формувати навички розв'язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.
Порівняння виразу і числа. Складання й розв’язування рівнянь та задач
Мета: формувати навички розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних Знань
1. Перевірка домашнього завдання
— Прочитайте вираз до задачі 255.
35 : 7 • 2 = 10 (г.)
— Зачитайте рівності, в яких були допущені помилки (завдання 256).
65 – 3 = 62 90 – 9 = 81 21 – 8 = 13
100 – 0 = 100 її 60 – 3 = 57 20 – 6 : 2 = 17
2. Розв’язування «Веселих задач»
3. Складання виразів та обчислення їх значень
Ділене виражене різницею чисел 36 і 6, дільник — 6.
Ділене — 18, дільник виражений сумою чисел 2 і 4.
Ділене виражене часткою чисел 36 і 4, дільник — 3.
Ділене виражене добутком чисел 6 і 4, частка — 3.
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням задач та складанням нерівностей.
IV. Робота над темою уроку
1. Складання та розв’язування рівнянь (с. 37, завдання 258)
— Чому в першому рівнянні виконуємо дію додавання?
— Чому в другому рівнянні виконуємо множення?
2. Складання задачі за таблицею (с. 37, завдання 259)
— Складіть задачу за коротким записом.
Сильніші учні розв’язують задачу виразом, усі решта — по діях.
3. Творче завдання (с. 37, завдання 257)
— Спишіть, вставляючи потрібні знаки дій.
7 • 6 = 42
63 – 7 = 56
48 : 6 = 8
7 + 6 = 13
63 : 7 = 9
48 + 6 = 54
4. Самостійна робота (с. 37, завдання 260)
— Доберіть потрібний знак: «>», «<», «=».
— Скільки нерівностей отримали?
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 37, завдання 261)
— Накресліть коло радіусом 3 см.
— Побудуйте у ньому 2 трикутники зі спільною стороною та вершинами на колі.
VI. Підсумок уроку
— Продовжіть речення: «На уроці ми повторили...»
«На уроці ми розв’язували...».
VII. Домашнє завдання
С. 37, завдання 262; 263.