СТАРОБІЛЬСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ. №3
Інтегрована
пізнавально-розважальна гра
«Подорож країною Знань»
8,9 класи
Учитель: Лисогор Людмила Павлівна
Старобільськ
Інтегрована пізнавально-розважальна гра
«Подорож країною Знань»
Цілі заходу: розвивати пізнавальний інтерес учнів до вивчення хімії, сприяти розвитку творчої особистості, поглиблення міжпредметних зв’язків, вдосконалювати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати; активізувати розумову діяльність учнів; виховувати самостійність, активність, наполегливість, відповідальність, комунікативні здібності.
Ведучій. Хімія – один з найцікавіших шкільних предметів, тісно пов’язаний з біологією, фізикою, географією та навіть з літературою та історією. То підключайте знання з цих предметів, свою ерудицію, інтуїцію.Спостерігайте, аналізуйте, порівнюйте і успіх буде вам забезпечений.
Ведучій. Перед вами маршрут подорожі Хімічним королівством, що супроводжується різноманітними станціями. До них Ви можете дістатися за умови, що подолаєте перешкоди: це будуть або демонстраційні досліди, або конкурси. В подорожіприймає участь 2 команди. Першою розпочинає та, що першою впорається із завданнями.
Ведучій. Увага «Чорна скринька»
Лукрецій Кар писав: « Перед тим зброєю руки були могутні пазурі, зуби, камінь, уламки від дерева й полум’я. Після того було знайдено …»
Що саме було тоді знайдено? Що лежить у чорній скриньці? (Мідь)
Станція «Металічна» (по черзі)
Дослід «Дим без вогню»
У змочену хлоридною кислотою склянку доливаємо 25%-й розчин амоніаку. Утворюється густий білий дим.
Яке це явище?
Станція «Літературна»
Позеленела …
Но так играет луч на нём,
Что весело смотреть
Який метал мала на увазі Анна Ахматова? (Мідь)
Он химик, и знаменитый,
К тому же музыку писал. (Бородин)
В природе другого ничего нет,
Ни здесь, ни там –
В космических глубинах.
Все от пылинок малых до планет –
Из элементов состоит единых. (Степан Щепачов)
Дослід «Вулкан на столі»
(Розклад амоній діхромата)
Станція «Біологічна»
Дослід «Золотий ніж»
Станція «Географічна»
А)назву гірського хребта на межі Європи й Азії (Уран – Урал);
Б)назву протоки між Європою й Азією (Фосфор – Босфор).
2. Олово стало причиною загибелі експедиції Роберта Скота (1912р.). Чому? (Олово за низьких температур стає крихким. Експедиція закінчилася трагічно, оскільки пальне витекло).
3. Яким елементам дано назви материків? (Америцій –Америка, Європій – Європа).
4. Назва якої країни світу перекладається як «срібна»? («Аргентина» в перекладі з латинської означає «срібна», хоча поклади срібла в ній відсутній).
Дослід «Возгонка та сублімація йоду»
В фарфоровій чашці нагрівають кришталики йоду та охолоджують його пару. (Демонстрація відеодосліду).
Станція «Історична»
Ведучій. Слово журі для підбиття підсумків та оголошення загальних результатів конкурсів. (Гравці команд і активні вболівальники отримують заохочувальні призи та сертифікати на поточну оцінку, оцінку за письмову роботу, тематичну). От і закінчилася наша гра. Хочеться привітати переможців. Як побажання, зачитаю рядки із заповіту Д.І.Менделєєва своїм дітям: «Головний секрет життя такий: « Живіть для інших. Самі працюючи, ви робите все і для близьких, і все для себе. А якщо під час праці успіху не буде, буде невдача, не біда, спробуйте ще раз. Збережіть спокій, те внутрішнє самовладання, яке робить людей із волею потрібними іншим. З цим заповітом живіть, його заповідайте…» До нових зустрічей.
Література