I. Актуалізація опорних знань учнів
Аналіз виконання контрольної роботи.
ІІ . Оголошення теми й мети уроку
ІІІ . Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово викладача
ІV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Міні-лекція викладача з елементами бесіди.
Урок №
Тема. І. Франко — письменник, учений, громадський діяч
Мета: розкрити значення титанічної діяльності митця, зацікавити його творчістю, спонукати учнів до читання; розвивати навички пошуку потрібної інформації, складання повідомлень,сприйняття матеріалу на слух, висловлювання власної думки з приводу прочитаного; виховувати цілеспрямованість, активну громадянську
позицію, любов до праці, книги.
Обладнання: портрет письменника, виставка його творів,ілюстрації до біографії, аудіозаписи пісень на слова І. Франка.
Теорія літератури: роди і жанри літератури, літературознавчі розвідки, перекладництво.
Перебіг уроку
I. Актуалізація опорних знань учнів
Аналіз виконання контрольної роботи.
ІІ . Оголошення теми й мети уроку
ІІІ . Мотивація навчальної діяльності учнів
Слово викладача
ІV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Міні-лекція викладача з елементами бесіди.
2. Складання таблиці.
Жанрова й тематична різноманітність творів І. Франка
Жанри |
Твори |
Епос |
|
Лірика |
|
Ліро-епічні твори |
|
Драма |
|
Теми |
Твори |
|
«Захар Беркут» |
|
«Борислав сміється» та ін. |
|
«Перехресні стежки», «Злочин з кількома невідомими» |
|
«Ліси і пасовиська», «Добрий зарібок» та ін. |
|
«Грицева шкільна наука», «Отець гуморист», «Олівець» та ін. |
|
«Фарбований Лис», «Лис Микита» |
|
Збірка «Зів’яле листя» та ін. |
|
«Сікстинська мадонна», «Декадент» та ін. |
|
«Мойсей», «Гімн» та ін. |
(Вдома при вивченні біографії учні можуть доповнити, продовжити таблиці.)
V. Закріплення знань, умінь та навичок
Тестові завдання.
1) Оберіть відповідні за змістом слова, пропущені у висловлюванні М. Рильського.
«Іван Франко — це розум і серце нашого народу. Це боротьба,мука і передчуття … України і …».
А нещастя … краху;
Б щастя … людськості;
В слави … літератури;
Г провалу … світу.
2) Прочитайте висловлювання А. Кримського про Франка. Оберіть рядок з відповідними за змістом словом. Прокоментуйте цю фразу А. Кримського.
«Подібно до легендарного Данко, розірвавши свої груди, він дістав вогнене серце і освітив ним шлях до … свого народу».
А освіти;
Б покращення;
В визволення;
Г трагедії.
VІ. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
Продовжіть речення.
«Я відкрив (відкрила) для себе …»
«Франко для мене постав як …»
«Я переконався (переконалася), що …»
VІІ . Домашнє завдання
Вивчити біографію І. Франка, знайти цікаві факти й подробиці.