Тема: Робота з природніми матеріалами.
Створення композиції з різних видів круп « Метелик»
Мета: удосконалювати навички роботи з різними природними матеріалами,
зокрема, крупами; учити планувати послідовність виконання дій під
час виготовлення аплікації; розвивати мислення, мовлення, пізнаваль-
ний інтерес, практичні уміння і навички; звертати увагу на вимову
учнів; виховувати естетичний смак, акуратність в роботі.
Обладнання: папір, картон, прості олівці, ножиці, клей, ілюстрації із
зображенням різних комах, метеликів, зразок аплікації ,
роздрукована для кожного учня покрокова інструкція
виконання роботи.
Хід заняття:
1. Організаційна частина
Перевірка готовності до заняття. ( Перевірити, чи все, необхідне для роботи, є на партах.)
Створення відповідного емоційного настрою.
Привітання.
Всі сідайте, учні, тихо.
Домовляймось не шуміти,
на занятті не дрімати,
а старанно працювати.
- Який сьогодні день тижня ?
- Яке буде заняття ?
- Пригадайте, про що ми вели мову на минулому занятті?
- Як ви думаєте, що ми будемо робити сьогодні?
2. Вступна бесіда
- Незабаром у нашій школі традиційно буде проходити виставка виробів з природних матеріалів. На минулому занятті ми з вами повторювали різноманітність цих матеріалів та способи і прийоми роботи з ними. А сьогодні більш детально зупинимося на виготовленні аплікації з різних видів круп.
- Пригадайте, які крупи ви знаєте?
- Добре, молодці.
- Скажіть, будь ласка, яка зараз пора року?
- Що відбувається в природі восени?
— Розкажіть, як звірі готуються до зими?
— Чому птахи відлітають у теплі краї?
— Чого їм не вистачає?
— Куди поділися комахи?
— Знайдіть у цьому ланцюжку назви комах. (Мурашка, джміль, бджола,
метелик, коник, бабка.)
На дошці – малюнки різних комах.
- Комахи — це такі маленькі тваринки, у яких шість ніг, а тіло має три частини: голова, груди, черевце.Комах у світі найбільше — більше, ніж усіх інших видів тварин, разом узятих. Живуть вони скрізь, хіба що крім солоної води та океанів. Комахи вміють літати, плавати, стрибати.
На дорозі лежить квітка,
Пелюстки згортає,
Я хотів її підняти,
А вона літає. (Метелик)
— Що ви знаєте про метеликів?
(На дошці — ілюстрації метеликів.)
— З усіх комах метелики користуються найбільшою популярністю.
Навряд чи знайдеться на світі людина, що не захоплювалася б ними так само,
як захоплюються красивими квітами. Недарма в Давньому Римі вірили у те,
що метелики пішли від квітів. У світі відомо понад 140 тисяч видів
метеликів. Найбільшим денним метеликом нашого краю є махаон.
3. Повідомлення теми та завдань заняття.
- Отже, сьогодні ми будемо виготовляти аплікацію «Метелик», використовуючи при цьому різні крупи.
4. Основна частина
а) Розгляд та аналіз зразка
- Подивіться уважно на зразок цієї аплікації і назвіть крупи, які будуть нам потрібні під час роботи.
- Яка крупа використовується для тулуба? ( голови, крилець, вусиків).
- Яка крупа використовується для оформлення основи нашої аплікації?
( Кожному учню розданий покроковий інструктаж по виконанню аплікації ії зображеннями. Див. додаток.)
Фізкультхвилинка.
б). Підбір необхідних матеріалів для роботи.
- Перевіримо, чи все необхідне для роботи є у вас на партах.
( Учні називають матеріали та інструменти.)
в) Складання плану послідовності виконання роботи.
візьміть цупкий картон;
обведіть олівцем шаблон по контуру;
домалюйте тулуб та на крильцях візерунки;
підберіть природний матеріал для різних частин метелика;
користуючись покроковим інструктажем, виконайте аплікацію.
г) Повторення правил техніки безпеки під час роботи.
- Ножиці передавати кільцями вперед.
- Клей наносити пензликом, не наливати багато.
- Користуватися серветкою.
- Крупу розгладжувати обережно пінцетом.
- Під час роботи не крутитися, бути уважним.
д) Практична робота .
( Надання кожному учню індивідуальної допомоги.)
5. Підсумок заняття.
- Всі добре попрацювали, молодці! Хто не закінчив роботу, можна продовжити у вільний час. А потім ми представимо ваші роботи на шкільну виставку.