План уроку Тема. І. Карпенко-Карий. Трагікомедія «Мартин Боруля» і її життя на сцені. Дворянство як міф про краще життя

Про матеріал

Робота в парах.

(Учні розповідають одне одному біографію І. Карпенка-Карого,роблять уточнення, доповнення.)

2. Евристична бесіда.

Що Іванові Тобілевичу дала його батьківська сім'я?

— Про що свідчить обраний І. Тобілевичем літературний псевдонім, псевдоніми його братів?

— Яким ви уявляєте собі І. Карпенка-Карого як громадянина,людину, сім'янина?

— Які висновки можна зробити з того, що драматичні твориІ. Карпенка-Карого вирізняються тематичною та жанровою різноманітністю?

Перегляд файлу

План уроку

Урок №

Тема. І. Карпенко-Карий. Трагікомедія «Мартин Боруля» і її життя на сцені. Дворянство як міф про краще життя

Мета: допомогти учням усвідомити зміст, ідейно-художні особливості твору, його естетичну привабливість; розвивати навички читання,переказу та аналізу драматичних творів, вміння висловлювати власні думки та враження;виховувати повагу до театрального мистецтва,прагнення дотримуватися пріоритету загальнолюдських цінностей, почуття гумору.

Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього.

Теорія літератури: трагікомедія, діалог, монолог, репліка, ремарка.

Перебіг уроку

I. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вступне слово викладача

ІІ . Оголошення теми й мети уроку

ІІІ . Актуалізація опорних знань учнів

1. Робота в парах.

(Учні розповідають одне одному біографію І. Карпенка-Карого,роблять уточнення, доповнення.)

2. Евристична бесіда.

Що Іванові Тобілевичу дала його батьківська сім’я?

— Про що свідчить обраний І. Тобілевичем літературний псевдонім, псевдоніми його братів?

— Яким ви уявляєте собі І. Карпенка-Карого як громадянина,людину, сім’янина?

— Які висновки можна зробити з того, що драматичні твори  І. Карпенка-Карого вирізняються тематичною та жанровою різноманітністю?

3. Літературна гра.

«Хто останній назве професії І. Карпенка-Карого».

IV. Формування вмінь та навичок

1. Слово викладача

2. Повідомлення учня про твір Мольєра «Міщанин-шляхтич».

3. Обмін враженнями щодо п’єси «Мартин Боруля», зачитування епізодів.

4. Переказ, складання «сюжетного ланцюжка» твору.

5. Евристична бесіда.

— Навіщо Мартину Борулі потрібне було дворянство, адже він чесний трудівник, заможна людина?

— Як ви думаєте, чи додало б дворянство щастя Мартину Борулі та його родині?

— Хто з другорядних героїв твору вам запам’ятався найбільше?

— Чому твір «Мартин Боруля» називають трагікомедією?

 

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

Продовжіть речення.

«Твір І. Карпенка-Карого “Мартин Боруля” я вважаю …»

«Мені найбільше запам’яталося …»

«Мене вразило …»

VІ. Домашнє завдання

Повторити зміст п’єси «Мартин Боруля», вміти характеризувати героїв, зробити відповідні виписки.

Індивідуальне завдання. Підготувати інсценівки за твором (можна на конкурс).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 липня 2018
Переглядів
1850
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку