План уроку Тема. І. Франко. «Легенда про вічне життя». Виразне читання поезій митця напам’ять

Про матеріал

I. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вступне слово викладача

ІІ . Оголошення теми й мети уроку

ІІІ . Актуалізація опорних знань учнів

1. Конкурс виразного читання.

1) Повторення віршів напам'ять, теорії виразного читання (у парах).

2) Розповідь напам'ять віршів І. Франка.

(Можна провести як конкурс із журі та відзначенням переможців.)

2. Обґрунтування учнями свого вибору.

Перегляд файлу

Урок №

Тема. І. Франко. «Легенда про вічне життя». Виразне

читання поезій митця напам’ять

Мета: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст філософської поезії І. Франка; розвивати навички виразного читання поезій напам’ять, висловлення власних думок і вражень про них; поглиблювати вміння аналізувати, співставляти явища літератури та життя; виховувати усвідомлення того, що любов — найвеличніше з людських почуттів, яке необхідно берегти й цінувати; формувати естетичний смак.

Обладнання: портрет письменника, збірки його поезій, ілюстрації до них, аудіозаписи.

Теорія літератури: філософська лірика, засоби виразного читання.

Перебіг уроку

I. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вступне слово викладача

ІІ . Оголошення теми й мети уроку

ІІІ . Актуалізація опорних знань учнів

1. Конкурс виразного читання.

1) Повторення віршів напам’ять, теорії виразного читання (у парах).

2) Розповідь напам’ять віршів І. Франка.

(Можна провести як конкурс із журі та відзначенням переможців.)

2. Обґрунтування учнями свого вибору.

IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Слово викладача

2. Виразне читання «Легенди про вічне життя» І. Франка.

3. Словникова робота, обмін враженнями щодо прочитаного.

4. Евристична бесіда.

— Як аскет заслужив у богині чудодійний горіх?

— Чому аскет передав горіх цареві?

— Рабом чого відчував себе великий Олександер?

— Чому цар передав горіх коханій?

— Кому і для чого віддала горіх Роксана?

— Як чудодійний горіх знову потрапив до царя?

— Чому цар не скористався шансом?

5. Складання схеми.

Накресліть схему-коло, яка відображає шлях чудодійного горіха.

 

V. Закріплення знань, умінь та навичок

Аналіз поезій.

Прокоментуйте строфи І. Франка зі збірки «Мій Ізмарагд» і зробіть висновки.


 


VІ. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

Продовжіть речення.

«Найкращим читцем, на мій погляд, був (була) …»

«Найцікавішою мені здалася думка Франка про те, що …»

«Мене вразило …»

VІІ . Домашнє завдання

За однією зі строф скласти усний твір-роздум.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
11 серпня 2018
Переглядів
2936
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку