Поговоримо про заїкання
Заїкання - своєрідне порушення плавності мови. Починається воно у дітей з запинок, повторення або розтягування звуків і складів у слові. Пізніше воно починає супроводжуватися помітною напругою органів апарату артикуляції, дихання, голосу. Спроби довільно, за зауваженням батьків, за завданням, подолати ці запинки зазвичай підсилюють заїкання.
У дітей раннього віку (в два, два з половиною, три роки) ВОНО МОЖЕ ВИНИКНУТИ «раптово» в результаті психотравми - переляку, конфлікту, при зміні умов життя: неохочого ходіння в дитячий сад, ревнощів до молодшого брата чи сестри (при нетактовну поведінку батьків). При цьому заїкання може то стихати, то з'являтися знову, хвилеподібно, як би рецідівіруя.
Основною умовою зняття заїкання є мир в родині. Всі питання по вихованню дитини повинні вирішуватися тоді, коли дитина спить, в тих випадках, коли шлюб батьків розпався, не можна настраювати дитину проти батька, матері та інших членів сім'ї. Дитина не повинна бути свідком сімейних конфліктів, так як це закріпить у нього заїкання. Неспроста заїкання називається логоневрозом.