План – конспект відкритого уроку з курсу „Українська мова” 2 клас. Тема: Велика буква в кличках тварин.

Про матеріал

Формувати в дітей уміння розрізняти назви тварин та їх клички, правильно писати їх;

закріплювати вміння писати клички тварин з великої букви;

закріплювати навички складання речень за малюнком, добору заголовку до тексту;

розширювати словниковий запас, розвивати мовлення учнів;

виховувати любов до тварин.

Перегляд файлу

План – конспект

відкритого уроку з курсу

 „Українська мова” 2 клас.

Тема: Велика буква в кличках тварин.

Мета:

  • формувати в дітей уміння розрізняти назви тварин та їх клички, правильно писати їх;
  • закріплювати вміння писати клички тварин з великої букви;
  • закріплювати навички складання речень за малюнком, добору заголовку до тексту;
  • розширювати словниковий запас, розвивати мовлення учнів;
  • виховувати любов до тварин.

Обладнання: підручники, зошити, роздатковий матеріал (малюнок із зображенням тварин на фермі), мультимедійна презентація уроку в Power Point, технічні засоби  навчання: проектор, екран, ноутбук.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Клас: 2.

Хід уроку

1. Організаційний момент (перевірка готовності до уроку, привітання).

2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (слайд №1).

 На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати написання великої букви в кличках тварин:

  •                                           Почнемо з каліграфічної хвилинки (слайд №2).
  •                                           Прочитайте слова.

Ці слова незвичайні – вони словникові. Чому ці слова так називаються? (бо перевіряють їх правопис за словником, ми їх повинні запам’ятати). Виписуємо лише іменники.

Які слова називаються іменниками? (Іменники предмет називають, на питання хто? або що? відповідають).

Перевірка виконання.

  1.               Мотивація навчальної діяльності (Слайд №3).

 Перед Вами речення. Прочитайте перше речення.

Яку з виділених букв потрібно залишити? Чому?

Друге речення.

Чому ?

4. Закріплення вивченого.

4.1. Перед вами клички тварин (Мишко, Вухань, Лісовик).

Вам потрібно відгадати загадку і до слова – відгадки з поданих дібрати кличку, записати словосполучення у зошит. Слова – відгадки – словникові слова (слайд № 4,5,6).

Відгадування загадок.

Ведмідь. Яка буква пропущена? Яку кличку доберемо? Яка буква пропущена? Запам’ятайте. (Обвести чи підкреслити її).

Ведмідь Мишко.

Друга загадка (дятел Лісовик).

Третя загадка (заєць Вухань).

4.2. Робота з підручником. (ст.81). Впр.3 (з коментуванням).

Прочитайте завдання.

Назвіть малюнки.

Кому вони належать?

Давайте запишемо кому вони належать, коментуючи вживання орфограм.

  1.        Наступне завдання із сюрпризом.

На парті у вас малюнки. Яких тварин Ви бачите? Назвіть їх.

Розглянемо корову.

Яка вона? Корови такої масті називаються рябими. Як можна її назвати? (Рябуха).

Складіть речення про корову.

(Корова Рябуха пасеться на лузі).

Перед написанням цього речення попустіть 1 рядок (для сюрприза).

З абзацу запишемо речення.

Кого ще бачимо поруч із коровою? (коня)

Як ми його назвем?

Складемо речення про коня. (Кінь Орлик б’є копитом).

Ще про кого складемо речення? Доберіть кличку. Як запишемо кличку? Запишіть речення. (Свиня Нюша п’є з корита. Вівця Бяша лежить на траві.)

А тепер подумайте, що в нас вийшло. Доберіть заголовок.

4.4. Робота в парах.

Кожна пара учнів повинна вирішити до якої групи належить слово, яке їм запропоноване (лежить перед учнями на парті). Хтось один з пари підходить до дошки і кріпить на дошці своє слово в потрібний стовпчик. (Назва тварин чи клички тварин).  Слова (коза, корова, теля, вівця, свиня, кабан, кіт, кінь, Букет, Берізка, Голубка, Зірка, Дік, Гнідий, Мурчик, Лапко).

  1. Підсумок уроку (слайд № 6).

Закінчіть речення:

  • Сьогодні на уроці ми вчилися ....
  • Я дізнався .....
  • Найбільше мені сподобалось .....

6. Домашнє завдання.  Впр. на ст.81.

 

 

 

doc
Додано
7 липня 2018
Переглядів
982
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку