Побудова тренувального процесу в гуртку Чирлідінг

Про матеріал
Мета програми - створення максимальних умов і можливостей для фізичної освіти, виховання і розвитку дітей, формування потреби в підтримці здорового способу життя і занять спортом.Мета заняття: сприяння фізичному та емоційному розвитку дітей, розвитку рухової активності займающихся.
Перегляд файлу

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ САКСАГАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ

КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ЦЕНТР СПОРТУ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЮНАЦТВА ТА МОЛОДІ «ОЛІМП»

КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

Побудова тренувального процесу в гуртку Чирлідінг

 

 

 

ВИКОНАВЕЦЬ:

Шеремета Делiя Олександрівна

КЕРІВНИК ГУРТКА

м.КРИВИЙ РІГ

 

 

 

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

Мета програми - створення максимальних умов і можливостей для фізичної освіти, виховання і розвитку дітей, формування потреби в підтримці здорового способу життя і занять спортом.

Вік займающихся: 10-12 років (5 клас).

Тема заняття: Неможливе можливо.

Вид заняття: власне навчальне заняття.

Тип заняття: вивчення та первинне  закріплення нового знання.

Форма проведення: групове тренувальне заняття.

Мета заняття: сприяння фізичному та емоційному розвитку дітей, розвитку рухової активності займающихся.

завдання:

   1. Розучування базових рухів черлідингу для підготовки чир-програми.

  2. Сприяти розвитку вміння співвідносити свої дії з планованим результатом, здійснювати контроль своєї діяльності в рамках запропонованих умов.

  3. Сприяти формуванню усвідомленого ставлення до заняття новим видом спорту, поважного  і доброзичливого ставлення між собою.

Форми організації пізнавальної діяльності: фронтальна, колективна.

Освітні технології: елементи розвиваючого навчання в співробітництві, рефлексивного навчання.

Методи навчання: вправ, репродуктивний, проблемний.

Прогнозований результат:

В результаті діяльності на занятті будуть розвиватися такі універсальні навчальні дії:

1. Особистісні - усвідомлене, поважне, доброзичливе ставлення до незнайомого виду спорту черлідінг.

2. метапредметний - вміння діяти згідно із запропонованими умовами.

3. Предметні - вміня виконувати вправи черлідингу для підготовки чир-програми.

Оснащення заняття:

1. демонстраційний матеріал: презентація;

2. матеріально-технічне оснащення: комп'ютер, проектор, екран, музичний центр, USB-накопичувач, помпони.

Структура заняття:

  1. Вступна частина:

1). Організація підготовки займающихся до заняття.

2). Постановка мети і забезпечення її сприйняття дітьми.

  2. Основна частина:

1). Розвиток рухових умінь.

2) .Контроль і аналіз результатів навчальної діяльності займающихся.

  3. Заключна частина:

1) Підведення підсумків заняття.

2) Організоване завершення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Етап освітнього процесу

Діяльність 

тренера-викладачая


                  Деятельность займающегося

Особистісна

 

Регулятивна

 

Пізнавальна

 

Підготовчий (15 хвилин)

 

1. Організаційна частина

• Побудова;

2. Розминка:

   Фіз. розминка, встали в три колони, один за одним: рахунок 8

1.І.П. ноги на ширині плечей, руки прямі уздовж тіла - вдих-видих 4 рахунки;

2.І.П.ногі на ширині плечей, руки стиснуті в кулаках на поясі в кругове обертання головою в праву сторону рахунок 8 і ліву сторону рахунок 8 сторони;

3.І.П. ноги на ширині плечей, руки стиснуті в кулаках на поясі: нахили голови вправо, вліво, вперед, назад рахунок 8;

4.І.П. ноги на ширині плечей, руки прямі, стиснуті в кулаках уздовж тіла - піднімаємо плечі вгору на 1-2, підйом рук вгору 3-4, кругове обертання руками 5-6, і.п. 7-8;

5.І.П. ноги на ширині плечей, руки зігнуті, перед грудьми, виконуємо кругові обертання від ліктя на себе 4 рахунку, від себе 4 рахунки;

6.І.П. ноги на ширині плечей, руки прямі, стиснуті в кулаках уздовж тіла - права рука пряма кут 90, ліва рука зігнута 1-2, підйом обох рук вгору 3-4, ліва рука пряма кут 90, права зігнута 5-6, руки вздовж тіла 7-8 - руху рук супроводжуємо очима;

Струснули руки.

7.І.П. ноги на ширині плечей, руки стиснуті в кулаках на поясі: нахили тулуба в сторони, вперед і назад;

Робота в трійках.

8.І.П.ногі вшити, руки вгору в положення «хай ві» дрібні стрибки до протилежної стіни спортзалу;

9.І.П.ногі разом, руки вздовж тіла, крок - стрибок вгору до протилежної стіни спортзалу;

10.І.П. ноги вшити, руки в сторони кут 90, махи ногами вперед - руки нерухомі до протилежної стіни спортзалу;

11.І.П. ноги вшити, руки в сторони кут 90, махи ногами в сторони - руки нерухомі до протилежної стіни спортзалу;

На місці.

12.І.П. стоячи - відновлення дихання, глибокий вдих - повільний видих - 2р.

13.І.П. Руками спираємося об підлогу, права нога зігнута-попереду, ліва - ззаду, розгойдуємося вгору - вниз, міняємо ноги;

14.І.П. Сіли на праву ногу, ліву витягли в сторону - поставили на внутрішню сторону стопи розгойдуємося вгору - вниз, міняємо ноги;




Основний (25 хвилин)

 

   Розучування елементів черлідингу:

1.І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла - крок вправо, руки піднімаємо вгору, кисті стиснуті в кулак рахунок 1-2 (хай-ві);

прямі руки опускаємо в сторони-вниз 3-4 (лоу ви); ноги разом - руки на стегнах в кулаках 5-6; руки опускаємо вздовж тіла, ноги вшити 7-8.

2.І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла - крок з правої ноги вправо, комбіноване рух «лук і стріла» права рука в положення «Т», ліва рука в положенні «ламати Т» 1-2, теж саме тільки з лівої ноги, руки витягуємо в ліву сторону 3-4, праву ногу ставимо поруч з лівої 5-6, ноги вшити - руки вздовж тіла 7-8.

3. І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла - стрибок вгору, випад і розворот правої ноги в праву, нахил корпусу тіла вниз - в сторону - руки зігнуті тримаємо перед грудьми, закручуємо руки в кулаках на себе при цьому рух йде вгору 1-4 і вниз 5 8, те ж саме в ліву сторону - і.п; розворот корпусу вправо - комбіноване рух: права рука в положенні «верхній тачдаун», ліва в положенні «руки на стегнах» 1-2, ліву ногу згинаємо і - виштовхуємо себе вгору на шкарпеточки правої ноги 1-2, нахил правої руки вперед 3 4.

4.І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла - крок в праву сторону, руки виштовхуємо вперед перед собою 1-2, приставляє ліву ногу, руки тягнемо до себе, згинаємо в ліктях і притискаємо до корпусу тіла 3-4; те ж саме в ліву сторону 5-6, 7-8.

5. І.П. ноги вшити, ліва рука вздовж тіла, права рука спрямована по діагоналі до лівої руки - крок в праву сторону по черзі малює півколо права рука, а за нею ліва рука, приставляє ліву ногу - трохи згинаємо коліна; те ж саме в іншу сторону рахунок 8.

6. І.П. ноги вшити, руки внизу трохи в сторони - крок вправо - поворот на місці - піднімаємо себе на носочках, малюємо руками кола - 2 рази, рахунок 8; йдемо в ліву сторону рахунок 8.

7.І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла - витягаємо праву пряму руку вперед 1-2, ліву руку 3-4, руки до себе схрещуємо на грудях 5-6, 7-8 піднімаємо вгору.

8. І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла, стрибок вгору.

9. І.П. ноги вшити, руки вздовж тіла -помашем помпонами.

    Спробувати виконати чир -данс під музичний супровід.

 

 

      Заключний (3 хвилини)

 

   Показ чир-дансу під музичний супровід.







-Привiтати;

-Представитись

-Техніка безпеки на заняттях з черлідингу.

-ознайомитися займающихся з метою і завданнями заняття;
-доброжелательний настрій на спільну діяльність.

 

-підготувати організм займающихся до роботи в основній частині заняття;

-Всi вправи розминки виконуються на рахунок 8;

-виконуються підводнi вправи для вивчення основних базових елементів в черлідінгу;

-При виконанні вправ організуємо аналіз правильності виконання вправ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


























-Шикування групи в одну шеренгу, на перший-другий розрахуйсь, перші - крок вперед (малюнок з двох ліній в шаховому порядку).

-Сьогодні ми з вами розучимо і поставимо зв'язку основних базових положень рук, ніг і тіла в черлідінгу. Спробуємо виконати під музику.

-Уявіть, що у вас помпони в руках.

-Розучування відображених пунктів:

* Перший раз -отзеркалівать;

* Другий раз - встати до займающихся спиною і показувати повну вісімку разом з ними 2 рази;

* Самостійно показують

 







































































































 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- «Зараз я оголошу ваш виступ».

-Похвал дітей.

-Закончіть заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 






Формування інтересу.

 

 

 

 

Доброзичливі, довірчі відносини з усіма займающимися в групі і тренером.

 

 

 

 

 

-вміння виконувати фізичні вправи для розвитку м'язів;

 

-Правильне виконання завдання;

 

-безпечна поведінка під час виконання
завдань.


































 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Дотримання правил виконання заданих елементів, дисциплінованість.

 

Повторюють за тренером і запам'ятовують.

 

Розвиток форми, ритму, простору, ліній.

 

Оцінюють правильність виконання навчального завдання, власні можливості її рішення.

 

Позитивне ставлення до занять руховою діяльністю.

 

Уважно ставитися до власних переживань при допущенні помилок.

 

Розвиток координаційних здібностей у складних рухових діях.

 

Постійно вдосконалювати руху, шляхом кількаразового повторення зв'язок.






Активну участь в діалозі з тренером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свідоме виконання вправ.

 

Визначає послідовність і пріоритет розминки м'язових груп.


Виконують команди тренера, контролюють свої дії відповідно до інструкції тренера.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вміння регулювати свої дії, взаємодіяти в групі, трійках.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


















































 

 

 

 

 



Приймати інструкцію тренера, чітко слідувати їй. Здійснювати контроль.

 

Оцінювати виконання рухових дій відповідно до поставлених завдань.

 

Самоконтроль правильності виконання елементів.






Планують шлях досягнення мети, ставлять пізнавальні завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довільно будують мовне промовляння вправ за тренером при проведенні розминки.

Володіння знаннями про індивідуальні особливості фізичного розвитку.

Уміння аналізувати, виділяти і формулювати завдання.

 

Володіння знаннями про індивідуальні особливості фізичного розвитку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формувати розумові операції по кожному з розучувальних елементів і з'єднання їх в цілу в'язку.

 

Уміння виділяти необхідну інформацію.

 

Аналіз отриманої інформації.

 

Уміння зосередитися для досягнення мети.

 

 

 

docx
Додано
6 квітня 2020
Переглядів
706
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку