Тема: Виготовлення квітів з паперу
Мета: навчитися виготовляти квіти з гофрованого паперу; повторити назви квітів; збагачувати словник; виправляти мовленнєві недоліки; розвивати пам'ять, увагу, дрібну моторику рук; виховувати художній смак, охайність.
Обладнання: гофрований папір, ножиці, скотч, клей ПВА, бамбукові палички, цукерки, зразки виробів.
Хід заняття:
І. Організаційний момент:
Квіти, квіти… Чарівні квіти,
Кольорові, великі й малі…
Ви умієте душу зігріти,
Бо й самі ви – душа землі.
/Надія Красоткіна/
ІІ. Актуалізація опорних знань (запитання до дітей):
– Який сьогодні день?
– Як називається заняття, яке ми проводимо щосереди?
– Що зазвичай ми робимо на побутовій годині?
III. Основна частина
1. Бесіда з дітьми про квіти з використанням наочності (картки)
– Діти, які квіти ви знаєте?
– Давайте пригадаємо, які бувають квіти (картки).
– Назвіть квіти, які у вас ростуть вдома.
– Яка зараз пора року?
– Які квіти цвітуть восени?
– Як називається ось ця квітка? (демонстрація троянди).
2. Повідомлення теми і мети
– Сьогодні ми зробимо троянду із гофрованого паперу. Ця троянда не проста. Вона має секрет! Давайте поглянемо, яку серединку має квітка? Правильно, це цукерка! (демонстрація зразка).
ІV. Практична робота
1. Підбір матеріалів для роботи
– Давайте розглянемо, з яких частин складається квітка (стебло, пелюстки, листочки).
– Давайте подумаємо, які матеріали та інструменти нам потрібні для створення нашої квітки (підбір матеріалів для виготовлення стебла, пелюсток та листочків).
– Так, а ще нам знадобляться ...
2. Словникова робота.
Гофрований папір, бамбукові палички.
3. Інструктаж
– Давайте пригадаємо, як треба передавати ножиці товаришу? (кільцями вперед).
4. Розповідь та показ виготовлення троянди з гофрованого паперу.
Послідовність виконання:
5. Практичне виконання, індивідуальна допомога учням.
Фізкультхвилинка
Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову працювати.
6. Аналіз дитячих робіт.
7. Прибирання робочого місця.
VI. Підсумок заняття
– Що навчилися виготовляти на занятті?
– Як можна застосувати квітку з паперу в житті?
1