План уроку виробничого навчання з теми: "Приготування соусів"

Про матеріал
План уроку виробничого навчання з теми: "Приготування соусів" для використання майстрами виробничого навчання при проведенні практичних занять.
Перегляд файлу

ПЛАН

уроку виробничого навчання

Тема уроку: Приготування соусів

 Мета:

навчальна – закріпити знання, отримані на попередньому уроці; сформувати комунікативні навички, уміння працювати в команді;

 

виховна– виховувати  в учнів почуття любові до обраної професії;

 

розвиваюча- розвивати творчий підхід до обраної професії.

  1. Обладнання та інструменти особистого користування: розробні дошки «ОС», ножі, сито, шумівка, кухарські лопатки, копистка, ложки мірні. Посуд для відпуску, соусники, чайні ложки, пиріжкові тарілки.
  2. Обладнання та інструменти загального користування:

електрична плита, конвекційна шафа, каструлі, сковорідки

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Хід уроку

  1. Організаційна частина 3-5 хв.:
  1. перевірка наявності учнів;
  2. перевірка готовності до уроку виробничого навчання.
  1.            Вступний інструктаж – 45 хв.:
  1.  Оголошення теми і навчальної мети уроку.
  2. Актуалізація опорних знань і набутих умінь (запитання):

Робота над тестами (5 учнів).

Усне опитування:

- Що таке бульйон?

- Які бувають за способом приготування перші страви?

- У чому подають перші страви?

- Яке співвідношення рідини і сировини при приготуванні кісткового бульйону?

- Яка тривалість варіння м'ясо- кісткового бульйону?

- Яке співвідношення рідини і сировини при приготуванні рибного бульйону?

- Яке співвідношення рідини і сировини при приготуванні грибного бульйону?

- Які страви називають заправними?

3) Вивчення нового матеріалу: конспект додається.

4) Закріплення навчального матеріалу (запитання):

  - Що таке соуси?

- На яких бульйонах готують соуси?

- Як класифікують соуси?

- Як поділяють соуси за температурою подавання?

- Які соуси бувають за кольором?

- Яка буває консистенція соусів?

5) Видача завдання учнів для поточного інструктажу:

- організувати робоче місце для приготування страви;

- підготовка сировини для приготування страви;

- приготування соусів;

- доведення їх до смаку;

- презентація страви.

 

  1.        Поточний інструктаж – 5 год.:
  1. Обхід робочих місць з метою перевірки:

а) Чи всі учні можуть самостійно;

б) Додержання учнями правил безпеки праці;

в) Організацію робочих місць  та видачу завдань:

1 бригада готує соус білий основний,

2 бригада- соус червоний основний,

3 бригада- бульйон м'ясний;

  1. Індивідуальні і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
  1. Заключний інструктаж – 10 хв.:
  1.  підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на виробничому навчанні мети; презентація бригадами своїх страв;
  2. аналіз роботи окремих учнів;
  3. аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження;
  4. оголошення і мотивація оцінок учнів;
  5. домашнє завдання: вивчити та закріпити тему соусів;
  6. прибирання робочих місць.

 

doc
Додано
18 січня 2021
Переглядів
871
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку