялька-вона замерзла, тому що наділа літній одяг на вулицю.
- Яка пора року?
- Чому ти так вирішив?
- Чому не можна одягати літній одяг?
2 Дидактична гра на столі з піском «Осінні речі»
Мета: розвиток фонематичного слуху, дрібної моторики, вміння вживати іменники у Р.В., відповідати повним реченням.
Дитина за допомогою трафарету створює образ одягу з піску.
- Який одяг мі бачимо?(Шкарпетки, светр, куртку, штани)
- Чи є звук а (о, у, е,и) у слові?
-Немає чого? Шкарпеток, светра, штанів, куртки.
3 Дидактична гра у сухому басейні «Знайди речі»
Мета: розвиток уваги, мислення. Формування вміння узгоджувати присвійні займенники та іменники.
Шапка чия-моя
Рукавичка чия-моя
Шарф чий-мій
4 Підсумок
Дидактична гра на м’якому м’ячі «Які осінні речі ми знаємо»
Мета: розвиток координації рухів, уваги, мислення, орієнтації у просторі.
Дитина кидає цеглинку ЛЕГО у корзину, перелічуючи осінній одяг.