Поради психолога учасникам освітнього процесу зі збереження та відновлення внутрішніх ресурсів

Про матеріал
Прості поради учасникам освітнього процесу для нормалізації емоційно-психологічного стану
Перегляд файлу

Поради психолога учасникам освітнього процесу зі збереження та відновлення внутрішніх ресурсів

Хто є учасником навчального процесу? Найбільш проста відповідь – дорослі і діти, що задіяні в освітньому процесі. Протягом навчального року вони взаємодіють між собою, зростають і виснижуються. І потребують відновлення та допомоги.

Допомогти іншим в складний час може лише той, хто має для цього достатноь внутрішньої сили та ресурсу. Саме тому допомогаючи оточуючим варто починати з себе, зі свого фізичного та емоційно-психологічного стану.

Американські вчені сформулювали практичні поради, які допоможуть кожному знайти сили для того, щоб пройти через складні життєві обставини. З них найбільш простими і дієвими виявились наступні:

  1. Турбуйтеся про тіло та дух.

Зранку чи ввечері робіть прості вправи, медетуйте, або займіться спортом чи танцями. Це дозволить пареключити увагу з того, що відбувається у вас в голові на тілесні відчуття і перезавантажитись.

Якщо спорт не ваш варіант, згадайте про мистецтво. Слухайте приємну музику, читайте цікаві книжки, малюйте, співайте, створюйте! Творчість дозволить вам налаштуватись на хвилю позитиву і побачити світ більш яскравим і приємним. До того ж, процес творіння нового дозволить вам зростати не тільки духовно, а й підвищувати вашу майстерність.

  1. Плануйте. Ставте цілі та досягайте їх.

Планування на майбутнє дозволить зорієнтуватись в теперішньому і поверне вам відчуття контролю над ситуацією. Якщо страшно складати плани, скажімо на тиждень, почніть з меншого: заплануйте день сьогоднішній і спробуйте як омога повніше виконати план. І пам’ятайте: Ви не зобов’язані бути ідеальним! Дозвольте СОБІ змінювати заплановане так як вам хочеться.

  1. Формуйте позитивний світогляд.

Для цього кожного для в зручний час робіть невеличкі підсумки дня і відмічайте всі моменти, які вас порадували: від смачного напою чи гарної погоди до народження дитини чи виграшу Джек-поту. Пам’ятайте : життя складається з дрібниць, що заповнюють простір між значними подіями і лише ви можете забарвити їх в щасливі чи сумні кольори.

  1. Шукайте можливості для самопізнання після пережитої кризи.

Намагайтесь перевести свої емоційні переживання в інтелектуальну сферу. Це дасть вам можливість подивитись на пережите ніби з боку і оцінати наскільки ситуація була складною чи небезпечною, наскільки ваші дії та дії оточуючих були ефективними, що ви відчували і переживали. Така оцінка і аналіз дадуть вам можливість врахувати помилки і створити в голові варіанти можливих сценаріїв подібних подій і ваших дій в різних ситуаціях, що, в свою чергу, дозволить бути біль впевненим в майбутньому.

  1. Уникайте  розгляду кризової ситуації як проблеми, яку неможливо вирішити.

Кризова ситуація – це той же слон, якого з’їсти відразу проблематично без шкоди здоров’ю.  Розділіть його на маленькі частини і їжте його маленькими шматочками.

Так само і з кризовою ситуацією. Прийміть те, що відразу все не вирішите. Почніть з малого: пригадайте, що для вас є нормальним (регулярний сон, вживання їжі в певний час, гігієнічні процедури і т.п.) і почніть повертати це собі. Поступово додавайте щось нове і приємне, спілкуйтесь з приємними для вас людьми. Огляніться довкола: можливо ви зможе допомогти собі через допомогу іншим.

Дані поради будуть ефективними лише в разі готовності людини покращити своє життя, працювати над собою і дотримуватись трьох фундаментальних правил:

 Правила реальності. Пам’ятайте, бажання втекти від жахливої правди є природним і нормальним. Проте, поки не виникне повне усвідомлення того, що все, що відбувається, – дійсно є, робити подальші кроки – марна справа.

Правила часу. Знаходьте час на те, щоб працювати над собою. Спробуйте позбавитись упередження щодо того, що часу мало. Насправді часу дуже багато.

Правила трансформації.  Дозвольте собі обрати зміни і змінюватись. Пам’ятайте, що проблем не існує. Є лише прості і складні задачі з якими ви можете впоратись самостійно або з допомогою інших. Не соромтесь просити про допомогу.  Концентруйтеся на вирішенні проблеми, а не на проблемі. Зберігайте віру в те, що все буде саме так, як ви бажаєте.

В цьому світі можливо все. Головне не стійте на місці. Завжди рухайтесь вперед, розвивайтесь і дозвольте собі бути щасливими.

Автор: Карпухіна Н.О.

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
27 червня 2023
Переглядів
402
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку