Поради психолога:"Чому плакати корисно?"

Про матеріал
Поради : чому плакати корисно? Коли ми плачемо, в нашому організмі виділяються окситоцин і ендорфіни. Ці хімічні речовини змушують нас почуватися добре, а також можуть полегшити фізичний та емоційний біль. Іноді ви можете плакати, коли ви дуже щасливі, налякані або напружені.
Перегляд файлу

Чому плакати корисно

Не стримуйте сльози, тому що це може заподіяти вам шкоду

Ми всі народжуємося зі сльозами, але з якоїсь причини, коли ми дорослішаємо, то починаємо вважати, що сльози – це ознака слабкості як чоловіків, так і жінок. Проте, природна потреба плакати хороша для нашого мозку, душі і тіла у багатьох відношеннях.

Не стримуйте сльози,. Ось, що відбувається, коли ми так робимо:

1. Детоксикація

Ми не плачемо тільки тоді, коли нам сумно. Плач – це також фізичний імпульс, пов'язаний з дуже великим стресом. Коли ми плачемо, наше тіло позбавляється від гормону, пов'язаного зі стресом, який потенційно може завдати шкоди Вашому здоров'ю, якщо його рівень не збалансований. Хронічно високий рівень кортизолу може викликати багато незручностей, таких як проблеми зі сном або з імунною системою.

2. Бактерії в організмі руйнуються

Ваші сльози видаляють всі бактерії в очах. Це відбувається тому, що сльози містять лізоцим (також відомий як "антибіотик тіла"), гормон, який можна знайти в материнському грудному молоці і слині. Коли Ви плачете, лізоцим вивільняється, і він вбиває 90% бактерій на своєму шляху. Це означає, що сльози не тільки випускають токсини з організму, але вони також руйнують інші токсини, які знаходяться на поверхні тіла.

3. Ваш зір поліпшується

Це знайоме багатьом: наші очі втомлюються, коли ми повертаємося додому після того, як провели цілий день на роботі. Протягом дня, мембрана очей сохне, через що очам більш складно зосередитися. Сльози зволожують ці мембрани, і Ваш зір знову стає зрозумілим.

Реклама

4. Ваш настрій покращується

За допомогою хорошого плачу ми можемо позбутися від стресу, тому що певні гормони вивільняються з організму, і це робить позитивний вплив на наш настрій. Дослідження, проведене в 2008 році в Університеті Південної Флориди, показало, що 90% людей, які не стримували сльози в стресових ситуаціях, відчували велике полегшення і поліпшення настрою. Люди, які не плачуть, відчувають нестачу цієї "віддушини", коли вони стикаються з важкою життєвою ситуацією.

5. Ви зустрічаєтеся з власними емоціями

Люди, які говорять, що вони ніколи не плачуть, ймовірно, брешуть собі і іншим, що у них є щось, що важливіше за сльози. У всіх нас є щось, що може змусити нас плакати, і це не те, чого ми повинні соромитися. Зіткнувшись з емоційною кризою, досить складно саме по собі утримувати сльози тільки тому, що думки про те, "що інші подумають", не мають ніякого сенсу і тільки збільшують стрес.

 

6. Сльози – потужна форма спілкування

Коли хтось поруч з вами починає плакати, інстинктивно Ви знаєте, щось не так. У цій ситуації вам не потрібні слова, щоб відчувати печаль або розчарування когось іншого. Сльози можуть допомогти почати глибоку і таку необхідну дискусію серед друзів, коханих і подружжя.

7. Вони зменшують роздратування

Сльози з'являються не тільки тоді, коли нам сумно. Вони є природним захистом організму, коли стороннє тіло стосується очей. Коли пил, пісок або вії потрапляють в очі, природна реакція тіла – зробити Ваші очі мокрими. Таким чином, мембрана очей захищена від пошкоджень і інфекцій. Причина, чому сльози з'являються, коли ви ріжете цибулю, пов'язана з тим, що цей овоч випускає газ, який "атакує" очі і сльози намагаються боротися з цим подразником (тому дуже важливо, що, перш ніж різати цибулю, варто покласти її в холодильник або замочити в холодній воді).

8. Покращують добробут всього тіла

Ми вже встановили, що сльози можуть бути корисними для нашого здоров'я багато в чому – покращують настрій, знижують рівень стресу і захищають очі від бактерій. Чи знали Ви, що сльози від емоційного плачу містять на 24% більше білка альбуміну, ніж будь-які інші сльози? Це допомагає регулювати метаболізм. Плач може допомогти в боротьбі з деякими іншими захворюваннями, такими як високий кров'яний тиск, ожиріння і діабет.

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
1 квітня
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку