План-конспект інтегрованого уроку у 2 класі на тему: "Подорожуємо порами року"

Про матеріал

Розширити і збагатити знання дітей про пори року; формувати дбайливе і шанобливе ставлення до природи, сприяти розвитку творчих здібностей позитивних рис характеру; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість, уміння порівнювати; вчити дітей бачити красу рідної землі; виховувати любов до природи, почуття відповідальності за спільну справу, бажання працювати в колективі.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подорожуємо

порами року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      Конспект інтегрованого уроку

                                 у 2 класі

                                                       вчитель Рожнова І.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Тема: Подорожуємо порами року

    Мета: розширити і збагатити  знання дітей про пори року; формувати дбайливе і

         шанобливе ставлення до природи, сприяти розвитку творчих здібностей позитивних

       рис характеру; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість,

        уміння порівнювати; вчити дітей бачити красу рідної землі; виховувати

        любов до природи, почуття відповідальності за спільну справу, бажання

        працювати в колективі.

 Обладнання: підручник, зошити з друкованою основою, альбоми, фло­мастери,

     олівці, паперові серветки, ножиці, ватман зафарбований синім кольором.

Тип уроку: комбінований

      ХІД УРОКУ

  1.          Організація класу.
  2.          Повідомлення теми і мети уроку.
    1.   Розповідь про зиму та зимові місяці.

Зима – найхолодніша пора року. Сонце низько стоїть над Землею, від цього стало холодно. Небо часто вкривають темні хмари. На землю падає сніг. Річки, озера,


 

 

 

 

 

Грудень. Змерзлим груддям скрізь і всюди

                     Вкрилось поле і шляхи.

 — Це вже Грудень! - кажуть люди

      І вдягають кожухи.

Січень. Ліс під інеєм дріма,

                        По землі іде зима.

               Входить пишна і велична

                В крижану господу січня.

   Лютий. Хоче Лютий, щоб на світі

Панувала вік зима.

Та поволі сонце гріти
Починає крадькома.

Вчитель. В народі багато цікавого про зиму кажуть.


ставки покрились кригою. Лютує мороз. Усе навколо в білому вбранні. Більшість дерев і кущів скинули листя і перебувають у стані спокою, але їх все рівно можна розпізнати. Зима голодна пора року для тварин і птахів. У цей час їх треба підгодовувати.


         Народні прикмети.

Землею дим стелиться — виглядай метелицю.

Уночі іній на дерева ліг - не випаде вдень сніг.

                        Холодна зима - на врожай.

        Взимку сухо й холодно - влітку буде сухо й жарко.

  • Зиму люблять дорослі й малі і складають вірші та пісні. Одну з таких
    пісень ми з вами заспіваємо.

Виконання пісні «Зимонько - Снігуронько»

Вчитель. Гарна, білосніжна сестричка-Зима!

Але мандрувати нам далі пора.

  1. Розповідь про весну.

Яка пора року приходить після зими?

    Весна - пора нових радощів і для людини, і для всього живого на землі.
   Сонце піднімається все вище, світить яскраво. Небо синє-синє і по ньому пливуть купчасті хмарки. Все пробуджується від зимового сну.

Весело задзвеніли струмочки. З'явилися перші підсніжники,

засвітилася жовтими квіточками
мати-й-мачуха. І верба понанизувала
на гілки котиків - також весну зустрічає.
Прилетіли з далеких країв ластівки і
лелеки.

Березень. Березень сміється й плаче,

По доріжці зайчик скаче.
Зайчик сонячний, тендітний,
До діток дуже привітний.

Хоч мороз ще вусом крутить,
А зима лякає й лютить,

Але зайчик той сильніший

                       Тим, що березню миліший.

Квітень. Квітень, квітничок, квітарик —

 Синьоокий наш дударик.

Всюди квітнуть первоцвіти,

У верби зелені віти,

Птахи з вирію вертають,

 Бджоли інколи літають.

 Ходить квітень по землі

 Вже кінець зимовій млі.

Травень. Травень. Солов’їні співи.

Перші грози. Перші зливи.

Зацвіли сади повсюди.

Щиро раді травню люди.

Вчитель. А зараз згадаємо народні прикмети про весну.

Було багато пролісків - гарно вродить картопля.

Квіти пахнуть здалека - на вітер

Сніг тане раптово, збігає швидко - на мокре літо.

Ранній приліт птахів - на теплу весну.

 




цвітуть.


дружна


  1.        Пограємо в гру «Що це? Де росте?»

Одна дитина називає овочі або фрукти, а інша говорить де воно росте: в саду чи огороді.

  1.        Фізкультхвилинка.
  2.        Розповідь про літо.

Загадка.  Маки вогняно цвітуть

Вишні дозрівають.

