1. Міні-лекція викладача з елементами бесіди.
— До якого явища культури можна віднести такі означення:
шкільний, кріпосницький, професійний?
Про роль сім'ї Тобілевичів у розвитку професійного українського театру М. Рильський написав вірш.
2. Повідомлення учня про «театр корифеїв».
3. Продовження слова викладача (біографія)
План уроку
Урок №
Тема. Іван Карпенко-Карий. Життєвий та творчий
шлях. Багатогранність діяльності. Жанрова
різноманітність творів
Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю видатного драматурга, зацікавити ними, спонукати до читання творів І. Карпенка-Карого; розвивати навички підготовки повідомлень, сприйняття інформації на слух та висловлювання власних суджень про неї; виховувати почуття поваги до видатних людей, любов до художньої літератури, театру.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до біографії,виставка творів.
Теорія літератури: жанри драматичних творів.
Перебіг уроку
I. А ктуалізація опорних знань учнів
Аналіз виконання контрольної роботи.
ІІ . Мотивація навчальної діяльності учнів
Вступне слово викладача
ІІІ . Оголошення теми й мети уроку
IV. Актуалізація опорних знань учнів
Евристична бесіда.
— Пригадайте, що ви знаєте про І. Карпенка-Карого з 8-го класу, який твір письменника читали?
— Хто такий Герасим Калитка, які людські вади він уособлює?
— Чому жанр твору «Сто тисяч» визначається як трагікомедія?
— Чим пояснити творче довголіття (більше 100 років на сцені) п’єси «Сто тисяч»?
V. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Міні-лекція викладача з елементами бесіди.
— До якого явища культури можна віднести такі означення:
шкільний, кріпосницький, професійний?
Про роль сім’ї Тобілевичів у розвитку професійного українського театру М. Рильський написав вірш.
2. Повідомлення учня про «театр корифеїв».
3. Продовження слова викладача (біографія)
VІ. Закріплення знань, умінь та навичок
Завдання учням.
Змалюйте психологічний портрет драматурга.
|
|
|
|
|
|||
І. Карпенко-Карий
|
|||||||
|
|
|
|
||||
VІІ . Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
Продовжіть речення.
«Найбільше мене вразило …»
«І. Карпенко-Карий уявляється мені як людина …»
«Про театр я думаю …»
VІІ . Домашнє завдання
Знати біографію І. Карпенка-Карого, прочитати п’єсу «Мартин Боруля».
Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про твір Мольєра «Міщанин-шляхтич».