Назва предмету:_______________
Дата:_________________________
Тема: Порозрядне і поступове додавання двоцифрових чисел. Складання і розв’язування складених задач.
Мета: ознайомити учнів із поступовим і порозрядним додаванням двоцифрових чисел, вчити складати і розв’язувати складені задачі; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати бажання допомагати одне одному.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
Ось дзвінок сигнал подав —
До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо,
А урок свій починаймо.
2.1.Гра «Мовчанка»
Доданок |
34 |
36 |
19 |
65 |
78 |
55 |
Доданок |
18 |
28 |
75 |
26 |
19 |
38 |
Сума |
|
|
|
|
|
|
2.2.Гра «Ланцюжок»
Відповідь:______
3.1. Каліграфічна хвилинка.
— Запишіть числа:
1) в порядку зростання;
2) в порядку спадання.
13 43 82 19 68 81
3.2.Математичний диктант
70 49 20 10 59 5 28 60 7
4.1. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв’язування прикладів і задач.
4.2. Поетапне вивчення порозрядного додавання
Фізкультхвилинка.
4.3. Робота з підручником(с.40-41)
- Розв’язання прикладів
42 + 23 = (40 + 2) + (20 + 3) = (40 + 20) + (2 + 3) = 60 + 5 = 65
56 + 32 = (50 + 30) + (6 + 2) = 80 + 8 = 88
25 + 54 = 70 + 9 = 79
37 + 21 = 58
-Розв’язання задачі
- Про що йдеться в задачі?
-Скільки вирізали аплікацій для леп бука?
-Скільки марок машин??
-Скільки дорожніх знаків?
-Скільки потім додали ще знаків?
-Що запитується в задачі?
-Яку необхідно зробити дію, щоб дізнатися скільки марок було з дорожніми знаками? Решту?
-Яку дію необхідно зробити, щоб дізнатися скільки всього знаків вирізали для леп бука?
Було |
Додали |
Стало |
15 знаків без 8 знаків |
5 знаків |
? |
Вираз (15 – 8) + 5= 12 (зн.)
Відповідь: у лепбуці стало 12 дорожніх знаків
5.1. Робота над задачею 4
1) Складена задача
На маршрути виїхало 3 трамваї і 12 тролейбусів. Автобусів виїхало на 10 більше, ніж трамваїв і тролейбусів разом. Скільки автобусів виїхало на маршрути?
Короткий запис
Трамваї — 3 штуки
Тролейбуси — 12 штук
Всього (Трамваї і тролейбуси) — ?
Автобуси — ?, на 10 штук більше, ніж трамваїв і тролейбусів разом
Схема
Вираз (3 + 12) + 10= 25(шт..)
Накресли 2 трикутники так, щоб їх спільною частиною був трикутник
Рефлексія