Подорож до країни Геометрії
Кути. Види кутів. Вимірювання кутів за допомогою транспортира.
Гурток «Юні математики»
Деделюк Г.П.,
вчитель початкових класів
Старокутського ліцею
Кутської селищної ради
Косівського району
Івано-Франківської області
Тема: Кути, види кутів. Вимірювання кутів за допомогою транспортира
Мета: Розширити уяву учнів про геометричні фігури;
формувати та розвивати у дітей конструкторські та графічні вміння;
вчити розпізнавати види кутів, вимірювати величину кутів за допомогою транспортира;
виробляти навички акуратності;
виховувати любов до геометрії, дружні відносини, взаємодопомогу під час роботи в парах і в групах;
Обладнання: посібник «Геометрія для учнів початкової школи» В.А.Мірошниченко, - Х.: «Ранок» 2012рік;
Таблиці «Геометричні фігури»;
лінійки, олівці, транспортири, малюнки, картки для роботи в парах та в групах, лічильні палички, матеріал для гри «Танграм».
Хід заняття
Рівно станьте!
Товариша привітайте!
Поверніться, усміхніться
І на мене подивіться.
Продзвенів уже дзвінок –
починаємо заняття!
та в місті Кутів, де навчимося їх вимірювати.
У місті Точок і Ліній
.А .О .В
.С .Д
Завдання №1(діти називають точки буквами латинського алфавіту)
Завдання №2
. .
Поставте дві точки у себе в зошитах і проведіть лінію через них.
Висновок. Через дві точки можна провести лише одну лінію.
Завдання 3
.А
.О .С .Д
.К
Завдання №4
Вертикальні Похилі Горизонтальні
(Діти називають : вертикальнІ, похилі, горизонтальні)
.
Завдання №5
Висновок. Через одну точку можна провести безліч ліній.
. . .
Завдання №6
Висновок. Промінь – частина прямої, що виходить з даної точки і прямує до нескінченності в даному напрямку, тобто не має кінця.
О. .Д
- Як він називається? (Відрізок ОД)
Висновок. Відрізок – части на прямої, що обмежена двома точками(Початком і кінцем)
.А .С .В
Завдання №7
Завдання №8 Накреслити два відрізки і назвати їх.
Один – 7 см, він на 2 см довший ніж другий. (Розв’язуємо задачу коментовано.)
Висновок. Ламана лінія буває замкнена і незамкнена. Вона складається з ланок.
Робота в групах.
Завдання №9 Знайти довжину ламаної лінії(картка №1)
.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов відпочивать.
То ж піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Зробимо легкі підскоки.
Зараз всі поприсідаєм,
Швидко втому проганяєм
І знов далі вирушаєм.
*У місті Кутів
- Спустившись з гірки, попадаємо до нового міста – міста Кутів.
- Гірка ця – не проста.
- Як ви думаєте , з чого вона утворена?( З двох променів).
Це – кут.
Висновок. Кут – це фігура, утворена двома променями або відрізками зі спільним початком. Кути бувають різні.
Прямі Гострі Тупі
Робота в парах.
Завдання 1
За допомогою лічильних палочок змоделювати різні види кутів.
Завдання 2
Перевірити за допомогою косинця, які кути прямі(картка №2)
Завдання 3
6.Робота в групах
Гра «Танграм»
Цю гру придумав китайський математик Танг. Для неїпотрібен квадрат 10*10 см, який розрізано за зразком на 7 частин. З отриманих фігур можна скласти безліч фігурок. Ми постараємось скласти журавлика.
7.Релаксація
Вправа «Незакінчені речення»