формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; рівняння на знаходження невідомого множника; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення точних наук.
Знаходження значень виразів зі змінною. Розв’язування рівнянь на знаходження невідомого множника. Складання й розв’язування задач на четверте пропорційне
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; рівняння на знаходження невідомого множника; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення точних наук.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення (с. 36, завдання 249)
3. «Весела лічба»
Мишка в полі працювала,
Зернечко пшеничне залюбки збирала.
Шість зернини вона знайшла,
Потім – ще чотири.
Поки в нірку їх несла –
Три зернини загубила.
Хто тепер з вас відповість,
Скільки мишка зерен з’їсть? (7)
2. Білка горіхи зривала,
Спритно в корзинку складала.
Зразу 7 та ще 4.
Потім сіла, відпочила,
2 горішки з’їла.
Скільки діткам залишила? (9)
3. Сім веселих хлопчиків
В озері купались.
Двох покликали матусі,
Скільки хлопчиків зосталось. (5)
4. Фронтальне опитування
1) Робота над виразами.
— Складіть вирази та знайдіть їх значення.
Різницю чисел 73 і 66 помножити на 7.
Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 7.
Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3.
2) Розв’яжіть рівняння.
1 варіант: 68 – х = 24;
2 варіант: 45 – х = 17.
3) Розв’яжіть задачу (с. 35, завдання 247).
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці, рівняння на знаходження невідомого множника, а також вдосконалюватимемо обчислювальні навички.
IV. Робота над темою уроку
1. Усні обчислення (с. 35, завдання 248)
2. Розв’язування рівнянь з коментуванням (с. 36, завдання 250)
3. Робота над задачею (с. 36, завдання 251)
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 36, завдання 252)
.
2. Самостійна робота (с. 36, завдання 253)
3. Завдання з логічним навантаженням (с. 36, завдання 254)
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
С. 36, завдання 255; 256.