Соковиті полуниці
В кошики збирають.

Дітвора весела й дружна
В таборах відпочиває,

Коли це буває? ...

(Влітку)

Вчитель. Літо — це дозрілі овочі і фрукти, соковиті пасовища і луки, золотисті пшениці, напружена праця сільських трудівників,
які вдень і вночі працюють, щоб прогодувати себе і всіх нас. Для дітей – це щаслива пора канікул,

цікавого відпочинку
на селі, в лісі, біля моря.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель. Я хочу вас познайомити з літніми помічниками.

Червень. Ходив по лісі червень,

Суниці розгубив.

Бо, кажуть, як малята,

Суниці він любив.

Липень. У саду від плодороду
                   Гнуться віти.

По городу ходить липень працьовитий.

Серпень. Нагостривши серпи,

 Вийшов серпень у степи,

Урожай збирати,

Літо прославляти.

 



Вчитель. Спостережливі, працьовиті люди часто помічали багато цікавого.

 Народні прикмети.

Червень — рум'янець року.

Як сіно косять, то дощів не просять.

Липень - вершина літа.

Вчитель. Діти, згадайте, які ви приказки знаєте про літо, і поясніть їх.

Настане літо — все розмаїте, настане зима — нічого нема.

Літо на зиму працює.

Літо селянину — батько й мати.

Розпочалися жнива — будь скупішим на слов.

Літній день рік годує.

Влітку розгубиш — взимку не знайдеш.

Вчитель. Пропоную вам, діти, кілька завдань, які допоможуть ще раз переконатись у розмаїтті кольорів літа, дізнатись про деякі таємниці природи.

«У коробці було сім олівців. Намалював один олівець усміхнене сонце (який це був олівець?), а другий — грозову хмару (якого кольору?). Заступила хмара на небі сонце. Тоді взявся до роботи третій олівець, і закапав із хмарки рясний дощ (якого колюру?) Почали рости під дощем шовковиста трава та яскраві квіти. Це все малювали олівці (якого кольору?)

—А потім олівці намалювали барвисту веселку (якого кольору це були олівці?)

  • Діти, всі ви бачили райдугу. Яка погода передувала її появі, скажіть ще раз. Намалюйте райдугу олівцями або фарбами, дотримуючись порядку кольорів.

 (Діти малюють райдугу.)

  1.        Розповідь про осінь.

Вчитель. Необхідно загадки розгадати щоб наступну пору року закликати.

  • Вдень по небу гуляє, а ввечері на землю сідає. (Сонце)
  • Блакитна хустина увесь світ покрила. (Небо)
  • Без рук без ніг, а двері відчиняє. (Вітер)
  • Коли нема — мене чекають,

       Коли ж прийду — усі тікають. (Дощ)

  • Без очей, а сльози ллє. (Хмара)
  •   Про яку пору року піде мова далі?

Учениця. Добрий день. З вами — бюро погоди. Сонечко гріє слабко, не так

весело. Небо вкрито хмарами. Часто ідуть дощі. Усі перелітні птахи відлетіли в теплі краї. Люди зібрали урожай овочів і фруктів. З дерев облітає листя. Вітер плаче, вітер віє, дощ осінній дрібно сіє, жовкне листя, в'януть квіти, скрізь калюжі поналито. Дні стали коротші.

  • А чи знаєте ви назви осінніх місяців?

 



1 місяць Перший місяць — вересень, він смачний,

Нам дарує яблука запашні,

Груші, сливи, дині і виноград —

То солодка радість для наших малят.

  1. місяць Жовтень —- так мене назвали,

Бо кругом все жовтим стало.

Розфарбую все навкруг —

Золотіє ліс та луг!

  1. місяць Листопадом мене називають,

Бо листочки з дерев опадають.

Вітер понад лісом співає-гуде,

Засинайте скоріше, зима іде.

      Гра «Куховари»

Діти повинні назвати овочі чи фрукти, які потрібні для борщу, пирогів, компоту і т.д.

  1. Підсумок уроку.

Ми поговорили з вами про пори року, назвали всі місяці та прикмети притаманні кожній порі року. Перевіримо, чи досить уважними ви були на уроці. Відгадайте ці загадки.

 Сніг на полях, лід на річках,

 Метелиця гуляє — коли це буває?

  •   Тане сніжок, оживає лужок,

  День прибуває — коли це буває?

         Сонце пече. Липа цвіте.

         Жито поспіває — коли це буває?

        Спустіли поля, мокне земля,

        Дощ поливає — коли це буває?

       На цьому наш урок закінчено. Дякую всім за співпрацю.

 



 

 

docx
Додано
20 листопада 2018
Переглядів
730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку