План-конспект уроку: Розв'язання логарифмічних рівнянь

Про матеріал
Цілі уроку: - узагальнити та закріпити поняття логарифму числа; - повторити основні властивості логарифмів, властивості логарифмічних функцій; - закріпити вміння застосовувати ці поняття при розв'язках рівнянь; - Виховання пізнавальної активності, культури спілкування, самостійності; - розвиток зорової пам'яті; -розвиток математичної грамотної мови, логічного мислення, свідомого сприйняття навчального матеріалу Заплановані результати: формування та розвиток пізнавальної мотивації учнів для отримання нових знань; сприяти виробленню навичок і умінь вирішувати логічні рівняння, сприяти вмінню ставити цілі та їх досягати, працювати і співпрацювати в колективі.
Перегляд файлу

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Клас 11

Тема урока:Розв'язання логарифмічних рівнянь

Цілі уроку:

- узагальнити та закріпити поняття логарифму числа;

- повторити основні властивості логарифмів, властивості логарифмічних функцій;

- закріпити вміння застосовувати ці поняття при розв'язках рівнянь;

- Виховання пізнавальної активності, культури спілкування, самостійності;

- розвиток зорової пам'яті;

-розвиток математичної грамотної мови, логічного мислення, свідомого сприйняття навчального матеріалу

 

Заплановані результати:

формування та розвиток пізнавальної мотивації учнів для отримання нових знань; сприяти виробленню навичок і умінь вирішувати логічні рівняння, сприяти вмінню ставити цілі та їх досягати, працювати і співпрацювати в колективі.

Вигляд уроку:урок – гра

 

Тип уроку: комбінований

Обладнання: слайди, мультимедійний проектор, дошка, крейда.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент.

ІІ. Цілі та завдання уроку

Клас поділений на команди.

Кожна команда вибирає собі капітана.

Ознайомлення з правилами гри:

Повна відповідь – 2 бали-червона картка.

Неповна відповідь – 1 бал-синя картка

Неправильна відповідь – 0 балів.

Перемагає та команда, яка набере більше балів.

 

«Рівняння – це золото,

відкриває всі математичні сезами».
Сучасний польський математик С. Коваль

III.Мотивація

Історичнадовідка

Повідомлення учнів (презентація)

IV Актуалізація опорних знань

Французький письменник Анатоль Франц (1844-1924 рр.) зауважив:

«Вчитися можна лише весело.

Щоб перетравлювати знання,

треба поглинати їх із апетитом». Слайд

 

а)Повторення теоретичних знань.

Для того, щоб приготувати різні страви, ми повинні знати визначення та основні властивості логарифму, логарифмічної функції.

Слайд-2

Запитання до 1-го столу.

  1. Визначення логарифму числа, загальний вигляд.
  1. Чому дорівнює логарифм добутку двох позитивних чисел з однаковою основою?
  2. Область визначення логарифмічної функції.

Запитання до 2-го столу

  1. Область значення логарифмічних функцій.
  1. Чому дорівнює логарифм частки двох позитивних чисел з однаковою основою?
  2. Які логарифми називаються десятковими та натуральними?

Запитання до 3-го столу

1. Формула приведення логарифму позитивного числа до нової основи.

2. Як читається основна логарифмічна тотожність?

3. Чи існує логарифм від'ємного числа?

в)Повторення практичних знань. Слайд 3

Розв'язати рівняння

з визначення логарифму

log3(5х - 1) = 2.

метод потенціювання

log3(x2- 3x - 5) = log3(7 – 2x).

метод введення нової змінної

lg2x- lg x - 6 = 0

метод логарифмування обох частин рівняння

log2(х - 5) + log2(х + 2) = 3

метод приведення логарифмів до однієї і тієї ж основи

log2х + log4х + log16х =

4-те завдання«Логарифмічний суп» із застосуванням визначення логарифму числа.

Для приготування цього супу ви повинні застосовувати визначення логарифму виконати наступні завдання.

Слайд – 4.

Виконаємо завдання застосування визначення логарифма числа

 

Завдання 1-го столу

Завдання 2-го столу

Завдання 3-го столу

1. log 7 49 = 2

 

1. log 1/3 9 =-2

1.lg 0.001 = -3

2. log5 0,04 = -2

 

2. log 0,5 4 = -2

2. 0.3 2log0,3 6 = 36

3. 5 log9 9 = 5

 

3. lg 100 000 = 5

3.log 5 1/125 =-3

 

П'яте завдання «Від нашого столу до столу».

Кожен стіл отримує дивовижні страви із завданнями застосування властивостей логарифмів. Команди пригощає один одного цих стравами:

Слайд

Страва до 1-го столу

lg(5-х) + lgх = lg4

 

log1/59 + 2log1/5(5/3)

 

Страва до 2-го столу

lg(х+1) + lg(х-1) = lg3

 

log7 196 + 2log72

Страва до 3-го столу

ln(6-x) + lnх = ln5

lg 0.18 - lg180

V Закріплення вивченого матеріалу

Самостійна робота:

6 - е завдання"Смачні рівняння".

Завдання складено з урахуванням диференційованого підходу. Використовувати потрібну формулу, рівняння будуть смачними. Слайд

Завдання 1-го столу

Завдання 2-го столу

Завдання 3-го столу

VII Повторення Завдання ЄДІ

а) Розв'яжіть рівняння

б) Знайдіть усі корені цього рівняння, що належать відрізку

 

VII. Домашнє завдання

Розв'яжіть рівняння:

log2x = -2;

log2x = - x + 1;

log22x - log2x - 2 = 0;

log2 (3x - 6) = log2 (2x - 3);

xlog2 x = 16

VIII.Підведення підсумків уроку. рефлексія

Які методи розв'язання логарифмічних рівнянь ми розглянули на уроці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 1-го столу

Завдання 2-го столу

Завдання 3-го столу

 log 7 49 =

 

 log 1/3 9 =

lg 0.001 =

 log5 0,04 =

 

 log 0,5 4 =

0.3 2log0,3 6 =

5 log9 9 =

 

 lg 100000 =

log 5 1/125 =-

 

Завдання 1-го столу

Завдання 2-го столу

Завдання 3-го столу

log 7 49 =

 

 log 1/3 9 =

lg 0.001 =

 log5 0,04 =

 

 log 0,5 4 =

0.3 2log0,3 6 =

5 log9 9 =

 

 lg 100000 =

log 5 1/125 =

 

Завдання 1-го столу

Завдання 2-го столу

Завдання 3-го столу

 log 7 49 =

 

 log 1/3 9 =

lg 0.001 =

 log5 0,04 =

 

 log 0,5 4 =

0.3 2log0,3 6 =

5 log9 9 =

 

 lg 100000 =

log 5 1/125 =

 

docx
До підручника
Алгебра (академічний, профільний рівень) 11 клас (Нелін Є.П., Долгова О.Є.)
До уроку
17.1. Розв’язування логарифмічних рівнянь
Додано
27 січня 2023
Переглядів
376
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку